Naukowcy upewnili się, że 12800 lat temu na Ziemi doszło do kosmicznej katastrofy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Gdy okres zlodowacenia powoli się kończył, mniej więcej 12 800 lat temu doszło do jakiegoś tragicznego zdarzenia, które spowodowało chwilowe odwrócenie trendu i wyginięcie wszelkich dużych zwierząt lądowych. Do dzisiaj nie wiemy ze stuprocentową pewnością, co wtedy nastąpiło, ale wiele wskazuje na to, że nastąpiła jakaś kosmiczna kolizja.

 

Naukowcy, tacy jak profesor James Kennett z Uniwersytetu Santa Barbara, przekonują, że mamuty, mastodonty a także polujący na nie ludzie z kultury Clovis zostali dotknięci wielkim kataklizmem, który całkowicie wywrócił wszelkie łańcuchy żywnościowe.

 

Do tego zdarzenia miało dojść w tak zwanym Młodszym Driasie. Analizy warstw osadów wskazują na to, że rzeczywiście nastąpił jakiś krótkookresowy kataklizm. Śladem jest warstwa węgla odkryta właśnie w tym okresie. Na dodatek na dużym obszarze Ameryki oraz Europy odnajdywano drobne kulki i tak zwane nanodiamenty. To pozostałości oddziaływania dużych temperatur, które prawdopodobnie powstawały podczas wejścia obiektu w atmosferę oraz ewentualnego impaktu.

 

Naukowcy nie idą dalej z konkluzjami a przecież, gdy się mówi A trze ba powiedzieć B. Skoro, więc wiemy, że coś mogło spaść na Ziemię około 12 800 lat temu to po pierwsze nasuwa się pytanie gdzie jest krater. Specjaliści zapewne odpowiedzą, że doszło do kolejnej eksplozji w powietrzu, ale to nie wyjaśnia tak rozległego rozprowadzenia pozostałości kolizji.

 

Samo też nasuwa się skojarzenie mitycznego potopu, który miał zniszczyć większość Ziemi. Doniesienia o tym potopie są obecne w wielu legendach i świętych księgach kilku religii. Gdyby jakieś ciało niebieskie wpadło do Atlantyku światowy potop byłby nieunikniony.  Kataklizm sprzed 12 800 lat może mieć też związek z zagładą Atlantydy. Gdyby ów obiekt spadł na mityczną wyspę, lub nawet w jej okolicy, to wiązałoby się to z zagładą podobną do tej opisanej przez Platona.

 

Zwykle, gdy naukowcy zbliżają się do odkrycia czegoś, co w istotny sposób zaburza ich aktualny poziom wiedzy, prowadzi to do naturalnego wycofania się na tak zwane pozycje bezpieczne. Tajemnica wyginięcia większości gatunków, do czego doszło właśnie w wyniku postulowanej katastrofy kosmicznej to nie ostateczne ustalenie. Powinien być to dla nas punkt startowy do pogłębionych badań tego, co wiemy o świecie przed potopem.

 

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Antymitoman

A kiedyś okaże się być może,

A kiedyś okaże się być może, że Atlantyda była 1 kontynentem, który po potopach został zalany. I teraz mamy więcej kontynentów, bo poziom wody podniósł się po roztopieniu ostatniego zlodowacenia. Co by się nawet mogło zgadzać. Pozdro. 

Portret użytkownika Zenek

Czyż to nie wtedy Set tatuś

Czyż to nie wtedy Set tatuś ukochanego przez wszystkich yahwe nawiedził z przyjacielską wizytą ziemie uczynić ją sobie przyjazną? Ognisty czerwony Wąż z Marsa jak o nim mówią.
 
Nawiasem mówiąc na Marsie była rewizyta Bogów i chyba do dziś się po niej czerwonoludki nie moga pozbierać.  A dostali tylko "ostrzegawczego strzała".;p

Portret użytkownika boulibrat

Baca zwolnij troche! Byłeś

Baca zwolnij troche! Byłeś rozsądnym człowiekiem swego czasu a swoje poglądy przedstawiałeś w sposób racjonalny. Dlaczego od jakiegoś czasu sam sobie dołki kopiesz? Do Twoich przekonań zapewne przyłączyło się sporo osób ale reagując w ten sposób zaczynasz ich od siebie odpychać! Nie ma co przeceniać przeciwnika bo wystraszysz sojuszników. Pozdro

Portret użytkownika pasjonat

Dlaczego ADMIN pozwala na

Dlaczego ADMIN pozwala na okreslenia Ad persona ? Obrazanie innych nie ma niczego wspolnego z wolnoscią slowa. Baca wszedl na poziom zabawy wlasnym pisiorem przy prawieniu swoich wywodow. Pewnie promieniowanie kosmiczne dalo w kosc podczas poznawania zakatkow wszechswiata.
 
KUZYN OGARNIJ tu troszke robi sie niesmacznie 

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Pankracy

Z całym szacunkiem dla

Z całym szacunkiem dla naukowców ale...je*ie to nas!
Dziś mamy zdecydowanie ważniejsze problemy do rozwązanie jak powstrzymanie degradacji środowiska, pozbycie się GMO i chemii z wszelkiej maści uoraw i walka na rzecz wprowadzenia alternatywnych zródeł energii. Zatem nie odwracajcie naszej uwagi od spraw istotnych. Żyjemy TU i TERAZ a nie 12800tys. lat temu.

Portret użytkownika Gregor

Ślady kosmicznej katastrofy

Ślady kosmicznej katastrofy sprzed 12800 lat” - trochę mi to wygląda na retorykę niedawnych wyznawców przebiegunowania i końca świata z grudnia 2012. Pewni tego jak było naprawdę być nie możemy, a wydawanie ostatecznych sądów, to raczej objaw odwiecznych chęci uporządkowania świata i zaszufladkowania tego co jawi się człowiekowi w subiektywnych wyobrażeniach. Ślady kosmicznej katastrofy – a krateru jeszcze nie odnaleziono (no można by zapożyczyć „ten od dinozaurów”, ale to chyba trochę starsza historia). Fajnie, że o odkryciach z dość pobliskiej przeszłości donoszą naukowcy, a Potop wpisuje się tutaj całkiem zgrabnie jako przyczyna nagłego wymierania zwierząt, czy też chociażby powstawania miejsc ze stosami kości zwierząt tak jakby spłukanych za jednym zamachem z połaci kontynentu. Zatopione miasta i budowle sprzed tysięcy lat, a także te znajdujące się na pustkowiach, na dużej wysokości n.p.m. wykazujące wysoki stopień znajomości techniki, porównywalny z dzisiejszym czy wręcz go przewyższającym, to artefakty prawdopodobnie sprzed w/w katastrofy. Najważniejszym jednak artefaktem dziejów wydaje się jednak być sam człowiek, a szczególnie jego tożsamość. Istota nie stąd, która otrzymała/przywdziała biochemiczny skafander w celu skolonizowania planety. Wszelkie dyskusje i kłótnie kto ma rację nie mają większego sensu, ponieważ nie jesteśmy tego w stanie udowodnić. Swojej prawdziwej tożsamości należy szukać poprzez zwrócenie się do swojego wnętrza, nie na zewnątrz (w religiach, ideologiach). Wspólne wyznawanie i otwieranie się na Boga, który jest w naszych wnętrzach pozwala na dokonanie osobistej odsłony odwiecznych tajemnic. A więc (drogi Baco) – w ten dzień błogosławionego Sabatu zaśpiewajmy wszyscy razem Bogu:
http://www.youtube.com/watch?v=J2hRUqdnr24&list=PLaxc7Tw19XFMAu1Kp8pyXr01lUajBar-h
http://www.youtube.com/watch?v=psEnwb6dyPQ&list=PLaxc7Tw19XFMAu1Kp8pyXr01lUajBar-h
http://www.youtube.com/watch?v=QC_m1ADxC64&list=PLaxc7Tw19XFMAu1Kp8pyXr01lUajBar-h

Strony

Skomentuj