Naukowcy udowodnili, że noszący imiona biblijne są długowieczni i raczej mądrzy

Kategorie: 

Źródło: tg

Naukowcy z Michigan w poważnych opracowaniach naukowych dowiedli, że imię człowieka ma wpływ na jego życie. Okazuje się, że ludzie, którzy mają imiona biblijne są długowieczni i odnoszą liczne sukcesy na swojej życiowej drodze, informuje Oane.ws.

 

 

Eksperci byli poważnie zainteresowani wpływem imienia na życie człowieka. W trakcie badań zgromadzono informacje na temat 3 mln osób. Zbierano dane dotyczące dat urodzeń, a pozyskany materiał odnoszono do imion współczesnych i dawnych.

 

Zidentyfikowano najczęściej nadawane imiona, gwarantujące długowieczność i sukces. Były to: Mojżesz, Dawid, Eliasz, Maria, Anna. Naukowcy odnotowali wiele osiągnięć w karierze osób naznaczonych tymi „nazwami”. Jak można wyjaśnić to zjawisko? Być może wynika to z powodu dyskryminacji. Ludzie ze starodawnymi imionami są przez to ambitniejsi, dążą do rozwoju zawodowego oraz trudniej im zaszkodzić oraz złamać psychicznie.

 

Dlatego naukowcy zalecają, aby dzieciom nadawać zwyczajowe, normalne imiona, a nie starać się imponować „tfałenowemu” otoczeniu i aplikować swoim pociechom nazwy typu Brajan, Ken, Dżesika, Kodomiusz i inne wynalazki.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika w.k.

Poważnie? Znajomy Dawid 2

Poważnie? Znajomy Dawid 2 lata temu umarł na misji, miał 37 lat, Józef-mąż koleżanki niecałe 45 lat i już dawno kwiatki na nim rosną, Maria - kuzynka, zmarła bardzo młodo, Daniela - siostra moja, żyła pół roku, Jan - następny młody, Magdalena - też, ...cóż mogę tak wymieniać jeszcze długo. Głupszego artykułu dawno nie czytałam.

Sednem sprawy z imionami w Biblii jest to, że Bóg nadawał swoim wybranym nowe imiona i wtedy one coś konkretnego oznaczały i osoby te miały do spełnienia określone zadanie, misję. Sam fakt posiadania biblijnego imienia nikomu długowieczności nie zapewnia.

Portret użytkownika Furael

Do autora:

Do autora:

W artykule są wymienione imona sukcesu to:

Jakim cudem ludzie o imieniu "Maria" osiągali większe sukcesy jak to imię nie jest biblijne? Nigdzie w bibli nie wystepuje to imię.

 

Portret użytkownika Cabaj

Najlepsze imie to Łazarz..

Najlepsze imie to Łazarz...ewentualnie Kondomiusz...mógły "robić w gumie"jakieś gumowe celty czy narzuty na plecy lub ochraniacze na "teki"albo pokrywki na sutki...żołędziowe uszczelniacze i wiele innych.

Portret użytkownika Sio

Coś w tym musi być.Na Holborn

Coś w tym musi być.Na Holborn w Londynie często widywałem takich w myckach i posiadających imiona z biblii. Wszyscy handlowali diamentami i obrabiali gojów z gotówki. Mądryś boś bogaty i masz imię z biblii

Strony

Skomentuj