Naukowcy z USA zaproponowali zbudowanie miasta wewnątrz asteroidy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z University of Rochester w Stanach Zjednoczonych zaproponowali najbardziej niezwykłą jak na razie koncepcję eksploracji kosmosu. Według Frontiers in Astronomy and Space Sciences radzili budować miasta wewnątrz asteroid.

 

Projekt został nazwany Habitat Bennu (Zamieszkały Bennu) na cześć asteroidy odkrytej w 1999 roku. Według niektórych teorii jest pusty w środku. Badanie mówi, że nie tylko Bennu, ale także inna asteroida o średnicy 300 metrów lub większej nadaje się do budowania miast. Teoretycznie można go rozbudować do cylindrycznego habitatu kosmicznego o powierzchni około 22 mil kwadratowych (około 57 kilometrów kwadratowych) – porównywalnej z obszarem Manhattanu.

 

Naukowcy zaproponowali wydrążenie asteroidy od środka, zwiększenie jej rotacji w celu stworzenia sztucznej grawitacji i zbudowanie tam budynków mieszkalnych. Ma nadawać komiksowi prędkość za pomocą silników rakietowych – zostaną one zamocowane w określonych miejscach i wystrzelone prostopadle do powierzchni.

Aby asteroida nie rozpadła się w stertę gruzu podczas obrotu, jej powierzchnię należy przykryć elastyczną siatkową torbą. Materiałem do produkcji torby będą ultralekkie i wytrzymałe nanowłókna węglowe. Przylegające do siatki fragmenty kosmicznej skały tworzą gęstą warstwę i służą jako ochrona przed promieniowaniem kosmicznym. Również projekt miasta w asteroidzie będzie zawierał panele słoneczne potrzebne do generowania energii.

 

Naukowcy zauważyli, że asteroidy można uznać nie tylko za miejsca przyszłego zamieszkania, ale także za porty kosmiczne do podróży międzyplanetarnych. Ich eksploracja wymaga postępu inżynieryjnego, który jeszcze nie istnieje. Ale z punktu widzenia fizyki taki projekt jest całkiem możliwy.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika b@ron

acha...a paliwo do tych

acha...a paliwo do tych silników rakietowych to bedą tankować gdzie? a materiały budowlane jak bedą tam transportować? a siatkowa torba żeby się to wszystko nie rozleciało jest genialna !!! Biggrin

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj