Naukowcy wyczuli puls Matki Boskiej, przedstawionej na starożytnym płótnie

Kategorie: 

guadelupe-ec.org

Minęło 85 lat odkąd obraz Matki Bożej, który od około 500 lat znajduje się w Meksyku w specjalnie zbudowanej dla niego bazylice, ujawnił swoją główną i wciąż nierozwiązaną zagadkę.

 

Matka Boska z Guadalupe to swojego rodzaju ikona, która pojawiła się prawie 500 lat temu na płótnie, utkanym z grubych włókien kaktusa, poruszyła Internet. W sieci rozpowszechniono informację, że ponoć ikona została zbadana przez specjalistów z NASA i stwierdzono, że ma temperaturę ludzkiego ciała - 36,6 °. Najciekawsze jest to, że śniada kobieta przedstawiona na płótnie ma puls - 115 uderzeń na minutę, a jej oczy reagują na światło – zwężają się, jeśli poświecić latarką i rozszerzają się w ciemności.

 

Watykan oficjalnie uznaje wizerunku Matki Bożej z Guadalupe. Nie jest on rzekomo stworzony ręką człowieka. Wydarzenia, które towarzyszyły jego pojawieniu się, są ponoć autentyczne. W 1531 roku Matka Boska ukazała się Indianinowi Juanowi Diego Kuauhtlatoattsinowi.

Właśnie Juan Diego, przebywający się na wzgórzu Tepeyak (obecnie dzielnica współczesnego Meksyku), ujrzał jasne światło i powstałą w nim piękną nieznajomą, która nazwała się Maryją Dziewicą. Poprosiła wieśniaka o przekazanie sługom kościelnym, że chciałaby, aby w tym miejscu powstała świątynia.

Indianin przyszedł do miejscowego biskupa Juana Sumaragge i przekazał prośbę, ale tam ten mu nie uwierzył. Juan Diego wrócił do domu i spotkał się ponownie z tą samą nieznajomą. Opowiedział jej o reakcji biskupa.

Kobieta poprosiła, aby ten udał się do biskupa następnego dnia i wyraził jej prośbę, odnośnie świątyni, bardziej stanowczo, i żeby pamiętał, aby podkreślić, że chce tego Najświętsza Maria Panna, Matka Boska.

Ale biskup nie uwierzył ponownie. Poprosił z kolei, aby przekazać Dziewicy, że chciałby dostać jakiś znak z góry. W skrócie oznaczało to, że chce zobaczyć cud.

Juan Diego zawstydził się i zamiast iść do Najświętszej Maryi Panny, poszedł odwiedzić ciężko chorego wujka, ale znów na drodze spotkał Dziewicę. Ta powiedziała, że nie musi się śpieszyć do wujka, bo już jest zdrowy i ma ponownie wspiąć się na wzgórze, aby otrzymać tam „znak” dla biskupa.

Na wzgórzu wieśniak ujrzał kwitnące róże. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, ale był środek zimy. Mężczyzna  pozbierał kwiaty i owinął je w płaszcz, aby ponieść je biskupowi.

Po tym jak Jaun Diego rozrzucił róże na podłodze przed zdumionym biskupem i jego towarzyszami, wszyscy padli na kolana. Bo zobaczyli, jak na płaszczu objawił się obraz Marii Dziewicy.

Świątynia oczywiście została wkrótce zbudowana w miejscu kultu lokalnego bóstwa. Indianie masowo i szybko zaczęli przechodzić na chrześcijaństwo. Dziś miliony pielgrzymów przybywa do tej bazyliki.

Jej oczy naprawdę są, jak żywe

W dwudziestym wieku do tkaniny, na której powstał wizerunek, dobrali się naukowcy. Wśród nich był także Richard Kuhn, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, który stwierdził, że „obraz nie zawiera barwników zwierzęcych, roślinnych lub tych pochodzenia mineralnego. Powstał od razu, a nie w kawałkach. Brak śladów pędzla. Mimo to obraz jest kolorowy i mieni się różnymi odcieniami, jak skrzydła motyla”.

Inni badacze jednak znajdowali, jak im się wydawało, ślady barwników, ale zastanawiali się, w jaki sposób zachował się obraz, nie odpadając z tkaniny prawie przez 500 lat, która nie była nawet zagruntowana. Dziwne jest także to, jak przetrwała sama tkanina. Te z włókien agawy są do niczego zwykle już po 20 latach istnienia.

Największą tajemnicę ujawniono w 1929 roku, gdy Alfonso Marche – fotograf na etacie, który pracował w świątyni, przypatrzył się dokładnie negatywom z twarzą Marii Panny.
W prawym jej oku, ujrzał wizerunek brodatego mężczyzny… Alfonso podzielił się tą informacją z braćmi, ale ci postanowili zachować to odkrycie w tajemnicy.

W 1951 roku sylwetę mężczyzny, zauważył inny fotograf Jose Carlos Salinas i ten nagłośnił sprawę, twierdząc, że brodacz widoczny jest w obu źrenicach – prawdopodobnie jest to oblicze chłopa Juana.

Pięć lat później istnienie brodatego mężczyzny w oku potwierdził oftalmolog Javier Bueno Toroella. W badaniach wykorzystał mikroskop. Ponadto zauważył, że obrazowi towarzyszy tak zwany efekt Samson - Purkiniego. U żywych ludzi, to przejawia się w taki sposób, że w oczach, przy pewnych warunkach, można jednocześnie zobaczyć trzy odbicia obiektu. Jeden na powierzchni rogówki, drugi - na przedniej soczewce, trzeci - z tyłu soczewki. W oczach Maryi naukowiec naliczył trzy takie refleksy - dosłownie, jak u żywej osoby.

Foto: guadelupe-ec.org

Dziś w dobie komputerów źrenice Dziewicy Maryi zostały przeskanowane i powiększone 2,5 tys. razy. Znaleziono tam jeszcze inne postaci. Ich odkrywca  doktor José Aste Tonsman, pracownik IBM, naliczył dwanaście osób.

Foto: guadelupe-ec.org

Naukowiec uważa, że w oczach Maryi mamy do czynienia z odzwierciedleniem wszystkich uczestników inscenizacji. Ich postacie utrwaliły się w oczach Maryi Panny w momencie ukazania się obrazu na płaszczu. Wydaje się, że zostały w ten sposób sfotografowane. Tonsman przy pomocy niektórych historyków ustalił, że na „zdjęciu” z 1531 roku jest biskup Sumaragge i jego tłumacz Juan Gonzalez. Ich oblicza szkicowano w manuskryptach, pochodzących z szesnastego wieku.

Podsumowując

Co to jest? Dziwaczne połączenie włókien kaktusa, czy średniowieczna nanotechnologia? Naukowcy oficjalnie poddają się i nie potrafią do końca wyjaśnić tajemnicy Matki Bożej z Guadalupe. Rozsądnego wytłumaczenia zjawiska zaobserwowanego w jej oczach nie ma, zarówno jak i wytłumaczenia momentu pojawienia się obrazu. Można oczywiście zakładać, że obraz ktoś jednak namalował, ale skąd te mikroskopijne sylwetki w oczach Maryi? Narysowanie ich prawie 500 lat temu, było po prostu niemożliwe. A i teraz trzeba by było ciężko popracować, używając nanotechnologii. Nie ma żadnych sylwetek? Przywidziały się? Ale dlaczego to samo zobaczyli zupełnie różni ludzi? I nie jacyś tam zwyczajni, ale prawdziwi naukowcy - poza tym pod mikroskopem...

Jednym słowem cud.

 

 

Źródło: guadelupe-ec.org
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)Komentarze

Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Niedawno "une" tu doniosło,

Niedawno "une" tu doniosło, że z kolei w rzeźbie drzewniannej (w szrodku sękk) jacyś naukowcy czy inni konserwatorzy znaleźli....ludzkie zęby!
Czekam kiedy ktoś piórkiem ze skrzydła anioła Gabrysia uronionem przez apostołów podniesionem Jezusa na krucafuksie do rechotu doprowadzi, a Maryję na płotnie (choćby tę z bijącym sercem) - do orgazmu... Teraz - i zawsze!

"Jeśli chcesz, by dom był ci jako przystań cicha przenigdy doń nie wpuszczaj klechy ani mnicha".

Portret użytkownika H.R.

W tych maźgołach w

W tych maźgołach w powiększonej x razy źrenicy można się dopatrzyć wszystkiego, czego się tylko zechce. Zależy to tylko od stopnia rozmiękczenia mózgu fanatyzmem religijnym. Można tym ludziom tłumaczyć, że tam nie widać nic sensownego, ale to do nich nie dotrze.

Portret użytkownika Asiek

Całość brzmi jak rozprawka

Całość brzmi jak rozprawka fantycznych katoli jednak ... zjawisko jest bardziej złożone. Można zadać tu szereg pytań.
Pierwsze - dlaczego obecnie w wieku wielkiego rozwoju cywilizacyjnego, taki nacisk kładzony jest na tzw. bałwochwalstwo (jak to nazywają Jehowi). Kto temu ulega i dlaczego, czego oczekują osoby czczące obrazy i figury (w sumie z logicznego punktu widzenia jest to głupie), do czego to zmierza i co tak na prawdę oznacza. itp.
Nasi pradziadowie mawiali "kto się modli pod figurą ma diabła za skórą" - niestety to stwierdzenie nie można interpretować tylko czytać literalnie. Pytanie tylko kogo nazywali "diabłem". Nam to się kojarzy z jakimiś bajkami żydowskimi, a może zamienić słowo diabeł na zmiennokształtni albo ufoludki i zupełnie inne znaczenie nam się klaruje (czyli istoty mające tylko skórę człowieka a w środku ...).
 
Odnośnie zamykania dusz w przedmioty to ja pamiętam dwa filmy w których pokazana jest ta technika. Pierwszy - rosyjski "Andriej Rublow" jest tam pokazane jak zamykają duszę w ikonie.
Drugi - serial "Miasteczko Twin Peaks" - nie pamiętam w którym odcinku ale babie wydarli duszę i zamknęli w gałce od szuflady. Niby śmieszne ale czy aby takie rzeczy nie są robione ... widziałam w życiu nie jedną dziwną sytuację i temat mnie zastanawia.
 

Portret użytkownika GROTTESCA

  ARON     Aronie … imię

  ARON
 
  Aronie … imię twoje – czy świadomie wybrane ?
 

 • Aron (zm. 1059) - biskup krakowski, arcybiskup, pierwszy opat benedyktynów tynieckich
 • Raymond Aron (1905-1983) - francuski socjolog
 • Aron - miejscowość i gmina we Francji
 • Aron - Pokémon
 • Aron - imię męskie
 • Aron (Loire) - rzeka we Francji
 •  
   
  Aron ha-kodesz - nazwa szafy ołtarzowej, w której przechowywane są zwoje tory w synagogach
 • Petru Aaron (Aron) - biskup unicki

    Powiedz gdzie byś się ustawił w tych 8 pozycjach powyżej gdybyś nie nazywał się jasnowidzem ? , ja widzę tu jedno z tych 8 pozycji – tylko jedno , ale zaprzeczyłbym swoim poglądom gdybym ośmieszył Cię na forum. Widzisz w moim mniemaniu epatowanie swoimi zdolnościami , emocjami , poglądami powoduje u innych że w pierwszej kolejności :
> słuchają
> zastanawiają się
> wybierają swoją drogę
 
a gdy dalej epatujemy , narzucamy , pokazujemy z wskazaniem racji bytu tylko swoich poglądów ,to niestety :
> literacko Cię uśmiercają
> miętoszą psychicznie
 
  … i niejako w przenośni podrzynają gardło literacko
 
 
   Czyli warto byłoby się zreflektować czy  ukazywać w Twoim mniemaniu innym poglądy swojego pokroju , czy napisać coś raz a dobrze i pozostać przy tym co napisałem powyżej cyt .:
'' zastanawiają się ''
, czy do reszty postradać rozum dla idei która i tak się nie spełni …..
 
 Proszę zastanów się czy Twoja wendeta nie spowoduje że któregoś dnia na ulicy urwą Ci głowę …
 
 
 

Pisarz nigdy nie powinien tak wyczerpywać przedmiotu, aby czytelnikowi nie pozostało nic do myślenia ...
 
Charles Montesquieu     Smile

Portret użytkownika baca

ja myślę że ktoś powinien

ja myślę że ktoś powinien autorowi zmierzyć puls bo wygląda że niezdrowo się podniecił... to już jest podręcznikowy fanatyzm wierzyć że pomalowana tkanina ma puls lub źrenice reaguące na światło - w normalnych okolicznosciach kaftan bezpieczeństwa pownien uchronić sTalina przed zrobieniem sobie większej krzywdy i niepokoi mnie że ktoś taki chodzi po ulicach, pisze "newsy" i dzieli sie z normalnymi ludźmi swoim obłędem...
jego niepokojąca kondycja znajduje odzwierciedlenie w drżących rękach i niespójnym "myśleniu", które świadczy o postępującym oderwaniu od rzeczywistości - oto parę przykladów:
1 "Watykan oficjalnie uznaje wizerunku Matki Bożej z Guadalupe" - czysty nonsens
2 "W prawym jej oku, ujrzał wizerunek brodatego mężczyzny" - gdzie? kiedy? wtf?
3 "W 1951 roku sylwetę mężczyzny, zauważył inny fotograf Jose Carlos Salinas i ten nagłośnił sprawę, twierdząc, że brodacz widoczny jest w obu źrenicach – prawdopodobnie jest to oblicze chłopa Juana." - co to jest sylweta? gdzie jest brodacz x2? wtf? wtf?
4 "Ich odkrywca  doktor José Aste Tonsman, pracownik IBM, naliczył dwanaście osób." - gdzie one więc są? ten tuzin brodatych ludzi siedzi w źrenicach? wtf?
kaftan... tylko kaftan może uratować sTalina...
 

Portret użytkownika Sajgoniarz

Kurde Baca wystarszyłeś mnie,

Kurde Baca wystarszyłeś mnie, może Oni będą wszędzie widzieć te twarze nawet i pod mikroskopem elektronowym? Ciekawę jaką rozdzielczość mają te obrazy że wiedzą ze to są twarze, aż dziwne że zajeli się tylko oczyma, a nie dobrali się do pulsu ;>

Portret użytkownika prof.Salami

Witaj Baco! Jak dobrze że

Witaj Baco! Jak dobrze że jesteś - głos rozsądku w morzu zidiocenia! Ja juz niemogę czytać tych bzdur dostałem wymiotów z powodu totalnego skretynienia znacznej części społeczeństwa, cała nadzieja w tobie ! komentuj komentuj, komentuj, nie ustawaj !

Portret użytkownika aron jasnowidz

super doczekałem się że ci co

super doczekałem się że ci co do tej pory wierzyli w naukowców ,teraz podważają ich wyniki ,to dopiero cud ,hehehehe 
a pytanie brzmi dlaczego ją nam dali i po co ? a nie co ma w oczach  Smile ,oto zagadka dla nas wszystkich ,wierzących i nie wierzących i czemu jak zwykle dostał to zwykły człowiek a nie biskup ,dlaczego musieli przekonowac biskupa ?skoro podobno to oni sa bliżej Boga niz my. A może jest na odwrót i tak jak pisałem że mozna całe zycie spędzic w kościele i byc daleko od Boga i mozna nigdy nie wejśc do kościała i byc bardzo blisko Boga . wiele się zmieni i ciesze sie ze juz naukowcy nie sa autorytetem ,o chyba ze ktoś sortuje i wybiera ich odkrycia że jedne mu pasuja  a inne nie ,no to ten musi jeszcze poczekac na ostateczne ,a i dla informacji kóleczka zaczeli  niszczyc pierwsza potęgę ,ale aby nie było paniki na giełdzie będą ukrywali to przez chwile przed nami ,radze sprzedac akcje i walute obca ,ale co ja tam wiem ,tak tylko głosno mysle ,pozdrawiam

Portret użytkownika GROTTESCA

ARON   Aronie … imię twoje –

ARON
 
Aronie … imię twoje – czy świadomie wybrane ?
 

 • Aron (zm. 1059) - biskup krakowski, arcybiskup, pierwszy opat benedyktynów tynieckich
 • Raymond Aron (1905-1983) - francuski socjolog
 • Aron - miejscowość i gmina we Francji
 • Aron - Pokémon
 • Aron - imię męskie
 • Aron (Loire) - rzeka we Francji
 •  
   
  Aron ha-kodesz - nazwa szafy ołtarzowej, w której przechowywane są zwoje tory w synagogach
 • Petru Aaron (Aron) - biskup unicki

 Powiedz gdzie byś się ustawił w tych 8 pozycjach powyżej gdybyś nie nazywał się jasnowidzem ? , ja widzę tu jedno z tych 8 pozycji – tylko jedno , ale zaprzeczyłbym swoim poglądom gdyby ośmieszył Cię na forum. Widzisz w moim mniemaniu epatowanie swoimi zdolnościami , emocjami , poglądami powoduje u innych że w pierwszej kolejności :
> słuchają
> zastanawiają się
> wybierają swoją drogę
 
a gdy dalej epatujemy , narzucamy , pokazujemy z wskazaniem racji bytu tylko swoich poglądów ,to niestety :
> literacko Cię uśmiercają
> miętoszą psychicznie
 
… i niejako w przenośni podrzynają gardło literacko
 
Czyli warto byłoby się zreflektować czy ukazywać w Twoim mniemaniu innym poglądy swojego pokroju , czy napisać coś raz a dobrze i pozostać przy tym co napisałem powyżej cyt .:
'' zastanawiają się ''
, czy do reszty postradać rozum dla idei która i tak się nie spełni …..
 
Proszę zastanów się czy Twoja wendeta nie spowoduje że któregoś dnia na ulicy urwą Ci głowę …

Pisarz nigdy nie powinien tak wyczerpywać przedmiotu, aby czytelnikowi nie pozostało nic do myślenia ...
 
Charles Montesquieu     Smile

Portret użytkownika aron jasnowidz

witaj odpowiedź skąd takie

witaj odpowiedź skąd takie imie znajdziesz w moje medytacje i w komentarzach no mojej stronie ,zapomniałes o jednym pisowania nie ma znaczenia ,to schemat narzucony nam ,dlatego ja pisze tak jak płynie myśl ,bo pisemem obrazkowym porozumiewaja sie niższe wymairy ,a myśla wyższe ,stąd masz wszedzie hieroglify tam gdzie bylł "obce"isotty ,dlatego nie trafiłeś z imieniem ,usłyszałem je w medytacji na warsztatach ,a ponieważ wielu z was nie ma pojecia o medytacji co potwierdzili wpisami gdy pojawił sie ten teamt tu na portalu więc nie ma sensu tego tłumaczyć .Zostało ci patrzeć na to co już się dzieje i wyciągnąc wnioski .Bawi mnie to że każdy z Was moze w 1 minute nawiązac ze mną kontakt tak jak zrobili to wasi koledzy z tego portalu a tworzycie teorie spiskowe ,kim jestem ,ile mam lat itd ,wiem że potrzebne wam jest to do wysmiewania ,ale mnie akurat to tez świetnie bawi a jak wiesz śmeich to zdrowie więc jeżeli on przedłuża życie to powinnismy byc juz niesmiertelni .pozdrawiam 

Portret użytkownika GROTTESCA

   Aronie … tak jak

   Aronie … tak jak podejrzewałem nic nie zrozumiałeś z mojego postu powyżej … nie staram się '' wstrzelać z twoim imieniem '' Ty miałeś zrozumieć ironie i zastanowić się nad sobą , a dodatkowo dostosować do której postaci z wymienionych wg . Ciebie pasujesz … to pomogłoby Ci zreflektować się nad permanentną głupotą oświecania i nawracania innych ...a jeśli chodzi o spiski to już tylko dobry psycholog/psychiatra Ci pozostaje
 
powodzenia
 

Pisarz nigdy nie powinien tak wyczerpywać przedmiotu, aby czytelnikowi nie pozostało nic do myślenia ...
 
Charles Montesquieu     Smile

Portret użytkownika aron jasnowidz

nie załapałeś że odpowiedzi

nie załapałeś że odpowiedzi też czytają inni ,juz ci napisałem że trafnie sie okresliłeś byłeś ,jesteś i będziesz tylko groteskowy ,a wiesz że nazywanie i dobieranie nazw i imion nie jest przypadkowe tylko wypływa z naszej podśwaidomości hehehehe ale skąd możesz o tym wiedzieć ,tego nie uczą w szkole ,hehehehehe

Portret użytkownika GROTTESCA

Aronie... nigdzie nie widać

Aronie... nigdzie nie widać żebyś mi napisał że jestem groteskowy , ale trafnie ,,przewidziałeś ,, no dobrze ,,przepowiedziałeś,,że jestem groteskowy i taki mam być - to taki bat na zbłądzone myśli wolnomyślicieli ...załapałeś?,natomiast co do ciebie widzę skrzywdzoną istotę ... Może twoja historia wygląda tak :
Kupiłeś sobie szybki motocykl ,a jakiś biedny kierowca otworzył drzwi auta i tym samym zakończył twoją szaleńczą jazdę czyniąc cię kaleką ,a teraz leżysz sparaliżowany i plujesz jadem trzymając rysik w ustach do pisania na monitorze ...

to by tłumaczyło brak składni w zdaniach,błędy w pisowni ,tzw. zjadanie liter - no chyba że jesteś niemcem albo uczniem piątek klasy podstawówki ...

Zakańczam dyskusję...HOWGH- ARONIE ...tzn. : POWIEDZIAŁEM,POSTANOWIONE ,to tak jakbyś nie zrozumiał ...

Pisarz nigdy nie powinien tak wyczerpywać przedmiotu, aby czytelnikowi nie pozostało nic do myślenia ...
 
Charles Montesquieu     Smile

Portret użytkownika aron jasnowidz

róznimy sie tym że ja robię

róznimy sie tym że ja robię co chce,pisze jak chce ,mówie jak chce i kończe dyskusje wtedy kiedy chce(ę) ,zrzucam wszytkie schematy jakie wam nałozono w szkołach ,w domu ,abyście pisali ,mówili , chodzili i robili jak chcą ,nie stworzymy nowego jak bedziemy trzymac sie starego ,mysl tworzy nowe ,nie pisowania ,język ,nazwa ,tradycja ,patriotyzm itd ,zrozumiesz jak przyjdzie groteskowy czas Smile i tego ci życze i pozdrawiam 

Portret użytkownika GROTTESCA

Aronie...przypominam że już

Aronie...przypominam że już zakończyłem dyskusję wcześniej,masz tendencję do prześcigania się w wszystkim...to jest syndrom nastolatka lub niedowartościowanej istoty...

dyskusja zakończona ... HOWGH - powiedziałem,postanowione .

Pisarz nigdy nie powinien tak wyczerpywać przedmiotu, aby czytelnikowi nie pozostało nic do myślenia ...
 
Charles Montesquieu     Smile

Portret użytkownika aron jasnowidz

jak widzisz nawet ty

jak widzisz nawet ty podważasz naukowców kórych tak chętnie cytowałes ,heheheh ,cud na portalu ,ale jak piałem to dopiero początek i ANGELUSOWI x3 TEŻ BĘDZIE dany dowód na otwarcie oczu ,zresztą jak wszytkim nam ,zwłaszcza ze się to juz dzieje ,mój ty ulubiony komiku Smile pozdrawiam 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

obsceniczny kłamco... Nigdy

obsceniczny kłamco... Nigdy nie cytowałem naukowców i zawsze miałem ich w nienajlepszym miejscu dla cytowania... Za to ty jestes kłamcą i obłudnikiem, co czuję przez siec mentalnym instynktem.

