Naukowcy tworzą protokół działań w przypadku „spotkania z kosmitami”

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Po raz pierwszy od 35 lat zespół naukowców z różnych dyscyplin zebrał się, aby opracować oficjalne protokoły kontaktu z kosmitami. Według autorów pomysłu cały świat będzie musiał przestrzegać tych zasad w przypadku nagłego spotkania z przedstawicielami cywilizacji pozaziemskich.

 

 

Jak donosi Live Science, obecnie istnieje tylko jeden protokół radzenia sobie z nagłym kontaktem z kosmitami. Został utworzony w 1989 roku przez środowisko naukowe Instytutu Poszukiwań Inteligencji Pozaziemskiej (SETI). Dokument jest jednak nieaktualny: skupia się głównie na znaczeniu dzielenia się informacjami kontaktowymi z opinią publiczną i szerszą społecznością naukową.

 

A jedyną praktyczną radą, jaką ten protokół daje naukowcom, jest zasięgnięcie wskazówek ONZ w przypadku nagłego kontaktu z kosmitami. Co więcej, nie jest jasne, co ONZ powinna w tym przypadku zrobić. W rzeczywistości pytanie pozostaje otwarte: A co, jeśli jutro cywilizacja pozaziemska wyśle ​​nam wiadomość? Jak powinna zareagować ludzkość?

 

Jednak ani ludzkość jako całość, ani społeczność naukowa nie byli przygotowani na to, że skontaktują się z nami kosmici. Do tej pory nikt nie znalazł śladów obcych. Z drugiej strony w ostatnich latach astronomowie znajdują coraz więcej dowodów na istnienie substancji organicznych w kosmosie. 

 

Potencjalne ślady życia zostały niedawno odkryte na Marsie. A to oznacza, że ​​nie można wykluczyć kontaktu. To właśnie ta logika kierowała grupą specjalistów z różnych dziedzin, zrzeszających się w celu opracowania pierwszego oficjalnego protokołu na wypadek kontaktu z kosmitami. Science fiction jest pełne badań nad wpływem na ludzkie społeczeństwo po odkryciu, a nawet napotkaniu życia lub inteligencji na innych planetach.

 

Nowa grupa wyjdzie poza myślenie o wpływie na ludzkość potencjalnego spotkania z kosmitami i zamiast tego skupi się na tym, jak powinniśmy zareagować na takie spotkanie. Ponadto, bez względu na to, jak fantastyczne może się to wydawać, nowe centrum SETI będzie skanować sygnały kosmiczne w poszukiwaniu potencjalnych wiadomości wysyłanych przez obce formy życia i opracowuje algorytm do dekodowania takich sygnałów. 

 

Czy kiedykolwiek otrzymamy wiadomość od kosmitów? Nie wiemy. Nie wiemy też, kiedy, jeśli to się stanie. Ale wiemy, że nie możemy sobie pozwolić na złe przygotowanie, naukowo , na wydarzenie, które jutro może stać się rzeczywistością.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj