Naukowcy upewnili się, że 12800 lat temu na Ziemi doszło do kosmicznej katastrofy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Gdy okres zlodowacenia powoli się kończył, mniej więcej 12 800 lat temu doszło do jakiegoś tragicznego zdarzenia, które spowodowało chwilowe odwrócenie trendu i wyginięcie wszelkich dużych zwierząt lądowych. Do dzisiaj nie wiemy ze stuprocentową pewnością, co wtedy nastąpiło, ale wiele wskazuje na to, że nastąpiła jakaś kosmiczna kolizja.

 

Naukowcy, tacy jak profesor James Kennett z Uniwersytetu Santa Barbara, przekonują, że mamuty, mastodonty a także polujący na nie ludzie z kultury Clovis zostali dotknięci wielkim kataklizmem, który całkowicie wywrócił wszelkie łańcuchy żywnościowe.

 

Do tego zdarzenia miało dojść w tak zwanym Młodszym Driasie. Analizy warstw osadów wskazują na to, że rzeczywiście nastąpił jakiś krótkookresowy kataklizm. Śladem jest warstwa węgla odkryta właśnie w tym okresie. Na dodatek na dużym obszarze Ameryki oraz Europy odnajdywano drobne kulki i tak zwane nanodiamenty. To pozostałości oddziaływania dużych temperatur, które prawdopodobnie powstawały podczas wejścia obiektu w atmosferę oraz ewentualnego impaktu.

 

Naukowcy nie idą dalej z konkluzjami a przecież, gdy się mówi A trze ba powiedzieć B. Skoro, więc wiemy, że coś mogło spaść na Ziemię około 12 800 lat temu to po pierwsze nasuwa się pytanie gdzie jest krater. Specjaliści zapewne odpowiedzą, że doszło do kolejnej eksplozji w powietrzu, ale to nie wyjaśnia tak rozległego rozprowadzenia pozostałości kolizji.

 

Samo też nasuwa się skojarzenie mitycznego potopu, który miał zniszczyć większość Ziemi. Doniesienia o tym potopie są obecne w wielu legendach i świętych księgach kilku religii. Gdyby jakieś ciało niebieskie wpadło do Atlantyku światowy potop byłby nieunikniony.  Kataklizm sprzed 12 800 lat może mieć też związek z zagładą Atlantydy. Gdyby ów obiekt spadł na mityczną wyspę, lub nawet w jej okolicy, to wiązałoby się to z zagładą podobną do tej opisanej przez Platona.

 

Zwykle, gdy naukowcy zbliżają się do odkrycia czegoś, co w istotny sposób zaburza ich aktualny poziom wiedzy, prowadzi to do naturalnego wycofania się na tak zwane pozycje bezpieczne. Tajemnica wyginięcia większości gatunków, do czego doszło właśnie w wyniku postulowanej katastrofy kosmicznej to nie ostateczne ustalenie. Powinien być to dla nas punkt startowy do pogłębionych badań tego, co wiemy o świecie przed potopem.

 

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Antymitoman

A kiedyś okaże się być może,

A kiedyś okaże się być może, że Atlantyda była 1 kontynentem, który po potopach został zalany. I teraz mamy więcej kontynentów, bo poziom wody podniósł się po roztopieniu ostatniego zlodowacenia. Co by się nawet mogło zgadzać. Pozdro. 

Portret użytkownika Zenek

Czyż to nie wtedy Set tatuś

Czyż to nie wtedy Set tatuś ukochanego przez wszystkich yahwe nawiedził z przyjacielską wizytą ziemie uczynić ją sobie przyjazną? Ognisty czerwony Wąż z Marsa jak o nim mówią.
 
