Naukowcy stwierdzili, że teleportowanie człowieka jest możliwe

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Wszyscy chyba znają sceny teleportowania z popularnego serialu Star Trek. Mogłoby się wydawać, że taka technologia jest niemożliwa, ale rzeczywistość często jest dziwniejsza od fikcji. Holenderscy naukowcy twierdzą, że teleportowanie człowieka jest możliwe.

 

W opracowaniu, które zostało opublikowane w magazynie Science, fizycy z Kavli Intitute na Delft University of Technology dowodzą, że teleportacja jest wykonalna. Co więcej twierdzą ni, że zdołali przenieść pojedynczy atom o 3 metry.

 

Innymi słowy uczeni są coraz bliżej udowodnienia, że Einstein mylił się wątpiąc w to, że istnieje coś takiego jak splątanie kwantowe, które odpowiada podobno za upływ czasu, grawitację i zupełnie zdumiewające oddziaływanie cząstek jakby były ze sobą połączone, mimo, że fizycznie oddalone są o lata świetlne. To właśnie dzięki tej właściwości udało się dokonać tej teleportacji.

 

Takie przesyłanie informacji kwantowej na krótkich dystansach jest już wykonalne w ograniczonym zakresie. Teraz uczeni próbują dokonać tego samego na odległość większą niż kilometr. Jeśli uda im się tego dokonać będzie to ostateczny dowód, że splątanie działa również na takim dystansie.

 

Jeśli chodzi o prawa fizyki to nie ma żadnych przeciwwskazań, aby nie dało się teleportować nawet dużych obiektów, włączając w to ludzi. Specjaliści z Holandii dowodzą, że jeśli wierzymy w to, że jesteśmy zbieraniną atomów połączonych w określony sposób, to z samej tej zasady wynika, że da się je teleportować dzięki splątaniu kwantowemu.

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika janko

Haha, ciemnota nie zna

Haha, ciemnota nie zna podstawowej historii czlowieka a rzuca sie z ocenami science-fiction.
Taki artykul swiadczy tylko o tym, ze istnieje grupa napalencow ktorzy chca byc sponsorowani za robienie smiesznych eksperymentow (ci tzw lewaki).. oczywiscie z tego nigdy nic nie wyniknie, natomiast chlopaki zawijaja spora gotowke oczywiscie rzadowa/spoleczna za te brednie.
 

Portret użytkownika JakiśTyp

Czy teleportacja jest

Czy teleportacja jest możliwe?
 
Ależ oczywiście że tak.
Jak na ten moment nie posiadamy możliwości wykonywania tej czynności. 
Lecz zakładam że aktualny rozwój technologi może w ciągu najbliższej dekady dać nam sposób na wykonywanie tak ogromnych obliczeń które pozwolą na zdematerlizowanie ogromnej ilości atomów (mniej więcej takiej ile ma człowiek) a potem ich zmaterializowanie nawet na drugim krańcu globu. 
 
Oczywiście wszystko jest moją prywatną teorią. 

Portret użytkownika Homo sapiens

Teleportacje stosują UFO

Teleportacje stosują UFO byty, nie wiemy czy teleportują ciało wraz z duszą czy tylko duszę, bo różne są przypadki. Oto przykład ufo teleportacji i tragizmu ofiar porwań:
http://popotopie.blogspot.com/2013/06/kim-sa-istoty-z-innego-wymiaru.html
[...]Do całkowicie innych wniosków doszła psycholog Deborah Truncale. Zaobserwowała ona istotne różnice w sposobie opowiadania przez dzieci ich przeżyć z porwań i wymyślonych historii. Truncale bardzo dokładnie obserwuje swoich młodych pacjentów, gdy relacjonują swoje przygody. Stwierdziła ona znaczące różnice w sposobie mówienia, mimice i gestykulacji zależnie od tego, czy dziecko odtwarzało przeżycia z porwania czy opowiadało zmyśloną historię. Budd Hopkins, jeden z pierwszych badaczy zajmujących się uprowadzeniami, poczynił podobne obserwacje. Aby móc stwierdzić, czy dzieci mają za sobą ewentualne przeżycia związane z porwaniami, opracował prosty test, za pomocą którego może w formie zabawy skonfrontować swoich młodych pacjentów z obcymi istotami.
Hopkins sporządził zestaw kart z dziesięcioma różnymi motywami (policjant, klaun, chłopiec itp. oraz "niski, szary osobnik"). Jak podczas gry, dzieci mają powiedzieć, czy rozpoznają postacie na kartach. "Niski, szary osobnik" ma tutaj służyć jako inspiracja do zakomunikowania badaczowi znaczących doświadczeń. Budd Hopkins nie stosował tego testu jeszcze zbyt długo, ale jego wyniki są już po części prawdziwie dramatyczne. Gdy przykładowo trzyipółletni syn pewnej lekarki (psychiatry) dostał do obejrzenia karty, zareagował następująco:

