Naukowcy twierdzą, że ośmiornice to tak naprawdę obcy z kosmosu

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Czy to możliwe, że ośmiornice pochodzą z kosmosu. Być moze brzmi to absurdalnie, ale przecież obcych często wyobrażamy sobie z mackami. Co by było gdyby się okazało, że ośmiornice to właśnie takie istoty? Co ciekawe jest to główna część argumentu w pracy opublikowanej w znanym recenzowanym czasopiśmie naukowym.

 

Praca została opublikowana w Progress in Biophysics and Molecular Biology. Artykuł zatytułowany „Przyczyna eksplozji kambryjskiej - naziemna czy kosmiczna?” głęboko bada pochodzenie życia na Ziemi. W rezultacie zasugerowano, że życie powstało z powodzi retrowirusów, które dosłownie spadły z kosmosu. Te retrowirusy dodały następnie nowe sekwencje DNA do ziemskich genomów, co według autorów artykułu przyczyniło się do dalszych zmian mutagennych.

 

Jednak moment, w którym artykuł zaczyna omawiać wygląd głowonogów, staje się naprawdę interesujący. Sam artykuł twierdzi, że niektóre głowonogi, takie jak ośmiornice, kałamarnice i inne, przybyły na planetę spadając z kosmosu, zamrożone w swego rodzaju zastoju. Tak więc nie należy lekceważyć możliwości, że kriokonserwowane jaja kałamarnic i/lub ośmiornic przybyły na planetę w lodowych kulach ognia kilkaset milionów lat temu.

 

Autorzy artykułu twierdzą, że ośmiornice i inne stworzenia mają cechy biologiczne, które wydają się pochodzić z „jakiegoś rodzaju preegzystencji”. Pomysł, że życie powstało poza Ziemią, nie jest całkowicie nowy. Teoria panspermii istnieje od czasów starożytnej Grecji. Jednak może to być jeden z pierwszych przypadków, w których naukowcy twierdzą, że ośmiornice przybyły z kosmosu.

 

Keith Baverstock, badacz medyczny z Uniwersytetu Wschodniej Finlandii, dokonał przeglądu tej pracy. W swojej recenzji Baverstock stwierdził, że rzeczywiście istnieje wiele dowodów, które czynią ten raport naukowy wiarygodnym. Jednak według niego nauka nie rozwija się w ten sposób. Ponieważ większość dowodów nie jest rozstrzygająca, teza ta tylko pogłębia tajemnicę pochodzenia życia. Właściwie nic w podsumowaniu artykułu nie pomaga nam lepiej zrozumieć historii życia na naszej planecie. Dodaje tylko nowe spostrzeżenia do już przepełnionego garnka teorii, które nauka generowała przez lata.

 

Istnieje jednak coś interesującego w możliwości przybycia ośmiornic z kosmosu. Oczywiście może się to wydawać szalone, ale autorzy artykułu przedstawili wiele interesujących dowodów, o których inni naukowcy powinni pomyśleć. Jednak udowodnienie tego również będzie wymagało wiele wysiłku. A wyodrębnienie jednej konkretnej grupy zwierząt może być zbyt wąskim celem, aby cokolwiek udowodnić. W międzyczasie musimy tylko przeczytać ten artykuł i zobaczyć, jakie inne dowody ci naukowcy mogą przedstawić w przyszłości.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Skomentuj