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika Kontrapunkt

Ciekawe to jest że wyśmiewasz

Ciekawe to jest że wyśmiewasz się z naukowców, ale na co dzień używasz ich naukowych osiągnięć i nawet teraz,  gdy piszesz dany post na tym portalu.  Jak myślisz Aronie, kto tego dokonał ? Oczywiście był to człowiek, który chciał coś zmienić, lub ułatwić ludziom życie – prawda? A nie jakieś tam wróżki z krainy OZ, albo elfy, czy też smerfy -  tylko człowiek – zastanów się na tym, co niekiedy piszesz, bo sam sobie zaprzeczasz,  Aronie.  Smile

Portret użytkownika aron jasnowidz

dalej nie wiesz że każdy ma

dalej nie wiesz że każdy ma tu swoją droge ,swoje doświadczenie ? wysmiewam tylko teorie naukowców którzy sie mylą ,wyśmiewam myslenie takie jak twoje, że nie istnieją inne istoty na Ziemi opórcz nas ,mimo że ludzie je widzieli a amerykanie przetrzymywali u siebie ,używam ich wynalazków bo muszę ,WIĘKSZOŚC Z NICH truje nasze ciała ,słuzy do inwigilacji,ogłupiania  itd ,ale zostały nam dane i jak juz pisałem to działa w 2 strony ,oni daja nam coś a my mozemy tego uzyć przeciwko nim ,i własnie to robię .
wy wysmiewacie moje poglady i doświadczenia wynikle z medytacji chociaz jak powstał wpis o medytacji  to udowodniliście że o medytacji nie macie zielonego pojęcia i tam nie było waszych ironicznych komentarzy oprócz ulubienca mojego barona który napisał szczerze że nie medytuje ale szuka odpowiedzi , a ludzie którzy medytuja bez problemu zaakceptowali to co piszę ,wiec skoro wy wysmiewacie cos o czym nie macie zielonego pojęcia to ja wysmiewam coś co nie zgadza mi sie z wiedza otrzymaną od istot wyższych ,a że zadaje niewygodne pytania  i mówie co nas czeka  to irytuje wasz schemat myslowy. 
,będe tak robil do momentu kiedy spalą Usa ,kiedy zniknie pierwsza potęga ,kiedy pył zasłoni słońce ,potem juz sami bedziecie czytać o chinach i rosji,  o zarazie ,kiedy nie będzie mozna wyjśc z domu ,kiedy bedzie trzeba magazynowac jedzenie ,kiedy przyjdzie woda po zarazie do oczyszczenia i ja juz wam nie będe przeszkadzał w komentarzach ,ale co ja tam wiem przecież sobie przeczę Smile poprosiłem o   czas do końca czerwca wiec  patrz i płacz jak upada to co znasz a tworzy sie nowe piekne ale nie dla wszystkich .pytanie brzmi :po co ostrzegam tych którzy mna gardzą ? 
odpowiedź :aby nikt nie zarzucił Stwórcy że nic nie wiedział, czy nie słyszał jak znow dostanie do odpracowania życie bez wiary . 
pytanie po co dano nam ten obraz matki CHRYSTUSA ?odpowiedź: dano wam wiele znaków abyście nie byli ślepi w dniu trwogi i poznania nowego ,dano wam wiele abyście zrozumieli ze nie jesteście jedyni..... , reszta przekazu i tak do was nie trafi bo wysmiewacie slowa z mojego dośwaidczenia ,więc nawet jak macie przed sobą dowody jak ten obraz i fakt że nikt na ziemi nie jest w stanie go odtworzyć i nie wie jak mógl powstać to wolicie je wysmiac niz przyjac że coś takiego zostało nam dane od świata którego kompletnie nie znacie a z kórym łączą sie ludzie podczas prawidłowych medytacji (nie mylić z chanelingiem) i podczas świadomego i prawidłowego rozwoju duchowego. 

Portret użytkownika aron jasnowidz

Mój kochany baronku nie tak

Mój kochany baronku nie tak dokładnie ,widziałem w medytacji dzisiaj ogień który pali Kalifornie ,słońce i susze która wypala im pola ,wiatr który roznosi ogień do przodu ,wybuch wulkanów ale właśnie nie tego którego pilnują i wodę z drugiej strony która zalewa nowy york ,ma być jeszcze coś z nieba i cos z ziemi ale nie mogłem tego zrozumieć bo pokazano mi obraz i zatrzymano jakby to coś miało odłączyć łączność z nimi ,nie wiem co to było czy wybuchło to co trzymają pod ziemią, ale co to ma za znaczenie skoro zalali Bałkany za to ze tworzyli swój kraj przez śmierć swoich braci a teraz składają USA za to ze nigdy nie uszanowali pokoju na ziemi .Jak pisałem jest to eksperyment na skalę niespotykaną nigdy we wszechświecie i to ludzie tworzą myślami czas i miejsca ,a ponieważ ludzie błagaja o zmianę tego systemu na nowy ,dobry ,sprawiedliwy ,dlatego ma to iść zgodnie z myślami ludzi ,dlatego wszyscy mówią o czasie zmian ale nikt nie wie na pewno jak to będzie przebiegać i dlatego nie używam nazw bo zawsze mogą odpalić inny wulkan ,zrzucić meteoryt ,spowodować trzęsienie ziemi ,ale od tygodnia pokazują mi mniej wiecej to samo wiec proszą aby o tym już normalnie mówić wiec to robie .Mam nadziej ze jak się dokona ,przekażą nam co mamy robić aby zobaczyć nowe .Powiedzieli mi ze pomogą nam odciąć wszystkie blokady jakie nas hamują w rozwoju i dokładnie zaczęli od miejsc gdzie tworzona jest najgorsza energia.to tyle co na razie wiem ,możecie się śmiać ale śmiech to zdrowie lub przyjąć do wiadomości ze coś takiego może się wydarzyć i podziękować Górze za to ze wysłuchali naszych próśb .znaków dookoła będziecie mieli mnóstwo zresztą na tym portalu od tygodnia są dodawane posty które maja zmienić wasz schemat myślowy i to nie zasługa admina lecz Energi o której pisałem ,która zakłóca oglupiacze i otwiera ludziom świadomość ,a baron ten kto szuka Boga zawsze go znajdzie pod warunkiem że dopuści myśl że on istnieje .pozdrawiam

