Naukowcy sugerują, że Droga Mleczna zawiera tunel podprzestrzenny umożliwiający międzygalaktyczny transport

Kategorie: 

Źródło: Internet

Nie pierwszy to już raz, gdy w środowisku naukowym pojawiają się dyskusje na temat możliwości wykorzystania do transportu międzygalaktycznego, tuneli podprzestrzennych. Jest to teoretycznie jedyna możliwość na odbywanie podróży w dalekie obszary wszechświata. Grupa uczonych stwierdziła ostatnio, że w naszej Galaktyce musi się znajdować taki tunel.

 

Międzynarodowy zespół naukowców z Włoch, USA i Indii analizował rozmaite hipotezy stosując znane teorie kosmologiczne. Sugerują on, że z ich badań wynika, iż Droga Mleczna musi posiadać taki tunel, co w oczywisty sposób implikuje potrzebę przemyślenia pojęcia ciemnej materii i wszystkiego, co się z tym wiąże.

 

Eksperci twierdzą, że połączenie mapy rozkładu ciemnej materii w naszej Galaktyce z nowym modelem Wielkiego Wybuchu, można wyjaśnić niektóre tajemnicze procesy zachodzące we Wszechświecie. W ten sposób można też pokusić się o obronę teorii zakładającej istnienie tuneli podprzestrzennych, z których jeden może się znajdować w naszej Galaktyce.

 

Specjaliści sugerują, że któregoś dnia będziemy w stanie podróżować przez taki tunel. Naukowcy twierdza, że może to wyglądać bardzo podobnie do tego, co przedstawiono w filmie "Interstellar", który niedawno gościł na ekranach kin.

Kadr z filmu Interstellar

Jedna z konkluzji naukowców zakłada, że słynna ciemna materia może być objawem wszystkich innych wymiarów, a jej dystrybucja zdradza istnienie sieci transportowej łączącej galaktyki. Warto w tym kontekście przypomnieć ujawnione niedawno odkrycie wskazujące na to, że supermasywne czarne dziury w centrach galaktyk , na skutek jakiejś siły mają spin zorientowany względem siebie i to bez względu na odległość. To może być kolejny dowód na istnienie wielkiej sieci transportowej, w której centra galaktyk odgrywają rolę hubów międzygalaktycznych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Powaliło Was wszystkich?

To co tutaj jest napisane,

To co tutaj jest napisane, jest poprostu chore... Jakieś chore urojenie, że można podróżować w czasie, wierzycie w to?... Niedługo ktoś napisze, że w przyszłości będziemy mieli możliwości teleportować się do innych światów, też w to uwierzycie?
[ciach]

Portret użytkownika emilian58

Jestem w stanie uwierzyć że

Jestem w stanie uwierzyć że My tu na Ziemi jesteśmy po prostu eksperymentem i gdy zbliżamy się do czegoś do czego nie wolno nam się zbliżyć to następuje "jakieś bum" ....i zaczynamy od nowa.

Portret użytkownika b@ron

pasjonat...już ci

pasjonat...już ci tłumaczę...
bo naukowcy obliczyli prędkość światła w próżni...a potem założyli że w kosmosie jest próżnia, no i wyszło około 8 minut...co jest jedną z bajek, chociażby dlatego, że ta sama nauka oficjalnie głosi, że w kosmosie nie ma próżni idealnej...a więc przyjęcie prędkości światła 300 000 km/s w kosmosie jest błędem.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

Co więcej... W Kosmosie

Co więcej... W Kosmosie cisnienie jest bliskie zera, ale nie oznacza to, że nic tam nie ma.. Przestrzeń nie posiada własciwości materialnych, tylko magnetyczne. To środowisko laminarne ulegające zakłóceniom przez masy ciał niebieskich, w tym plazmy...

Portret użytkownika pasjonat

"Prędkości światła w kosmosie

"Prędkości światła w kosmosie do tej pory nikt nie potrafił, lub nie chciał zmierzyć, co wiele rzeczy by w końcu wyjaśniło."
 
Skad zatem wiadomo ze promien swiatla słonecznego leci do nas 7-8 minut ?

