Naukowcy twierdzą, że w naszej galaktyce jest 100 miliardów nadających się do zamieszkania planet podobnych do Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Astronomowie szacują, że w Drodze Mlecznej może istnieć ponad 100 miliardów światów podobnych do Ziemi, w których może istnieć życie. Nawet jeśli komuś wydaje się, że to duża liczba warto sobie uzmysłowić, że mówimy tylko o jednej galaktyce, a takich są miliardy, a na dodatek przecież może istnieć jednocześnie więcej niż tylko jeden wszechświat!

 

Eksperci uważają, że w naszej Drodze Mlecznej jest około 400 miliardów gwiazd, ale niektórzy astrofizycy sądzą, że jest ich niemal bilion. Jeśli tak, oznacza to, że w Drodze Mlecznej może znajdować się 100 miliardów planet, na których mogłoby istnieć życie.

 

Ponieważ astronomowie nie mogą zobaczyć całej naszej galaktyki, nie mogą dokładnie wiedzieć, na ilu planetach może ono istnieć. Dlatego eksperci obliczają masę naszej galaktyki i obliczają, ile z tej masy składa się na gwiazdy. Na podstawie tych obliczeń astrofizycy estymują, że w naszej galaktyce jest co najmniej 400 miliardów gwiazd.

Według niektórych obliczeń Droga Mleczna może zawierać średnio od 800 miliardów do 3,2 biliona planet, na których możliwe jest życie. Jednak niektórzy eksperci uważają, że liczba ta może sięgać nawet ośmiu bilionów. Ponadto, jeśli odwołamy się do danych naukowców NASA, okaże się, że około 1500 powyższych planet znajduje się w promieniu 50 lat świetlnych od Ziemi.

 

Wnioski te opierają się na obserwacjach przeprowadzonych przez 6 lat przez Anomaly Lensing Network, założoną w 1995 roku. Naukowcy doszli do wniosku, że istnieje znacznie więcej planet wielkości Ziemi niż planet wielkości Jowisza. Teleskop Kepler często znajdował planety wielkości Ziemi, które znajdowały się dość blisko swoich gwiazd macierzystych, a astronomowie szacują, że w Drodze Mlecznej jest około 17 miliardów takich planet. Te światy są znacznie gorętsze niż nasza planeta, chociaż niektóre z nich mogą mieć podobną temperaturę, a zatem nadają się do zamieszkania, jeśli krążą wokół zimnej gwiazdy zwanej czerwonym karłem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj