Naukowcy stwierdzili, że nasze sny mogą być realne

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pamiętacie koszmary senne, które są tak sugestywne, że gdy się obudzicie, cieszycie się, że to był tylko sen? Naukowcy ostrzegają, że mogą one być bardziej realne niż nam się wydaje.

 

Grupa naukowców z Boston Harvard Medical School twierdzi, że dokonała zadziwiającego odkrycia. Ich zdaniem sny nie są tylko seriami niepowiązanych ze sobą wyobrażeń i dźwięków, ale są realnymi zdarzeniami występującymi w alternatywnych wszechświatach, które przebijają się do naszego poprzez nasze umysły pozostawione w stanie nieświadomości.

 

W poważnym badaniu naukowym testowano wielu ochotników, którzy monitorowani przez specjalistyczną aparaturę spali i wykonywali skomplikowane zadania jak na przykład próba przynoszenia jakichś obiektów ze snu do "realnego" świata. Podobno przy odpowiednim poziomie koncentracji ze snu da się coś wydostać.

 

Kevin McCaffrey, neurofizyk i naukowiec uczestniczący w tym intrygującym badaniu twierdzi, że wystarczy mocno się postarać i można zwizualizować obiekty, które da się przenieść ze świata snów, który uważamy za zupełnie nierealny, do naszego.

 

Nie wiadomo jednak czy to oznacza, że nasza rzeczywistość jest realna, czy raczej świat uważany za senny majak jest tak naprawdę na podobnym poziomie realności jak to co wydaje nam się tak bardzo namacalne i rzeczywiste.

 

Ludzie nie są świadomi wielu rzeczy, które odbywają się wokół nich więc fakt, że większość ludzi uznaje, iż sny są nierealne, a toczące się wokół nich życie jest realne nie powinien dziwić. Naukowcy sugerują, że to co przeżywamy w snach, których średnio mamy kilka w ciągu jednej nocy, to swoiste przebicia innych rzeczywistości, do których nie mamy dostępu z poziomu tak zwanej świadomości.

 

To ona przytwierdza nas do tego konkretnego, zdeterminowanego odpowiednią superpozycją kwantową wszechświata, który wydaje nam się wszystkim co istnieje, podczas gdy jest zupełnie inaczej, ale niektórzy mogą przeżyć całe swoje życie nie zdając sobie z tego zupełnie sprawy.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Judith

Często mam paraliż senny,

Często mam paraliż senny, czesto też mam świadome sny i robię w nich co mi się podoba - czy to oznacza, że w równoległej rzeczywistości kręuję swoje życie? Średnio ta teoria do mnie przemawia. Raczej mózg się po prostu porządkuje podczas snu. Prawdą jest, że czasami sen to coś więcej. W gimnazjum zmarł tragicznie mój długoletni kolega - nie przyjaciel. Nigdy wczesniej nie pamiętam by mi się śnił. A tamtej ferelnej nocy tak, że się żegnał. Następnego dnia w szkole dowiedziałam się, że się zaczadził. Dzisiaj z kolei w nocy pierwszy raz doświadczyłam czegoś mega niepokojącego. Stąd moje odwiedziny na tej stronie. Śniło mi się, że przedawkowałam LSD (nigdy nie brałam LSD), nie biorę leków, narkotyków, nie piłam wieczór wcześniej. W każdym razie w śnie zaczęłam się trząść i byłam na dworzu, zamarzałam, psychicznie bardzo dziwnie się czułam. Obudziałam sie i dosłownie byłam lodowala, miałam dreszcze. W pokoju gorąco. Najpierw myślałam, że może jestem chora, ale nie to, 15 min dochodziłam do siebie. straszne przeżycie.

Portret użytkownika lol

Ciekawe jakim cudem może

Ciekawe jakim cudem może istnieć ta alternatywna rzeczywistość skoro prawie nigdy mi się nic nie śni. To gdzie ja wtedy niby jestem? ;p Ostatnio miałem sen (nie miałem ich od dawien dawna). Był tak realistyczny (grafika jak w realu, z detalami twarzy), że się trochę przestraszyłem i właśne z tego powodu szukam informacji na ten temat.