Nawiasem mówiąc na Marsie była rewizyta Bogów i chyba do dziś się po niej czerwonoludki nie moga pozbierać.  A dostali tylko "ostrzegawczego strzała".;p

Portret użytkownika boulibrat

Baca zwolnij troche! Byłeś

Baca zwolnij troche! Byłeś rozsądnym człowiekiem swego czasu a swoje poglądy przedstawiałeś w sposób racjonalny. Dlaczego od jakiegoś czasu sam sobie dołki kopiesz? Do Twoich przekonań zapewne przyłączyło się sporo osób ale reagując w ten sposób zaczynasz ich od siebie odpychać! Nie ma co przeceniać przeciwnika bo wystraszysz sojuszników. Pozdro

Portret użytkownika pasjonat

Dlaczego ADMIN pozwala na

Dlaczego ADMIN pozwala na okreslenia Ad persona ? Obrazanie innych nie ma niczego wspolnego z wolnoscią slowa. Baca wszedl na poziom zabawy wlasnym pisiorem przy prawieniu swoich wywodow. Pewnie promieniowanie kosmiczne dalo w kosc podczas poznawania zakatkow wszechswiata.
 
KUZYN OGARNIJ tu troszke robi sie niesmacznie 

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Pankracy

Z całym szacunkiem dla

Z całym szacunkiem dla naukowców ale...je*ie to nas!
Dziś mamy zdecydowanie ważniejsze problemy do rozwązanie jak powstrzymanie degradacji środowiska, pozbycie się GMO i chemii z wszelkiej maści uoraw i walka na rzecz wprowadzenia alternatywnych zródeł energii. Zatem nie odwracajcie naszej uwagi od spraw istotnych. Żyjemy TU i TERAZ a nie 12800tys. lat temu.

Portret użytkownika Gregor

Ślady kosmicznej katastrofy

Ślady kosmicznej katastrofy sprzed 12800 lat” - trochę mi to wygląda na retorykę niedawnych wyznawców przebiegunowania i końca świata z grudnia 2012. Pewni tego jak było naprawdę być nie możemy, a wydawanie ostatecznych sądów, to raczej objaw odwiecznych chęci uporządkowania świata i zaszufladkowania tego co jawi się człowiekowi w subiektywnych wyobrażeniach. Ślady kosmicznej katastrofy – a krateru jeszcze nie odnaleziono (no można by zapożyczyć „ten od dinozaurów”, ale to chyba trochę starsza historia). Fajnie, że o odkryciach z dość pobliskiej przeszłości donoszą naukowcy, a Potop wpisuje się tutaj całkiem zgrabnie jako przyczyna nagłego wymierania zwierząt, czy też chociażby powstawania miejsc ze stosami kości zwierząt tak jakby spłukanych za jednym zamachem z połaci kontynentu. Zatopione miasta i budowle sprzed tysięcy lat, a także te znajdujące się na pustkowiach, na dużej wysokości n.p.m. wykazujące wysoki stopień znajomości techniki, porównywalny z dzisiejszym czy wręcz go przewyższającym, to artefakty prawdopodobnie sprzed w/w katastrofy. Najważniejszym jednak artefaktem dziejów wydaje się jednak być sam człowiek, a szczególnie jego tożsamość. Istota nie stąd, która otrzymała/przywdziała biochemiczny skafander w celu skolonizowania planety. Wszelkie dyskusje i kłótnie kto ma rację nie mają większego sensu, ponieważ nie jesteśmy tego w stanie udowodnić. Swojej prawdziwej tożsamości należy szukać poprzez zwrócenie się do swojego wnętrza, nie na zewnątrz (w religiach, ideologiach). Wspólne wyznawanie i otwieranie się na Boga, który jest w naszych wnętrzach pozwala na dokonanie osobistej odsłony odwiecznych tajemnic. A więc (drogi Baco) – w ten dzień błogosławionego Sabatu zaśpiewajmy wszyscy razem Bogu:
http://www.youtube.com/watch?v=J2hRUqdnr24&list=PLaxc7Tw19XFMAu1Kp8pyXr01lUajBar-h
http://www.youtube.com/watch?v=psEnwb6dyPQ&list=PLaxc7Tw19XFMAu1Kp8pyXr01lUajBar-h
http://www.youtube.com/watch?v=QC_m1ADxC64&list=PLaxc7Tw19XFMAu1Kp8pyXr01lUajBar-h