Święty Mikołaj, Batman, klaun, policjant, to jest ten mężczyzna z dużymi oczami, o którym tobie opowiadałem, mamo, on przychodzi w nocy do pokoju. I mamusiu, my wychodzimy przez okno, i idziemy na górę do niebieskiego światła, i weszliśmy do tej sali, i ja widziałem ciebie też na górze w tej sali, mamo. Byłaś na stole i nie miałaś na sobie żadnych rzeczy.

Abstrahując od faktu, że matka była zszokowana tą wypowiedzią, nie da się zaprzeczyć jej podobieństwu do klasycznych historii o uprowadzeniach. Trzyipółlatek widział swoją własną matkę leżącą na stole operacyjnym, podczas gdy sam był w UFO.[...]
 
"Dobrzy kosmici" lecą tu po to by porywać wbrew woli ludzi...  co to za kosmici ? co to za sale operacyjne ? co to za horror ?

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika baca

psycholog nie mogła dojść do

psycholog nie mogła dojść do żadnch wniosków z tej racji Homo Kamienna Głowo że jeszcze ani jeden psycholog w całych dotychczas poznanych dziejach ludzkości nigdy nie doszedł do niczego co miałoby sens i pokrycie w faktach...
tak samo żaden psychiatra - ani jeden Smile
to śmieszne ale prawdziwe i już nie raz nie dwa były robione w tym kierunku doswiadczenia - otóż jednego i tego samego "pacjenta" wredni dziennikarze podstawiali stu różnym psychiatrom lub psychologom aby ci ich wybadali...
wynik?
otóż ZAWSZE jest to STO RÓŻNYCH "diagnoz" - kompletnie odmiennych od siebie - bo bolesna prawda o tych szarlatanach jest taka - koczownicy to "wymyslili" aby wmawiać ludziom zdrowym jakieś choroby i sprzedawać chemię która ich podtruje i sprawi że NAPRAWDĘ zaczną chorować - w tym przypadku na głowę.... to jak zwykle żydomasoński spisek przeciwko ludzkości - i naprawdę nic więcej...
natomkast teleportacja jest z oczywistych względów niemożliwa bez... podróży w czasie... bo to tym jest ona w istocie... kiedyś może będzie to możliwe ale na dziś nie i żaden pseudo lub psycho szaman nic nowego tu nie wniesie bo....
MILIARD psychologów i drugi MILIARD psychiatrów nigdy jeszcze nie wyleczyli ANI JEDNEGO, POJEDYNCZEGO "CHOREGO" - wykończyli natomiast miliony... prozaciem lub lobotomią na przyklad... psychogia ipsychiatria to zbrodniarze i rzeźnicy a nie jakieś dziedziny naukowe...
 

Portret użytkownika b@ron

ze dwa lata temu czytałem o

ze dwa lata temu czytałem o możliwości teleportacji, wszystko pięknie, ale naukowcy mieli nie lada dylemat a mianowicie, nie mieli pojęcia czy po teleportacji, ten człowiek który był teleportowany ,to dakładnie ten sam człowiek...niby drobnostka. 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex 2

Bo naukowcy to głupcy.

Bo naukowcy to głupcy. Teleportacja nie polega na "rozbicu na atomy i ponownym ich złożeniu", lecz na zagięciu przestrzeni i wytworzenie bramy na styku przeciwległych płaszczyzn tej przestrzeni. W ten sposób po prostu przechodzimy przez nią. Techniczny  problem polega na nieumiejetnosci zagięcia prestrzeni i utrzymanie jej połaczen na wymagany czasookres oraz utworzenie bramy powrotnej

Strony

Skomentuj