Portret użytkownika Articz

Ja mojmi snami jestem z

Ja mojmi snami jestem z szokowany po kazdej nocy.Ich autentycznością i realizmem:Zapach,dotyk,dzwiek,pocałunek tważe historie przebieg zdażen i rozmowy."równoległe światy"Z zaciekawieniem kazdej nocy usypiam i rano jestem z dumiony.Nawet odzwierciedlenie szczegółów.Wszystke zdazenia czyse i wyrazne nie "zamazane"

Portret użytkownika Mariusz Sobkowiak

Boston Harvard Medical School

Boston Harvard Medical School to szkoła stanowiąca jeden z dziewięciu wydziałów Harvard University. Od wielu lat znajduje się w czołówce szkół medycznych na świecie. Teraz należałoby się zastanowić czy to możliwe, że naukowcy z tak szanowanej uczelni rzucają ot tak sobie stwierdzeniami, że sny są „przebiciami” z alternatywnych światów? Nie jest łatwo dotrzeć do źródła podanej wiadomości. Inne medium odsyła nas do http://www.thecivilian.co.nz/dreams-are-real-say-scientists/ i na tym koniec. Na podanej stronie żadnego źródła. Podano nazwisko jednego neurofizyka, który miał pomagać przy eksperymencie i tyle. Nazwisko tego człowieka w Internecie pojawia się jedynie na stronach o tematyce paranormalnej w odniesieniu do owego artykułu o realności marzeń sennych.

Ciekawe jest to dlaczego ten „news” pojawił się właśnie teraz. Wyniki badania, o którym mowa miały zostać opublikowane już 15 maja 2013 - http://www.paratek.net.au/images/Linking%20Dreams%20and%20the%20Paranormal.pdf

Zdziwić może, że tak doniosłe badanie, które wskazuje na możliwość przenoszenia przedmiotów ze snu do świata rzeczywistego nie uzyskało przez ten czas odpowiedniego rozgłosu poza stronami ezoterycznymi. Skąd wzięła się ta informacja?

W maju 2013 przedłożone zostały do publikacji a w czerwcu opublikowane wyniki badań przeprowadzonych przez badaczy Boston Harvard Medical School na narkoleptykach, którym sny mieszały się z rzeczywistością – „Delusional Confusion of Dreaming and Reality in Narcolepsy”. Chorzy poddani badaniu często brali wydarzenia senne za realną rzeczywistość. Czy to badanie mogło zostać tak zniekształcone przez osoby sprzedające „sensacje”?

Do portali, które opublikowały ten news napisałem już z prośbą o podanie źródła tej informacji. Ze względu na brak źródeł, za którymi można podążać napisałem również pismo do Harvard Medical School z prośbą o zweryfikowanie podawanych w sieci informacji.
 
Checie pomóc odsiewać prawdę od fikcji? Zapraszam do zabawy w detektywów. https://www.facebook.com/okosceptyka

Portret użytkownika WR

Miałem kiklkanaście

Miałem kiklkanaście snów,które po czasie przeżyłem na jawie do tego jeden z moich pacjentów miesiąc przed  zdażeniem wyśnił cały dzień opowiedział ojcu nie mówiąc zakończenia by się nie martwił ojcieć orzekł nie wierzę w sny  ,po miesiącu jak było w śnie malował "skodę" wiatr zarzucił piaskiem żle zabezpieczył folią poprawił ,po pracy pojechali z dziewczyną na koncert ,po tem nad wodę wskoczył do wody i został wyciągnięty z uszkodzonym kręgosłupem jak było we śnie karetka nosze i brak ruchu nogami dziś siedzi na wózku sen opowiedział mi ojciec podczas rehabilitacji syna.

Portret użytkownika Zadziora

Zaintrygował mnie twój

Zaintrygował mnie twój komentarz, więc pozwoliłem sobie przeprowadzić małą analizę. Z racji, że jest to internet, trudno jest tutaj odczytać cudze emocje i "ton" wypowiedzi, zwłaszcza tak skromnej jak twoja, ale moje przeczucie każe mi myśleć, że to miała być swego rodzaju ironia, kpina z autora opowiadającego o snach. Co jest przyczyną takiego zachowania z twojej strony? Najprawdopodobniej fakt, że pan "WR" napisał swoją wiadomość trochę niechlujnie. Pomimo źle postawionych przecinków, zjedzonych "spacji" i innych mniejszych czy większych błędów, mi udało się rozszyfrować wiadomość bez problemu. Brak innych reakcji podobnych do twojej może (chociaż nie musi) sugerować, że inni użytkownicy tego portalu albo podobnie jak ja, rozczytali pana "WR", albo jeszcze nie mieli okazji zetknąć się z jego wypowiedzią.
W twoim wypadku pojawia się tutaj kpina i jednocześnie brak umiejętności do "przetłumaczenia" względnie prostej wiadomości. Główkowałem nad tym całą noc. Rozrysowałem sobie niezliczoną liczbę tabelek a po drodze gdzieś mi nawet delta wyszła i za każdym razem wychodziło mi, że twoje zachowanie jest wysoce nielogiczne. Kpisz z kogoś, kto "brzydko" napisał wiadomość, a jednocześnie sam oznajmiasz, że nie dajesz rady jej rozczytać. Sugerujesz komuś, że jest głupkiem i informujesz nas, że sam też nim jesteś. Bardziej abstrakcyjnie: chcesz zadać komuś ból, odcinasz temu komuś palec, odcinając go jednocześnie sobie, czego nie zamierzałeś zrobić...
Wyniki moich dogłębnych badań i analiz jasno wskazują, że niewątpliwie mamy tu do czynienia z idiotą. Przykro mi.

Portret użytkownika ss

"TROCHĘ" niechlujnie?! Kpisz

"TROCHĘ" niechlujnie?! Kpisz pan sobie? Żadne wydarzenie nie tłumaczy niechlujstwa myśli i pisowni.
Trzeba łapać robótkę w psychiatryku zamiast stawiać "diagnozy" w internecie panie Zadziora. Typowe przy takich "psychoanalitykach" - innemu wmawia własne niedoskonałości.

Portret użytkownika Zadziora

Moja wypowiedź była kpiną,

Moja wypowiedź była kpiną, lub też prędzej żartem z tego, który kpił z pana "WR", ale oczywiście zaraz musi przyleźć ktoś, kto wszystko bierze na serio i wtrącić swoje nikomu do niczego niepotrzebne pięć groszy.
Post "WR" był trochę niechlujny. To akurat nie była kpina. Gdzieś zjedzona spacja, gdzieś o spację za dużo, czy to jest aż taka zbrodnia, by wywoływała aż takie oburzenie pana wielce poprawnego? Może pan "WR" jest obcokrajowcem, albo jest niepełnosprawny? Może nie miał możliwości napisać wiadomości ultra poprawnie? I co, to nie byłoby usprawiedliwienie? Sam brak czasu na poprawianie i dokładne pisanie może być usprawiedliwieniem i dla zwykłego człowieka to nie jest problem, że ktoś pisząc na klawiaturze zje jakąś literę, źle postawi spację czy coś w ten deseń. Nie dostrzegam tam mnogiej ilości niewybaczalnych błędów ortograficznych. Wiadomość da się rozczytać bez większego problemu, więc w czym problem?
A może chcesz, aby i tobie przeprowadzić analizę? Eweidentnie coś cię gryzie. Szukasz dziury w całym i albo ignorujesz, albo nie dostrzegasz tego, że moja wypowiedź nie była do końca poważna. Kompleksy? Samotność? Okres? Wymagasz od ludzi w internecie absolutnej poprawności i wyrażasz tutaj swoje wielce szanowne oburzenie tym, że ktoś parę razy źle wcisnął spację, jakby to naprawdę było tak bardzo ważne i wszystkich tak bardzo obchodziło. Czepiasz się i serwujesz nam swoją powagę by zabłysnąć, o czym świadczy twój przemądrzały ton. Próbujesz wyjść na kogoś mądrzejszego niż jesteś. I co to znaczy, że "innemu wmawia własne niedoskonałości"? Sugerujesz mi, że ja nie potrafię rozczytać niechlujnej wiadomości? Na siłę próbowałeś napisać coś mądrego, ale słabo wyszło.
I jak? Trafna diagnoza? Ale nie łam się, takie przypadki jak twój da się wyleczyć. Na początek polecam kilka Snickersów i poluzowanie gumy w majtach.