Portret użytkownika b@ron

aron jasnowidz...no z

aron jasnowidz...no z Yelowstone to była sugestia, w każdym razie USA według twojej przepowiedni ma upaść do końca czerwca...prawda?
-kim są obcy z którymi masz łączność ?
-dlaczego ciebie wybrali ?
-czy nie czujesz się przez nich manipulowany ?
wbrew temu co piszesz o mnie, jestem bardzo otwarty na wszelkie teorie, jednak nie jestem fanatykiem
nie wierzę w twoje zdolności uzdrawiania i kontakty z obcymi, jednak biorę pod uwagę manipulacje twoim umysłem przez kogoś kto prowadzi eksperymenty w tej dziedzinie.
 otóż w twoich "przekazach" jest typowy błąd...błąd który każdą religie czyni niesprawiedliwą
napisałeś...
"ale co to ma za znaczenie skoro zalali Bałkany za to ze tworzyli swój kraj przez śmierć swoich braci a teraz składają USA za to ze nigdy nie uszanowali pokoju na ziemi"
...Bałkany i USA są potraktowane dziwnie ogólnikowo ...
- czy zwykli ludzie na Bałkanach wywołali wojnę ?
- czy zwykli ludzie w USA chcą wojny i nie szanują pokoju ? 
- kogo najbardziej dotykneło zalanie Bałkanów bądź dotknie zniszczenie USA ? ...tych którzy stoją za tymi wojnami, mają taką kasę, że w razie czego przemieszczą się w dowolne miejsce na ziemi, by uniknąc kataklizmu ? czy może tych zwykłych ludzi którzy kryją się przed wojną i brak im pieniędzy na przeżycie i napewno w takim katakliźmie zginą, nie mając szans na szybki wyjazd z terenów zagrożonych ?...
tak więc za co karzą ci twoi obcy niewinnych?...tylko po to by pokazać tym winnym swoją potęgę?...
bez sensu jest wierzyć w religię/wyznanie ...w którym "bogiem" jest twój oprawca...nie przeszkadza ci to ?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika aron jasnowidz

Widzisz nie wierzysz w Boga

Widzisz nie wierzysz w Boga ,w obcych dobrych, ale w złych manipulantow juz tak .śmierci nie ma baron jest tylko przejście dalej ,ale ty w to nie wierzysz ,aby zobaczyć zło często jedna z dusz zostaje poproszona o poświęcenie bo to pozwala jej przejść dalej w samoudoskonaleniu ,ale ty w to nie wierzysz ,wiec jak mam ci odpowiedzieć na pytania skoro wg ciebie wszystkimi manipulują tylko nie tobą ,myślisz ze jeżeli nie będziesz w nic wierzył to cie ominą nieszczęścia i zło ? Ani ty ani żaden obcy nie dziala bez zgody Najwyższego ,napisałem w naszej grupie kim, sa te istoty i co wykonują ,sa istotami które zaszły wyżej sa ostatnim etapem rozwoju duszy i które otrzymały zadanie od Stworcy aby przeprowadzić eksperyment o jaki ich poprosil i dokladnie to robia a skoro myslisz ze ktoś uniknie kary bo ma pieniadze to faktycznie masz problem ze schematami , twoje myślenie wynika z tego schematu ze bogatemu wszystko wolno i diabeł go ocali przed Bogiem lub sądem i karą i dlatego właśnie niszczą kraj który rządził światem a ponieważ ty nie wierzysz w Stworce wiec nie zrozumiesz dlaczego jedni przeżyli a drudzy odeszli i nie myśl że ja czy ty możemy zrobić coś bez jego wiedzy ,ale jak ci napisałem każdy z nas ma swoje doświadczenie i drogę aby Go usłyszeć i zobaczyć a tu masz prezent : posłuchaj tego znajdziesz tu odpowiedzi na swoje pytania i na to ze można się bronić przed manipulacjami i rozróżniać energię .to tekst z 2012 gdzie jeszcze królowali ci z pod ziemi ,jak wiesz ja swój dar otrzymałem pod koniec 2013 a tak naprawdę zaczął działać w 2014 przy nowej energii , http://m.youtube.com/watch?v=Y4GdKSUAz8Y&feature=share to dla wszystkich którzy nie mają pojęcia o medytacjach i o tym co się dzieje ,u nas na grupie pojawiło się to kilka dni temu jak pisaliśmy o fioletowym świetle i nie tylko
PS gdybyś nie obraził się na Facebooka to w grypie nasz nowy świat znalazł byś juz dawno dowody na istnienie Boga i dowody na istnienie zła ,będą dowody na istnienie istot z którymi rozmawiam oraz nie zadawał byś takich pytań bo tam też są odpowiedzi dlaczego jednym dano jeszcze żyć a innych juz zabrano .I właśnie największym dowodem na to ze Stworca istnieje jest fakt ze to nie ty ani ja ani żaden czlowiek ocenia kto jest niewinny tylko On to robi i to on zabiera i daje a ty tylko możesz podziękować za dar życia i doświadczenia .Ja nie stworzyłem nieba piekła dobra i zła śmierci i życia wiec dlaczego mówisz mój Bóg ,jest tak samo twój jak i nas wszystkich a to ze ty w niego nie wierzysz nie ma znaczenia ważne ze on wierzy w ciebie .