Portret użytkownika Taurus

1. Coś pierdyknęło 12000 lat

1. Coś pierdyknęło 12000 lat temu....to fakt...i zmienił się świat....
2, Rasa ludzka (rozumna) polemurowa....:) liczy około 500.000 lat a co tu mówić 6000...śmiech
3. Atlantyda istniała jak na grafice powyżej....to fakt.. przez miliony lat lądy wynosiły się i były zalewane przez oceany wielokrotnie...większość dawnych miast jest teraz pod wodą....czekają na swoje wyniesienie...część już odkryto......

Portret użytkownika AaAa

To raczej niemożliwe :) Baca

To raczej niemożliwe Smile Baca ma jakiś uraz do żydów z młodości . Prawdopodobnie był molestowany w dzieciństwie przez kogoś kto powinien być dla niego autorytetem i wymyślił sobie bidula lewiatana którego musi ukarać za swoje cierpienia .

Portret użytkownika b@ron

czyli na dniach się dowiemy

czyli na dniach się dowiemy że naukowcy obliczyli że ziemię takie kataklizmy spotykają co 12 800lat a więc jesteśmy w przededniu nowego końca świata...zapewne nawet kolejny raz powołają się na cedr japoński...w każdym razie zagłada bedzie murowana 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika baca

no to rabini oraz pozostali

no to rabini oraz pozostali jahwiści mają powazny problem jeśli chodzi o datowanie według warstw osadów - bo wedlug ich pogańskich obrzadków Ziemia ma niecałe 6 tysiecy lat
pewnie się drapią teraz w zapchlone brody i rozciągaja ze złości swoje przyciasne berety, bo wygląda że nasza planeta jest starsza niz konstruktor jahwego
Mendor milczy więc chyba jest coś na rzeczy...

Portret użytkownika pulsar

A od kiedy to datowanie na

A od kiedy to datowanie na podstawie warstw osadów jest prawdziwe ?
Gdzie jest napisane w Biblii, iż ziemia ma 6000 lat ?
Z tego co ja wywnioskowałem, to biblia mówi o tym ze to rasa ludzka ma 6000 lat, a nie sama ziemia !
Sama ziemia może być o wiele starsza i Biblia tego nie zaprzecza.
Tak więc nie pisz bzdur - bo widocznie nawet nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.
 

Portret użytkownika baca

jak to gdzie jest w bibli

jak to gdzie jest w bibli napisane - ano jest napisane ile czasu żyli ci "pierwsi" żydzi  co to sie porodzili z memłona Ewy Smile no i co gorliwsi rabini sobie pododawali dzionki do dzionków bo nie mieli nic innego do roboty no i wsio obliczyli no i wyszło im niecale 6000 lat. - a wiec to oni mają problem a nie ja bo ja wierzę w naukę a nie rabinów klamstewka -a nauka zaś mówi o miliardach lat a nie o tysiącach więc pytaj Pulsar rabinów jak to się ma do osadów geologicznych bo przecież i Twoja sekta także jest oparta o "nauki" żydów, no bo czyż nie?
syjonizm rozciągnął macki wszędzie: katole, prawoslawni, baptysci itp itd...
to wy poganie powinniscie zatem "studiować" biblie zamiast ludziom rozumnym zawracać nią dupę...