Portret użytkownika Alicja

a ja chcialabym sie czegos

a ja chcialabym sie czegos dowiedziec a nie wyczytywac uwagi komentatora odnosnie innego komentatora, podajcie informacje i czlowiek rozumny sam zdecyduje czy sie z tym zgadza czy nie. Ja osobiscie nie zgadzam sie na "pojazdy" czyjegos odmiennego zdania, bo do odmiennego zdania poprostu mamy prawo!
 

Portret użytkownika Wkurzony Kosmita

To co się dzieje w snach

To co się dzieje w snach dzieje się naprawdę i tak jak wielu tu mówi w światach równoległych, a konkretnie na poziomie mentalnym. W śnie ciało mentalne oddziela się od fizycznego i zwiedza sobie różne światy, nieraz mając tam niezłe przygody. Strzelaniny, wojny, kosmici i takie rzeczy. Albo orgie u niektórych Blum 3 Czasami (tak mi się wydaje) prawdopodobnie trafia nieco w przyszłość dzięki czemu w snach prorokujemy jakieś wydarzenia. W snach również widzimy to wszystko tak wyraźnie bo mózg jest spowolniony i nie powoduje takich zniszczeń widzenia poziomów niefizycznych. Mózg to nic innego jak wredna blokada i więzienie dla duszy i inteligencji. Dlatego na jawie jak się mentalnie lata i próbuje coś zobaczyć czy usłyszeć to dużo gorzej to widać lub słychać bo mózg w stanie fal beta nam to blokuje. W śnie jak mamy stany delta i theta to już nie blokuje tak mocno.

Portret użytkownika MASAKRA

Moje doswiadczenia ( SEN )

Moje doswiadczenia ( SEN ) zapewniaja mnie, ze regularnie odwiedzam swiaty rownolegle ! Mozna nad tym pracowac.
Osiagnalem juz pewna kontrole nad SNEM.  Udalo mi sie nawet, po wybudzeniu ze snu, nadal  byc TU i TAM !
Moge dzisiaj w stu procentach stwierdzic, ze SNY sa jak najbardziej realne !!!
W swiatach rownoleglych nigdy nie latam ( jak to ktos ponizej stwierdzil ) . Biore tam czynny udzial w zyciu !
Potrafie moje SNY zapamietywac i dokladnie opisywac. Swiaty, w ktorych bywam podczas SNU, sa tak samo realne jak NASZ !  Sa jednak inne.  Czesto spotykam w nich moich znajomych, takze zmarlych. Spotykam ich jednak w calkiem innych rolach zyciowych.  Technicznie sa te swiaty calkiem inne.  Jedne sa prawie idealnie zorganizowane ( podziwiam je ) inne sa chaotyczne.  Jest to bardzo ciekawy temat !