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika baca

otóż tego właśnie nie wiadomo

otóż tego właśnie nie wiadomo - to tylko plotki...
jeszcze lapsze są te że fotony z centrum Słońca "przedzierają się" na jego powierzchnię coś około...
20 lat!!!
to też zostało przez nawiedzonych "obliczone" Smile
kiedyś "liczyli" diabły na czubku szpilki a dziś prędkości światła...

Portret użytkownika polo

Największym błędem

Największym błędem popełnianym przez naukę jest przekonanie, że prędkość fali elektromagnetycznej w próżni i wynikająca z tego stała fizyczna wynosi c=299792458 m/s
 
Predkość fali = predkość swiatła a ta mieżona była na ziemi a nie w kosmosie . Czas jakileci promień ze słońca jest obliczony matematycznie  że odległość 150 000 000 km to i czas 8min  . Kosmos nie jest idealną próżnią to i predkośc może byc inna.

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

Nie w tym rzecz... Czy

Nie w tym rzecz... Czy światło elektromagnetyczne ma prędkość ok. 300 000 km/s, czy dwa razy tyle nie ma większego znaczenia...
  A jaką prędkość mają wektory lini sił pola magnetycznego? Jakąś muszą mieć, jeśli przechodzą od N do S a nie odwrotnie... Prędkość nieskończoną
Ale jeśli prędkość lluminenscencji ma prędkość nieskończoną? A luminescencja jest światłem magnetycznym?
 To by oznaczało, że oglądamy zjawiska w Kosmosie w czasie rzeczywistym...
 

Portret użytkownika aa

nie jestem astrofizykiem a

nie jestem astrofizykiem a nawet nie jestem fizykiem czy matematykiem. Mam jednak uwagę co do pretkości światla. Jeżeli sygnal radiowy z jowisza do ziemi leci w czasie x, to znając odleglość od jowisza możemy obliczyć prętkość . Czy tak? no a nasze sądy przesylaja nam informacje i odbierają od nas. NASA i ruskie wiedzą, po jakim czasie rozkaz obrotu sondy zostanie odebrany. Nikt z nich nie negowal przyjetej prętkości światla. Więc pytam po co te dziwne teorie. Gdyby jak napisal jedne z komentatorów wszechśiwat byl ogladany w czasie rzeczywistym to i sygnal radiowy bylby natychmiastowo . Oczywisci zwolnil by tylko w atmosferze ziemi.

Portret użytkownika pasjonat

A marsa sygnal leci 22

A marsa sygnal leci 22 sekundy, ale nie porownywał bym tego do predkosci swiatla czy swiatla gwiazd ktore juz nie istnieja. inaczej syriusza,  tez bysmy tak widzieli, z opoznieniem
 
ps prędkość i
sondy
 
sądy sa opieszałe Smile i skorumpowane
 
Dziwne teorie produkuja ludzie z przebrzmiałym ego, nie znający kawałka nauki z teorii.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Kazek12

Nie ma żadsnej ciemnej

Nie ma żadsnej ciemnej materii, a tylko materia niewidzialna, co sp[owodowane jest mozliwościami postrzegania człowieka innego rodzaju częstotliwości tj.poza sferą postrtzegania człowieka tzn.w innych wymiarach, w których istnieje życie podobne jak w sferze 3D oraz w spektrum postrzegania człowieka.
Warunkiem komunikacji jest dostosowanie częstotliwości i możliwości percepcji , a czy to sa tunele przestrzenne  czy też inne możliwości nie ma zanczenia.

Portret użytkownika NEUTRINO

ech ta nadkomplikacja. Czarne

ech ta nadkomplikacja. Czarne dziury to przejście w stan membrany . Równolegle spinanie sie galaktyk to efekt oddziaływań membran w czarnych dziurach. Membrana to stan przed powstaniem wszechświata. Prościej sie nie da . Miłego weekendu

Portret użytkownika polo

W przypadku wewnętrznego

W przypadku wewnętrznego kosmosu odwraca się wszystko i zamyka w kuli, gdzie proporcje są odpowiednio mniejsze(realne), a w drugim przechodzą do dymensji tak niewyobrażalnych, że owe mierzone są w miliardach lat świetlnych. Dawno zaobserwowany i potwierdzony przez naukę fakt, że czym bardziej oddalamy się od Ziemi tym prędkość statków kosmicznych maleje, nauka ta nie jest w stanie tego fenomenu jasno wyjaśnić. Prędkości światła w kosmosie do tej pory nikt nie potrafił, lub nie chciał zmierzyć, co wiele rzeczy by w końcu wyjaśniło.
Największym błędem popełnianym przez naukę jest przekonanie, że prędkość fali elektromagnetycznej w próżni i wynikająca z tego stała fizyczna wynosi c=299792458 m/s. Zagłębianie się w istotę teorii względności nie rozwiązuje tej kwestii, wprost gmatwa sprawę i oddala od zasadniczego tematu.
By nie być źle zrozumianym dodam, że dzisiejsza nauka nie odrzuca tej możliwości.
Ewentualna zmienność prędkości światła może mieć niebagatelne znaczenie kosmologiczne, świadczyć może o takiej lub innej topologii Wszechświata, o takim lub innym kierunku jego rozwoju. Może mieć tez kluczowe znaczenie filozoficzne.

Portret użytkownika KoFiPL

Myślę że żadnych tuneli nie

Myślę że żadnych tuneli nie ma - tak samo jak nie ma żadnych czarnych dziur co wciągają wszystko, i że niby gdzie to miało by się podziać ?(całe gwiazdy, planety wciągnięte itd.)
Nie ma tuneli dla nas, czyli fizycznych istot z tego wymiaru. Dla istot z innych wymiarów, nie fizycznych a jakiś energetycznych itp. może i są jakieś tunele, ale znowu myślę też że i dla nich zapewne są one zbędne Smile

Portret użytkownika NEUTRINO

Wiedza na temat

Wiedza na temat funkcjonowania wszechswiata dana aktualnym władcom naszej poczciwej planety byłoby podobne do efektu podania kbk ak małpie. Filmik dostępny w sieci. Dałby ktoś planete idiocie co nie umie zadbać o kawalerke. Taka niestety prawda  pasożyty rządzą  ziemią. Co do tematu to czym niby wg naukowców ma być ten niby tunel hmmmm a może najpierw co to grawitacja i magnetyzm tu i na ziemi a nie w innym wszechświecie. Wypowiedzi części fizyków to schow lepszy od cyrku monty paytona. Tragedia
 

Portret użytkownika SEBA

Przestrzeń , czas ,

Przestrzeń , czas , spogladajac w gwiazdy czasami zadaje sobie pytanie co jest dalej , dalej , dalej , i jeszcze nie udało mi sie tego ogarnąć , lecz w pewnych chwilach emocje brały górę zwłaszcza jak sie patrzy przez teleskop , odległości.

Portret użytkownika Matsuri

Zacząć trzeba od tego że samo

Zacząć trzeba od tego że samo ich określenie, "naukowcy" jest niepoważne. Jak w mediach słyszę że "naukowcy" do czegoś doszli to pojawia mi się uśmiech na twarzy. Zważywszy na to że to do czego oni dobrneli, spora ilość  ludzi już dawno wie.

Portret użytkownika baca

hmm... te słynne na całą

hmm... te słynne na całą galaktykę "zespoły naukowców" w praktyce nie potrafią przez prawie sto lat po ostatniej wojnie dróg do końca załatać albo je przynajmniej zarybić aby chociaż wędkarze mieli radość... a już... już myślą o tunelach czasoprzestrzennych i podróżach do innych galaktyk...
no na czym? na osiołku z gps-em?
to nie zespoły naukowców zatem tylko bandy oszołomków cieńszych jak skórka od kaszanki...

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Ty jak widać dowodzisz tą

Ty jak widać dowodzisz tą bandą ozołomów. Jesteś królem oszołomów bo nie potrafisz nawet ze zrozumieniem przeczytać a wyraźnie wbrew tytułowi napisane jest, że naukowcy teoretyzują mozliwość powstawania tuneli czasoprzestrzennych wewnątrz galaktyki i nic nie mówią o podróżach a jedynie w przypadku empirycznego potwierdzenia o mozliwości takiej podróży.
Te zespoły naukowców posuwają naukę do przodu a tacy jak ty potrafią jedynie negować i srać koło du... 
Może doczekamy wreszcie czasów, w których popularni będą ludzie którzy coś sobą reprezentują, propagują naukę i dają dobry przykład, oczywiście jak głupota przestanie królować.

Portret użytkownika baca

"Głupi zawsze nienawidzi

"Głupi zawsze nienawidzi swojego nauczyciela". - to starożytne przysłowie abchaskie
a jak chcesz jakieś polskie to proszę bardzo:
"Z nauką juszek ma tyle wspólnego że jest... nieukiem na dosłownie każdy temat" - baca

Kto bez zgody globalnej „elity” udostępnia informacje dla wszystkich, staje się najbardziej niebezpiecznym przestępcą świata” –  Gottfrid Svartholm

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Chciało by się powiedzieć

Chciało by się powiedzieć zjedz snickersa bo gwiazdorzyć, ale do ciebie będzie lepiej pasowała znajdź sobie 40paro letni prawiczku kobietę, spuść z krzyża i przejrzyj na oczy, bo póki co to zaszły ci spermą.

Portret użytkownika El Koto

Robili badania dotyczące

Robili badania dotyczące opublikowanych prac naukowych za rok 2012 w fachowych czasopismach naukowych. Okazało sie że 60% z nich to zwykła ściema CTRL+C CTRL+V bełkotliwy zlepek całkowicie surrealistyczny szkodliwy i nic nie wnoszący. Zachowaj lepiej umiar bo każdy kij ma 2 końce.

Portret użytkownika Miki Mous

Juszka ty nie kumasz bazy i

Juszka ty nie kumasz bazy i tyle w temacie. Naukowcy tak samo jak ty nie kumają i pod tym względem im dorównujesz, więc jesteś naukowcem. Podstawą jest grawitacja odpowiedzialna za wszystko, nawet za to żeby twoja poranna produkcja kału trafiła gdzie trzeba. Grawitacja trzyma wszystko i żeby cokolwiek mogło ulecieć gdziekolwiek nawet w czasoprzestrzeń , to trzeba ją pokonać. Tym czasem naukowcy nie wiedzą co ją powoduje , jak ją wytworzyć jak spowodować przeciwstawną siłę czyli antygrawitację. Nie wiedzą nic o grawitacji ale transportowe tunele czasoprzestrzenne dopuszczają do logiki. Milczą jednak o tym co i kto tam transportuje. W tym kontekście panie juszka każdy pisarz sf jest naukowcem. Może juszka nam poda wzór na uzyskanie grawitacji, zjawiska powszechnie występującego na ziemi i we wszechświecie, bez którego nie da się odlecieć z ziemi bez paliwa płynnego a co dopiero w tunelach czasoprzestrzennych. W swoich intelektualnych błyskach juszka przypomina bardzo czarną dziurę w której wszystko niknie bez pożytku jedynie wpływając na masę samej czarnej dziury

Portret użytkownika sio

Jak na razie z Łodzi do

Jak na razie z Łodzi do Warszawy mamy problem albo z lotniska Okęcie na Jerozolimskie.
A ci myślą o podróżach międzygalaktycznych.
Pytanie po co?
Ok może w snach, czemu nie? Śpimy jedną trzecią dnia to dlaczego nie wykorzystać to na podróże?
Poszedłbym w parapsychiczne zdolności aniżeli bilonowe inwestycje dla uczonych, którzy chcą łatwego życia kosztem innych.
Co tam znajdą? Materiały, które będą mogli sprzedać tu?

Portret użytkownika keri

Rewelacyjny pomysł nałukofców

Rewelacyjny pomysł nałukofców na dojenie kasy. Gdyby chcieli na Ziemi zrobić autostradę albo nawodnić pustynię, to widać by było czy coś zrobili czy nie. W kosmosie mogą zmieniać klimat planety, tworzyć atmosferę, budować drogi i osiedla, a potem wysyłać grafikę komputerową na potwierdzenie co im się udało zrobić. Jakby ktoś nie wierzył, to niech sobie leci i sprawdzi.
Albo jak w tym artykule, niech sobie obejrzy podobny film Biggrin
Czy nałukowcy mogliby pomyśleć co naprawić na Ziemi? Buu, będzie widać, że nic nie wyszło. Czy to za trudne oczyszczyć wodę z radioaktywności po ataku na Fukushimę?

Skomentuj