Portret użytkownika aron jasnowidz

Widzisz ja mówię tylko to co

Widzisz ja mówię tylko to co widzę w medytacjach u siebie a ty możesz sądzić co chcesz,ludzie którzy medytuja od razu zauważyli przekazy i rozpoznali moja energię .w grypie są osoby które medytuja o wiele dluzej niż ja a mimo to świetnie się dogadujemy i zaakceptowali żółtodzioba ,;) ale zwykli ludzie nie rozumieją medytacji ,świata po śmierci ,świata równoległego itd ,wiec w komentarzach w grupie nasz nowy świat jest wiele wiedzy od różnych osób z różnymi darami i co najważniejsze wszyscy sobie pomagają wzajemnie ,a jak porozmawiasz z ludźmi którzy ze mną rozmawiali lub sam się odważysz na rozmowę zrozumiesz i usłyszysz jak działa mój dar i myślę że wtedy nie będziesz miał takiej hipotezy ,zresztą nie chodzi o to abym cie przekonywał do siebie ,chodzi o to abyś zrozumiał po co to robią ?a czy zrozumiesz to sam czy z pomocą moja czy kogoś innego ,nie ma znaczenia ,ważne jest abyś w ogóle zrozumiał i tego ci życzę. Pozdrawiam

Portret użytkownika Kontrapunkt

Aronie, cytując fragment

Aronie, cytując fragment Twoje tekstu: „wysmiewam tylko teorie naukowców którzy sie mylą ,wyśmiewam myslenie takie jak twoje, że nie istnieją inne istoty na Ziemi opórcz nas” – wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują, że nie jesteśmy sami na planecie Ziemia, gdyż istnieje pełna ilość organizmów żywych prócz nas ( rośliny, zwierzęta, owady i mikroorganizmy ). Co do istot pochodzenia nieziemskiego, to nigdy nie zaprzeczałem ich istnienia, gdyż wszechświat jest ogromny i być może gdzieś tam są - a nawet mogą nas odwiedzać. Ale zawsze warto być ostrożny co do informacji z neta, bo jest dużo fałszerstw i dowcipnisiów.
Nie wiem dlaczego ciągle bierzesz mnie za wyśmiewcę - dlatego że zadaje Ci dużo pytań i wiele moich postów wyrażam z sarkazmem co do Twej osoby? Moim skromny zdaniem, to powinieneś być trochu wyluzowany, a nie taki spięty jak przed jakąś komisją.  Ale już nie wiem kompletnie skąd takie Twoje podejrzenia do mojej osoby, że należę do kółka adoracyjnego? Jakbyś zauważył, to nikogo po pupci nie klepie, że jest super i super artykuły pisze, czy tam komentarze – ja tu sam działam i nie mam zamiaru do jakiegoś kółka należeć- to tak abyś widział – ok.? Smile
Czemu Twoje przepowiednie, czy jak je tam nazywasz są takie kontrowersyjne dla mnie? Gdyż na innym portalu ( Fundacji Nautilus ), był podobny osobnik, który też przepowiadał i był tak gorliwy jak Ty, oraz przekonany, że to wszystko się wypełni. Ale niestety przyszedł dzień, którym był jego dniem ostatecznym i musiał odejść z portalu, bo jego przepowiednie się nie spełniły. Choć mogę powiedzieć, że on był nawet lepszy od Ciebie! Bo pisał, że poucza nawet anioły jak rozumieć biblię i inne rzeczy, to był dopiero hit internetowy – mnie oczywiście nie przekonał , bo to co pisał to było po prostu śmieszne. Smile
Więc poczekam, czy Twe proroctwa się spełnią – jeśli tak, to zwrócę honor – masz czas do lipca. Ale jeśli nie, to ciekawe co zrobisz – kapitulacja? Smile Będzie mi Ciebie wtedy żal...

Portret użytkownika aron jasnowidz

nie spinam sie ,jak ty to

nie spinam sie ,jak ty to nazwałeś ,bo gdybys chciał faktycznie prozomawiać to wiesz gdziemnie znależć i wtedy zobaczysz czy usłyszysz jak szczęśliwy i radosny człowiek sie spina ,doskonale wiem jaki sarkazm i ironie sotsujesz ale widze tez schemat który cie meczy ,niby jestem otwarty ale pod warunkiem ze mi to osobiscie pokazecie , nie musisz wierzyc w nic i ja jakjuz pisałem nikog nie zmuszam do wiary w moje poglady ,przedstawiam je tak dokladnie jak wy swoje teorie ,tym samym językiem ,ale nie zniżam sie do poziomu plugawych wyzwisk czy obelg a nawet porównań ,kazde słowao ma energię ,a ponieważ brzydze się plugawa enenrgią dlatego odbijam pileczke czesto uzywajac waszych słow lub zmaieniajac wasze teorie na teorie swoje ,robie to bo poproszono mnie o to i przyjdzie mi sie zmeirzyć z owiele gorszym przeciwnikiem niz wy więc sie hartuje Smile dałem wam ty kilka przekazów od Góry wiecie jakiego jeżeyka uzywaja i jak przekaz płynie gdy czyta sie o sercem a nie rozumem ,bawie się wieloma komentarzami ,wielu z was jednak trafiło do mnie z tym co było w was albo obok was ,wielu dalej pisze na tym portalu i nie zuwazyłeś że od kilku tygodni ida posty o tematyce która was drażni ,śwaidomość zmienia się wszedzia nawet w was samych a ja jestem tylko trybikiem w maszynie zmian aby pokazac ze jest inna strona tego wszytkiego co do tej pory było wam pokzane ,ciewe sie ze w grupie nasz Nowy Świat są ludzie ktorzy do tej pory mysleli jak wy a teraz sami zaczeli medytowac i jedni poznali co to kiepska medytacja a drudzy co to medytacjia łacząca całośc isoty ludzkiej .jak wiesz ja nie ucze medytacji ,nie orgaznizuje żadnej sekty ,w grupie kazdy ma prawo powiedziec to co chce i zadać pytanie jakie chce ,prosze aby nie uzywano tylko wyzwisk i obelg i rozmowa toczyła sie z pozomu szacunku lub żartu dla poprawy energii .Wiem ze cięzko ci uwierzyc w to wszytko ale zauważ że na początku pisałem bez nazw państw teraz gdy sie dokonuje nie ma to juz znaczenia i pewnie wiesz że potwierdzili to juz inni bardzo znani "ludzie z mozliwościami" więc ja tylko konkretyzuje to co sie wydarzy, wasze komaentarze daja mi wiele radości i zabawy ,wiele śmiechu a teraz już zostąło nam popatrzeć i po ostatnim przekazie gdy zniszczone zostaną stany nie bede musiał juz tu nic pisać ,chyba ze Góra znajdzie tu jeszcze kogos na kim im będzie zależało ,bo jak pisałem: sercem a nie rozumem i jakośc a nie ilośc stanowi nowe przyjacielu
 