Portret użytkownika Aga

 Ostatnio oglądałam III sezon

 Ostatnio oglądałam III sezon Twin Peaks, gdzie jest pełno iluzji i alternatywnych światów, ale to tylko film. Wpisałam sobie w googlach "alternatywna rzeczywistość" i wyskoczyła mi m.in ta stronka. Cóż, myślę, że ktoś robi po prostu sensację. Natomiast uważam, że właśnie sny każdego z nas są alternatywną rzeczywistością i tam ją kreujemy. I myślę że nawet w Twin Pekas też tak było. W końcu w którymś z wywiadów David Lynch nawet powiedział, że "był sobie agent Cooper który śnił o tym co będzie 25 lat później, tylko nie sądził, że to się naprawdę wydarzy". Moim zdaniem część filmu była snem, a część rzeczywistością. Pokazane były też różne inne sprawy ale nie tu miejsce na opisywanie Twin Pekas. Te rzeczywistości mieszały się, w sumie jak w życiu. W ciągu dnia żyjemy codziennością tą realną, pracą, znajomymi, domem, wspominamy dawne czasy, przeżywamy nowe, mamy wspaniałe chwile i stresy niestety też . W nocy mózg się wycisza, oczyszcza z tego co przeżyliśmy w ciągu dnia lub ostatnich dni. Nie tak dawno śnił mi się właśnie kolega, nieżyjący już niestety. W śnie był lekarzem internistą, inaczej miał na imię ale też był moim znajomym i wiedziałam, że do niego idę po receptę Smile  Niby nic nadzwyczajnego. W prawdziwej rzeczywistości tej dniowej zmarł 10 lat temu, zajmował się wolontariatem. Jednakże był moim dobrym kolegą. W prawdziwej rzeczywostości chodzę czasem do lekarza po recepty. Przemieszały się sprawy sprzed kilkunastu lat, wspomnienia i to co robię na codzień, w nocy powstała kolejna moja rzeczywistość - alternatywna Smile

Pozdrawiam

Portret użytkownika Gajdzioch

Czasem mam wrażenie, że inne

Czasem mam wrażenie, że inne światy w snach są po to aby nam pomóc uporać się z lękami spowodowanymi traumatycznymi sytuacjami. Ktoś z lękiem wysokości będzie śnił, że chodzi wysoko po wąskich belkach (miewam) i albo się ogarniemy i będzie ok albo budzimy się z "nieodrobionymi" lekcjamii Smile Wiele sytuacji powoduje te same wspomnienia w ciele np. napięcie mięśni pod wpływem stresu ale przyczyna jest zawsze ta sama i my możemy ją odkryć min. dzięki snom. Według mnie oczywiście Wink

Dalajlama zapytany o to, co najbardziej zadziwia go w ludzkości odpowiedział: "Człowiek, ponieważ poświęca swoje zdrowie by zarabiać pieniądze. Następnie poświęca swoje pieniądze by odzyskać zdrowie. Oprócz tego jest tak zaniepokojony swoją przyszłości

Portret użytkownika zibi1973

Co byście powiedzieli na mój

Co byście powiedzieli na mój obraz,myślę że Leonardo Da Vinci czy Pablo Picasso lepszych nie namalowali,chodż ich obrazy są warte miliony a co obraz przedstawia chciał bym się dowiedzieć od was,ja widzę taką wspólnotę i powiem w tajemnicy że nie różni się niczym od poniższych fotek na fotosiku i dla mnie jest bardzo a bardzo ciekawe i myślę że i dla was też,oczywiście jak zrozumiecie ten obrazek,a do tego sprawdziła się moja teoria że ludzie są porozrzucani po całej galaktyce   http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/336fc7fb3ec6f345.html

Portret użytkownika kuzYn

Ja w przeciwieństwie do bacy

Ja w przeciwieństwie do bacy widzę goscia lezącego na glebie i kobietę która próbuje go ocucić, albo wyssać energię życia. Czyżby to był Twój autoportret zibi po pijackiej eskapadzie ? Biggrin
 
btw: Jaką technikę stosowałeś zibi ?

 

Portret użytkownika zibi1973

Tak kuzyn jest bliżej ale nie

Tak kuzyn jest bliżej ale nie zauważył dziecka i nie  jest to  mój autoportret ani żadna  pijacka eskapada,a o bacy nie wspomnę co napisał,jak by był nie wiadomo po ilu piwach,a jeśli był trzeżwy to nie wiem czy odróżnia koło od kwadratu z tym żółwiem to przesadził,a do tego dostał pozytywy nie wiem za co,kto ci mówił że malowałem ten obrazek,ja pisałem mój obraz a o malowaniu mowy nie było,jedynie mówiłem że ładny obraz i nie jeden sławny malarz nie namalował by tak,a ja tylko w rogu napisałem zibi 1973 ten obrazek pochodzi ze słońca z rozbłysku z zmian na ziemi,kiedyś wspomniałem że ludzie są porozrzucani po galaktyce a to jest tego dowód,oczywiście są bardziej cywilizowani i widać że dla nich liczy się rodzina,nie tak jak na ziemi brat brata zabił by dla zysków,oczywiście nie wszyscy tacy są, zaznaczyłem twarze na fotce  a filmik z zmian tutaj                                            http://zmianysolarne.pl/wiadomosc/rozblysk-m30-oraz-cme-regionu-1976

Portret użytkownika szybki lopes

Dla mnie b.o.m..b.a.

