Naukowcy sądzą, że wkrótce odnajdziemy ślady innych cywilizacji we wszechświecie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Naukowcy najwyraźniej próbują oswoić nas z myślą, że nasza inteligentna cywilizacja jednak nie jest jedyną we Wszechświecie. W trakcie sympozjum NASA Innovative Advanced Concepts (NIAC), które odbyło się 6 lutego, jeden z uczonych stwierdził, że do odkrycia inteligentnego życia może dojść za nie więcej niż trzy dekady.

 

Uczonym, który wywołał takie zamieszanie jest Seth Shostak z projektu SETI (Search for Extraterrestial Inteligence), którego celem jest znalezienie śladów istnienia pozaziemskich cywilizacji. Powiedział on, że prawdopodobnie do 2040 roku zeskanujemy wystarczająco dużo systemów gwiezdnych w poszukiwaniu sygnałów elektromagnetycznych, które produkowane są przez inteligentne cywilizacje, takie jak nasza.

 

Jego zdaniem naukowcy mogą odkryć życie pozaziemskie, jeśli będą obserwować około milion systemów gwiezdnych. Szansa odkrycia inteligentnej cywilizacji rośnie tym bardziej ze względu na dane zdobyte przez Teleskop Kosmiczny Kepler, który odnalazł wiele planet, na których istnieją odpowiednie warunki dla powstania życia. Shostak uważa, że statystycznie spośród pięciu gwiazd, jedna posiada co najmniej jedną planetę, na której może rozwinąć się życie.

[ibimage==20419==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Jednak najpoważniejszym problemem dla tego typu poszukiwań są oczywiście pieniądze, które wpływają na wszystkie podejmowane przez naukowców decyzje i działania. Dlatego też Shostak zaznacza, że odkrycie inteligentnej cywilizacji do 2040 roku jest możliwe w zależności od dostępnych funduszy.

 

Poszukiwacze życia pozaziemskiego są dość podzieleni. Jedna grupa poszukuje zaawansowanej, inteligentnej cywilizacji. Druga skupia się raczej na naszym najbliższym otoczeniu, czyli na Marsie, czy na księżycu Europa, w poszukiwaniu mikrobów. Trzecia grupa również szuka mikrobów ale na egzoplanetach, przy wykorzystaniu instrumentów, takich jak James Weeb Space Telescope, należących do NASA. Seth Shostak uważa, że każda z grup ma szansę na odniesienie sukcesu w ciągu następnych 20 lat.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika TiqsiW.

Myśle,ze duzo ludzi jest juz

Myśle,ze duzo ludzi jest juz oswojonych z tą myślą.
Myśle ze nastepne pokolenia beda jeszcze lepiej przyjmowaly te wiadomosci..
Myślę,ze za 50 lat nikt juz nie bedzie miał watpliwosci co do swojej świadomosci:)

Portret użytkownika Fanka1

Jak to mówili na Sexmisji

Jak to mówili na Sexmisji znajdując gumiaka z butelką po jabolu, aha... "nasi tu byli". A tu sfilmowany wyryty w kamieniu w Stonehenge 4000 lat temu (jeśli uznać metodę węglową). Wtedy Szarzy też tu byli.

Portret użytkownika nulli2001`

Poszukiwanie śladów obcej

Poszukiwanie śladów obcej rasy na częstotliwości fal elektromagnetycznych to idiotyzm. Kto przy zdrowych zmysłach komunikował by się metodą tak prymitywną i powolną jak fale elektomagnetyczne na tak duże odległości? To tak jak by używać tamtamów do przesłania sygnału z Australi do Europy. Bzdura. Jeśli już komunikacja istnieje, to z logicznego punktu widzenia musi się opierać na fizyce i zjawiskach pozwalających na natychmiastową komunikację bez względu na dystans. Natura takiego sygnału dla nas ludzi epoki elektroniki pozostała by całkowicie niewykrywalna, co jes faktem. LOL. To tak, jak by człowiekowi ze śerdniowiecza próbować wyjaśnić zasady działania komunikacji na bazie elektromagnetyzmu. Dopuki sami nie odkryjemy takiej natychmiastowej komunikacji i fizyki która ją tłumaczy nie pogadamy sobie z nikim.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

magnetyzm kosmiczny drga z

magnetyzm kosmiczny drga z predkościa nieskończoną... Dzięki niemu oglądamy zjawiska kosmiczne w czasie rzeczywistym bez względu na odległość..., chociaz debilnym koczownikom wydaje się, że po "milionach" lat...
Idąc za logiką tych prymitywów, byc może Wszechświat się skończył, a my to zobaczymy za "milion" lat... Co za bzdura...

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika m65

He he...naukoffcy ;) Zawsze

He he...naukoffcy Wink
Zawsze jak coś palną, można przysiąść i lać pod siebie przez tydzień. Ale tak to już jest. Twardy, akademicki beton snuje teorie stworzenia Wszechświata, a nie widzi oczywistych rzeczy ze swojego ogródka. I to jest ból w dupie całej naszej zacofanej, biednej i nierozumiejącej natury cywilizacji.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Dowodem, że UFO jest

Dowodem, że UFO jest ziemskiego pochodzenia i ziemskiej produkcji są zeznania "łowców UFO", z których wynika, ze kazda katastrofa takiego pojazdu spotyka się z reakcją sił powietrznych USA w ciągu nie więcej jak 20 min.
To oznacza, że lotnik takiego pojazdu nadał sygnał i był pod obserwacją radaru lub innego urządzenia lokacyjnego.

...Angelus Maximus Rex

Strony

Skomentuj