Portret użytkownika Jacoo

z tymi latami fakt tak im

z tymi latami fakt tak im wyszło... że 1 człowiek powstał ok 6000 lat temu, tylko czy to 1szy człowiek jaki żył na ziemi czy 1 człowiek po potopie czy wielkim katakliźmie. jeśli wziąć pod uwagę że tze Bóg tworzył ziemię 6 dni (terraformował) a 1 dzień boski to 1000 lat, to wychodzi nam że z 6000 tys lat przed 1 człowiekiem zaczął swoją robotę... czyli z 12000 lat temu.. zaraz po potopie / katakliźmie globalnym ? toby był ciekawy zbieg okoliczności Wink
może Bóg to ekipa ratunkowa wysłana na ziemie żeby uratować to co się da, albo też ekipa która spowodowała kataklizm (reset cywilizacji)... a potem przystąpiła do budowy nowego świata .. bez dziedzictwa, przeszłości... możliwości / wariantów jest wiele Wink

Portret użytkownika AaAa

"syjonizm rozciągnął macki

"syjonizm rozciągnął macki wszędzie: katole, prawoslawni, baptysci itp itd..." Otoczyli Cię i są wszędzie ale nie przejmuj się mogło być gorzej . Są gorsze potwory takie jak :Buka , Hefalumpy,wielki ptak z ulicy sezamkowej i (o zgrozo) Tinki Winki . Trzymaj się chłopie! jesteśmy z Tobą !

Portret użytkownika Gregor

Katole, to było obraźliwe.

Katole, to było obraźliwe. Jeżeli rzeczywiście istnieją w postrzeganej przez Ciebie wersji, owe macki, to chciałbym zauważyć, że podstawową zasadą działania tychże macek jest tworzenie podziałów. Wszyscy z Twojej listy, itd., ponieważ jak sam wiesz nie jest ona aż tak krótka, nie lubią pozostałych, wręcz ich nie cierpią i zwalczają. Mam wrażenie, że w swoich wypowiedziach czynisz to samo, a więc przynależysz do mechanizmu macek, jesteś jedną z nich. Te macki to nie syjonizm a zwykła nienawiść. Tworząc podziały pomnażamy macki. Pozdrawiam w imieniu wszystkich braci katolików z wnętzrem otwartym na miłość do bliźnich.
 

Portret użytkownika baca

"pozdrawiam w imieniu

"pozdrawiam w imieniu wszystkich katolików" - wow!
nie wiem coż rzec... aha... biskupie mak Gregor - jestescie najprzenajświętszy ojcze arcyprzewielebny zbyt skromni... normalnie zbyt skromni....

Portret użytkownika baca

tak paczę, paczę i co ja

tak paczę, paczę i co ja widzę?
widzę że dalej jesteś anal-
fabetką
pisze się wypatrzałkowany pogląd, ok?
ewentualnie wypaczony...
ech te twoje skróty myslowe... ci ktorzy zrobili tobie lobotomię mogi chociaz włożyć w wolne miejsce po płacie czołowym przynajmniej jakiś słownik... medycyna schodzi na psy...

Portret użytkownika Juszka1980OGL

oj dziewczynko z wielkim ego

oj dziewczynko z wielkim ego nie jestem tak jak wy kobiety polonistą, co nie zwalnia mnie z nierobienia błedów dzięki za zwrócenie uwagi. 
analfabeta - widzę że nie znasz znaczenia prostych wyrażeń a to gorsze niż robienie błędów. 
U mnie lobotomia poszła ok. u ciebie dzierlatko troszeczkę gorzej bo tobie miła ma wszepili teorie pustej ziemi i hitlerowców księżycowych. Mogli choć smarkulo zastąpić jakąś matematyką czy fizyką było by to pożyteczne dla ludzkośći a tak tylko frazesy, oj schodzi na psy ta medycyna......

Portret użytkownika kuzYn

To ładnie że sami sie

To ładnie że sami sie zgłosiliście, w końcu plan trzeba wykonać.  Biggrin
Co do teorii, to uważam że to najlepsze wyjaśnienie potopu, a także zagłady Atlantydy. ( O ile Platon nie zmyślał )  Smile
Atlantyda była tu: 

 

Skomentuj