Dla mnie b.o.m..b.a. (ściemniam kropkami przed NSA :D)
zibi a po czym można poznać, że ludzie są tam wszędzie porozrzucani?  uuups a może oni SOM porozrzucani???
daj Zn  

ossa jacta est Biggrin

Portret użytkownika baca

bardzo ładny obraz Zibi -

bardzo ładny obraz Zibi - ekspertowi jak ja, od razu przywodzi na myśl późny impresjonizm z domieszka postmodernizmu oczywiście pod silnym wpływem kubistów, czyli żółwia przyciśniętego gołą dupą do kolorowej kserokopiarki...
najlepiej to jeszcze trochę bardziej ogol jądra bo zamazują nieco ten piękny obraz...
a właściwie to co cię zainspirowało Zibi żeby... namalować zółwia?

Portret użytkownika El Koto

Oj dzieci co wy wiecie? G.

Oj dzieci co wy wiecie? G. wiecie. Nawet nie macie pojęcia o tym że każde z ciał człowieka ma swoje własne odmienne sny. Sny z ciała fizycznego to przejawy nadmiaru lub niedoboru. Jakieś '''lepsze'''' sny jednak nie pochodzą z ciał 1-4 to trzeba umieć się wzbić by coś pozwiedzać lub zobaczyć więcej poza wychodkiem chlewikiem obejściem i stodołą w których niestety radośnie tkwicie.

Portret użytkownika Zenek

  Ta zasada tyczy się nie

 
Ta zasada tyczy się nie tylko koszmarów sennych ale także wszelkich tzw. "spowolnień czasu" jakie można czasem zaobserwować.
 
I jeśli komuś to się przydaży to ważna rzecz, nie jesteś bezmyślnym workiem mięsa oglądającym to co się wokoło dzieje. Masz wole i myśl i możesz przejąć inicjatywę "ŚNIĄĆ" wariant oczekiwany przez ciebie. I to, że jakiś potwór (na przykad) właśnie próbuje odgryźć ci nogę wcale nie oznacza z automatu iż ją stracisz bo sobie możesz "wyśnić" (na przykład) miecz jakim wcześniej temu potworowi odrąbiesz głowę.
 
Skuteczność tego oczywiście zależy od wiary, wiary w CHRZEŚCIJAŃSTWO a nie te katojudaistyczne sekty satanistyczne jakie teraz udają chrześcijańskie. Ale to działa. Acute
 
 
 

Portret użytkownika baca

teoria jest niesamowita

teoria jest niesamowita i niezwykle ciekawa z tym sprowadzaniem do naszego wszechświata obiektów z innych wszechświatów we śnie - coś w tym chyba jest bo jak sie tylko dobrze skoncentruję no to rzeczywiście udaje sie wyśnić i sporwadzić do naszego wszechświata na przyklad piekne niewiasty...
ciekawe co sie dzieje kiedy się przyśni koczmar?
nie wie ktos przypadkiem o czym dokladnie śnił pan prezydent, bo strach pomysleć nie mając pewności...

Portret użytkownika szybki lopes

jeden GFY nie wystarczył??

jeden GFY nie wystarczył??  weź  poluzuj kucyki, bo zacznę głosićprawdę, że jesteś alter ego bacy - hmmmm generalnie wszystko na to wskazuje --- BACA ile głosów w głowie słyszysz??  plis plis plis ten jeden wyłącz :D:D Blum 3

ossa jacta est Biggrin

Strony

Skomentuj