Portret użytkownika Kontrapunkt

Aaronie powiedz mi kiedy

Aaronie powiedz mi kiedy użyłem w mych postach wulgaryzmu do Twej osoby? Bo sobie tego nie przypominam. Jeśli chcesz kogoś tu posądzić o wulgaryzm, to najpierw przeczytaj, kto tu używa wulgaryzmu, a potem pisz, czy to ja czy nie ja. I jak już pisałem wcześniej, to do żadnego kółka wspólnej adoracji nie należę i nie chcę należeć , bo ciągle piszesz „ My”, a nie „ Ja” – ja odpowiadam za siebie, a nie za kogoś – rozumiesz? Smile
A jeszcze mi odpowiedz  – po co mam wchodzić na Twoją stronę i zadawać te same pytania, skoro sam tu zacząłeś pisać swe rewelacje? Według mnie, to jak tu coś zaczynasz, to tu kończ…

Portret użytkownika aron jasnowidz

Jest tam o wiele więcej niż

Jest tam o wiele więcej niż możesz sobie wyobrazić ,wiedza która przekazuje tutaj to 10procent tego co jest grupie i najważniejsze ,tam masz posty od ludzi którzy widzieli lub czuli to co wy tu wyśmiewacie ,ale każdy z was ma wolną wolę i jedni czytają co się dzieje w grupie a inni czytają to tutaj ,ale tu i tam zmierza wszystko do jednego i tego samego abyście uwierzyli ze Stwórca istnieje i ze nie jesteśmy korona stworzenia lecz jednym z wielu ras a do tego jeszcze strasznie oszukiwana i uciskana przez byty z których jeszcze 2 miesiące temu się śmialiscie do łez a teraz kilku z was walczy z nimi lub już ich pokonała .wcale nie musisz dołączać do grupy możesz tylko poczytać komentarze i mieć poszerzony schemat lub się go w ogóle pozbyć i tego ci zycze

Portret użytkownika spacepol

Jednym słowem, jakim trzeba

Jednym słowem, jakim trzeba być analfabetą, żeby w jednym artykule narobić tyle błędów! I to jakich !!! Dziecko by je dostrzegło bez problemów. Istnieje coś takiego jak KOREKTA!!!
Pismaki. Ale teksty na kilka stron pisać potrafią. Szkoda, że się czasem przeczytać nie da. Bo nawet nie wiadomo o co chodzi.
Żenada

Portret użytkownika micekrabin

Czy ostatnio nasilajace sie

Czy ostatnio nasilajace sie pojawianie wizerunkow jezusow, maryjek, w chmurach, drzewach, lisciach nie jest takim dowodem dla wierzacych ktorzy nie potrzebuja dowodu, bo to co powie ksiadz jest swiete? Blum 3

radze najpierw przejsc sie tam gdzie ten pulsujacy obraz wisi i sprawdzic przy okazji czy po drugiej stronie sciany na ktorej wisi nikt nie panierda*a glowa w mur z glodu i biedy - to moze wiele  wyjasnic Smile 

 

Portret użytkownika b@ron

...gdyby do zbadania płótna

...gdyby do zbadania płótna powołali zibiego...tak, tak naszego zibiego...to w mgnieniu oka odnalazł by w oczach maryji więcej twarzy, bo co jak co ale w tym temacie zibi to profesjonalista...a tak...? kolejny artefakt ...niech ktoś mądry mi napisze, jak zmierzono puls maryji z obraza? dlaczego jej świecili po oczach? ...i wreszcie czy została skonsultowana z lekarzem bo co jak co ale puls 115 i to w spoczynku, to raczej kwalifikuje do doktora ;)...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika eRHea

wysoki puls i ciśnienie to

wysoki puls i ciśnienie to pierwszy czynnik ryzyka udaru krwotocznego mózgu. Ale czy jakby zrobić sekcję tej szmacie to dałoby się znaleźć mózg? no, bo to jednak szmata, choć z pulsem...
 
 
A może po prostu pulsar się w szmatę ubrał i stąd ten puls...
Dawno go nie było, pewnie pojechał do ameryki ubrać się w maryję (w końcu jesteśmy w 4 wymiarze i pulsar siłą swej wiary może przenosić się w czasie... w czasie przerwy w modłach, przenosić z dywanikiem).

Portret użytkownika eRHea

Nooo... nieźle... wyczuli

Nooo... nieźle... wyczuli puls. To teraz niech zrobią EKG, koronarografię, usg brzucha i broń boże nie pozwalają się księżulkom w ten płaszcz zawijać, bo w ciążę zajdzie i dopiero będzie cud - namalowana na kawałku kiepskiej jakości szmaty maryja dziewica (to widać po samych oględzinach szmaty) urodziła syna (choć teraz bardziej poprawne byłoby, gdyby urodziła dziecko o nieokreślonej funkcji społeczno demograficznej) i cały ten teatr zacznie się od nowa.
A i szmatkę łatwiej w niebo wstąpić, dwie listewki, kawałek ogona i sznurek.

Portret użytkownika MONSTER

Na grubo tkanym płótnie, w

Na grubo tkanym płótnie, w jednym prawie przymkniętym oku naliczył 12 osób. Żrenice się zwężaja pod wpływem światla. Ciekawe może ten obraz jest nasaczony jakąś substancja halucynogenną to by tłumaczyło wszystko.

Skomentuj