Naukowcy spekulują, skąd wzięła się chupakabra w rejonie nad Oką

Kategorie: 

Na wschód od Polski juz od wielu miesięcy dochodzi wciaż do zdarzeń w wyniku których ginie zwierzecy inwentarz przydomowy. Mieszkańcy Ukrainy, Białorusi i Rosji uważają, że to tajemnicze zwierze znane z mitologii amerykańskiej, chupakabra. „Okno w Rosyju” informuje, że chupakabry coraz częściej atakują drób, duszą kury i wypijają z nich krew.

 

Tajemniczy stwór został zidentyfikowany nie tylko w obszarze Vyksunskim (ros. Выксунскu район). Jednak eksperci wciąż nie mogą dokładnie powiedzieć, jakie zwierzę ukrywa się pod skórą rzekomej chupakabry. Nikt jej dotychczas chyba naprawdę nie widział.

Pierwsze doniesienia o nieznanej bestii pojawiły się w lecie 2010 roku po straszliwych pożarach, jakie miały miejsce w wymienionym rejonie i to na terenach, gdzie ogień poczynił największe spustoszenie. Kilku świadków powiedziało, że zwierzę jest podobne do dużego psa, czy kangura. Osobnik skacze na tylnych nogach. Skórę ma gładką i wyłupiaste oczy. Okoliczni mieszkańcy przypominają, że w 2004 roku na wybrzeżu w pobliżu wsi Szimorskoje nad Oką (ros. Шиморск), myśliwi znaleźli szkielet dziwnego zwierzęcia.

Wśród mieszkańców krąży wersja, że chupakabra zamieszkuje okoliczne lasy od dawien dawna. Nauczyła się, jak unikać spotkań z człowiekiem i wpada do osad ludzkich tylko w nadzwyczajnych okolicznościach – na przykład po katastrofie, jaką był pożar lasu. Przypuszcza się, że jest to związane z problemem pozyskiwania pożywienia. Chupakabra działa szybko, cicho i niepostrzeżenie. Jest sprytna i porusza się niezwykle sprawnie. Łatwo pokonuje przeszkody. Bestia nigdy nie wpadła w pułapkę, choć mieszkańcy wielokrotnie rozmieszczali wnyki.

Wielu ekspertów z Niżnego Nowogrodu wciąż nie wierzy w istnienie chupakabry. „Mówią, że o tego rodzaju zwierzętach nauka nic nie wie” – powiedział Andriej Galinicz.

Jednak mieszkańcy znajdują okaleczone kurczaki z tajemniczym znakiem zgryzu i są przekonani o istnieniu chupakabry. Nie dowierzają ekspertom i wciąż rozmieszczają pułapki w nadziei, że uda się złapać tajemniczego potwora.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Zenek

"Pierwsze doniesienia o

"Pierwsze doniesienia o nieznanej bestii pojawiły się w lecie 2010 roku po straszliwych pożarach, jakie miały miejsce w wymienionym rejonie i to na terenach, gdzie ogień poczynił największe spustoszenie."
 
- wbrew pozorom to może być bardzo ważna wskazówka dlaczego, gdzie i jak ją znaleźć. I co najważniejsze 'skąd tam się wzieła". Były jakieś spalone ofiary tego pożaru?

Portret użytkownika zibi

Zobaczmy moją teorie ja myśle

Zobaczmy moją teorie ja myśle że chupakabra jest to  taki ich pidbull a sprowadzany przez tych co na zdięciu w Czelabińsku i na Krymie niby meteorytów i w wielu innych miejscach na świecie  tysiące, wszyscy wiedzą o kogo chodzi ,nie mogę wystawiać fotek bo bana dostane,,nie żdziwił bym się że mogą się pojawić o tej północy dobry by moment wybrali,baca ty jesteś jednym z tych podejrzanych  co pisałem o pracownikach ukrywających ufo,a może ty mi bana załatwiłeś boli cie Czelabińsk co  

Portret użytkownika baca

baca ci człowieku

baca ci człowieku żadnego bana nie "załatwił" bo ma z ciebie mnóstwo pociechy - dużo więcej niż z żubra...
ciesz się że możesz znowu głosić swoje "prawdy" no i że masz już kartę męczennika w życiorysie - przed banem byłeś tylko oszołomem z nagrywatorem zamontowanym w matizie - teraz to co innego bo po amnestii jesteś już Zibi nie byle kim ale prześladowanym za przekonania prorokiem nowej religii: meteorytowo-beretowego radykalnego odłamu szyitów walących żubra w szyję...
normalnie Zibi - profesor nagrywator zrehabilitowany - pełen szacun i możesz zadać szyku na wsi, więc nie czekaj tylko zrób sobie profesjonalną pieczątkę na te okolicznośc, (tam gdzie klucze dorabiają)
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Fanka1

Jeśli macie twardą psychikę,

Jeśli macie twardą psychikę, to przeczytajcie wieczorny najnowszy art na portalu Losyziemi.pl o Fukushimie. Było źle, ale od 28 grudnia jest bardzo niedobrze. Tam coś się stało. Jak zacznie nam też zagrażać, to wszyscy zaczniemy pomału przypominać dziwne stwory.

Strony

Skomentuj