Naukowcy sugerują, że świadomość może żyć po śmierci

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Według grupy naukowców z Uniwersytetu w Southampton, ludzka świadomość może funkcjonować po śmierci mózgu. Zaskakujący wynik jest efektem największego badania przypadków śmierci klinicznej u chorych z problemami kardiologicznymi.

 

Brytyjscy eksperci w ciągu czterech lat przeanalizowali dane dwóch tysięcy osób w 15 szpitalach w Wielkiej Brytanii, USA i Austrii, w których lekarze zdiagnozowali niewydolność serca. Około czterdzieści procent ocalałych opisało, że odczuwali świadomość takiego czy innego rodzaju pomiędzy zatrzymaniem krążenia i odratowaniem.

 

Naukowcy opisali na przykład doświadczenie 57-letniego pracownika socjalnego z Southampton. Według niego, w okresie śmierci klinicznej, był on poza ciałem i mógł patrzeć na swój powrót do życia. Uczeni zauważyli, że szczegóły jego historii odpowiadają temu, co faktycznie działo się w pokoju w tym momencie.

 

"Wiemy, że mózg nie może funkcjonować, gdy serce przestaje bić, - powiedział jeden z autorów badania dr Sam Parnia - Ale w tym przypadku, świadomość, nadal działać przez co najmniej trzy minuty, chociaż mózg jest zwykle wyłączony po 20-30 sekund po zatrzymaniu serca."

 

Naukowiec wyjaśnił, że wiele z przekazów można rozumieć jako halucynacje i iluzje mózgu, ale Najważniejsze jest to, że pacjenci, wydają się opisywać wydarzenia, które rzeczywiście miały miejsce.

 

Uczeni oświadczyli, że mają nadzieję, że dalsze badania tych zagadnień pomogą zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się z ludzką świadomością po śmierci.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Pacjent

Gdybym nie przeszedł operacji

Gdybym nie przeszedł operacji to może uwierzyłbym w te bzdety. Zaintubowany kompletnie nic nie pamiętam, żadnych przemyśleń, doświadczeń po prostu wyłączona świadomość. Mógłbym już się nie obudzić i nigdy bym się o tym nie dowiedział.

Portret użytkownika spacepol

Co za draństwo i

Co za draństwo i stronniczość!
Nieda się kliknąć na minus przy komentarzu bo wyskakuje błąd! Ale za to przy tym samym komentarzu na plus bez problemu zalicza głosy!!!!
Widać, że co nie pasuje adminowi to jest niedozwolone!!!
Dziecinada i sterowanie!!!
Macie myśleć tak jak ja wam każę!!!
Pewnie ten wpis też się nie pojawi.....

Portret użytkownika spacepol

Przyszło! Oczywiście! Ale w

Przyszło! Oczywiście! Ale w takim wypadku nie było by możliwości kliknąć na żadną opcję.
Co kolwiek to nie jest, świadczy o jednym: strona jest przygotowana nieprofesjonalnie (delikatnie mówiąc)

Strony

Skomentuj