Naukowcy z Loch Ness Center zwracają się do NASA o wsparcie technologiczne w rozwiązaniu stuletniego sekretu

Kategorie: 

Źródło: innemedium

Loch Ness, Szkocja - Eksperci z Loch Ness Center zwrócili się z niecodzienną prośbą do NASA o wsparcie w poszukiwaniach legendarnego potwora zamieszkującego wody szkockiego jeziora. Naukowcy liczą, że zaawansowana technologia kosmicznej agencji pomoże w końcu rozwikłać stuletnią tajemnicę.

 

Dyrektor generalny Loch Ness Center, Paul Nixon, przyznaje, że w tym roku badacze są zdeterminowani, by wreszcie poznać prawdę na temat istnienia legendarnej bestii. "Oprócz pomocy początkujących łowców potworów, prosimy o wsparcie ekspertów. Mamy nadzieję, że specjaliści z NASA będą dysponować zaawansowaną technologią obrazowania, która pozwoli nam dokładnie przeskanować jezioro", tłumaczy.

 

Rzeczniczka Loch Ness Center, Aimee Todd, dodaje, że centrum już prowadziło rozmowy z NASA na temat zaangażowania agencji w poszukiwania. "Siedliśmy i rozmawialiśmy z nimi o tym, jak tu sprowadzić ich ekspertów i technologię", mówi.

 

Poszukiwania potwora z Loch Ness będą trwały od 30 maja do 2 czerwca. To kolejna odsłona największych od 50 lat poszukiwań legendarnej bestii, które w zeszłym roku zgromadziły około 200 osób z całego świata. Tym razem badacze po raz pierwszy użyją zaawansowanych instrumentów geodezyjnych, jednak wciąż czekają na odpowiedź NASA.

 

Legenda o potworze z Loch Ness ma ponad 1500 lat. Pierwsze pisemne wzmianki o nim pochodzą z VI wieku, a najsłynniejsze zdjęcie rzekomo przedstawiające stworzenie zostało wykonane w 1933 roku. Przez lata wysuwano różne teorie na temat tożsamości potwora - od reliktowego plezjozaura po nieznaną nauce kryptydę. Mimo dziesiątków lat obserwacji, do tej pory nie udało się znaleźć żadnych niepodważalnych dowodów na istnienie legendarnej bestii.

 

Czy NASA uda się rozwikłać tę stuletnią tajemnicę? Badacze z Loch Ness Center liczą, że zaawansowana technologia kosmicznej agencji wreszcie rzuci nowe światło na losy legendarnego potwora.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Skomentuj