Naukowcy zapowiadają, że wkrótce możliwe będą przeszczepy głowy na inne ciało

Kategorie: 

Źródło: Internet

Przeszczep głowy lub całego ciała - bez względu jak na to patrzeć - to już nie tylko scenariusz kiepskiego horroru. Włoski naukowiec, Sergio Canavero, stwierdził, że już wkrótce możliwe będzie przeszczepianie samej głowy na nowe ciało, co ma pozwolić wznieść transplantologię na zupełnie nowy poziom. Ekspert uważa, że najdalej za dwa lata przeszczepy głowy będzie można już wykonywać przy niewielkim ryzyku uśmiercenia pacjenta.

 

Pierwszą tego typu procedurę przeprowadzono już na początku lat 50-tych, kiedy to Vladimir Demikhov dokonał przeszczepu głowy i kończyn szczeniaka do ciała innego psa. Kontynuował on swoje eksperymenty, a jednym z jego najbardziej przerażających dokonań jest stworzenie dwugłowego psa. Żadne z tych stworzeń nie przeżyło jednak dłużej niż kilka dni.

 

Chociaż etycznie wątpliwe, eksperymenty te doprowadziły do pierwszego zakończonego sukcesem przeszczepu głowy u małpy w 1970r. którego autorem był Robert White. Chociaż zwierzę przeżyło, lekarz nie zadał sobie trudu, aby połączyć rdzeń kręgowy dawcy i biorcy, przez co małpa była sparaliżowana i nie oddychała bez wspomagania. Obecnie medycyna poszła tak bardzo do przodu, że jeden z neurochirurgów uważa, że procedurę tę będzie można niedługo przeprowadzić na ludziach i właśnie opublikował zarys tego, z czego potencjalna operacja powinna zawierać.

Zdaniem lekarza Sergio Canavero, głownych przeszkód stojących na drodze do sukcesu, w tym odrzucenie głowy przez ciało dawcy, dzięki dokonaniom nowoczesnej medycyny można uniknąć. Dzięki szybkim postępom w tej dziedzinie, taka procedura może być już dostępna przed 2017 rokiem. Oczywiście sama świadomość tego, że będzie to możliwe nie oznacza, że taka operacja będzie przeprowadzona.

 

Nadal pozostają kwestie natury etycznej, które należy rozważyć zanim przystąpi się do realizacji samej procedury. Gdyby jednak operacje przeszczepu głowy stały się rzeczywistością, mogły by stać się wybawieniem dla osób cierpiących na inwazyjne formy raka organów wewnętrznych, czy dla ofiar poważnych wypadków. Obecnie Canavero pracuje nad zebraniem zespołu, aby zbadać rzeczywiste możliwości opisanej przez siebie procedury i planuje rozpocząć prace pod koniec tego roku.

Wielu z pytanych przez New Scientist lekarzy oceniło ten pomysł jako "zbyt dziwaczny", inni odmówili udzielenia jakichkolwiek komentarzy. Niektórzy obawiją się, że może to prowadzić do wykorzystania procedury do wymiany ciała ze względów estetycznych. W takim wypadku będzie to musiało być obostrzone bardzo restrykcyjnymi przepisami. Ponieważ pomysł spotkał się z tak silnym sprzeciwem środowiska lekarskiego, które poddaje cały projekt w wątpliwość, niezwykle ciekawe jest to, co się stanie w ciągu kilku najbliższych lat.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu poświęconego medycynie:

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Medium

Rozumiem, że autor artykułu

Rozumiem, że autor artykułu sonduje opinię publiczną i odpowiedzialność zrzuca na Rosję, ale to błąd.
 
"1. Нужно сообщить и распространить, что истинная реальность по Торе это то, что Ребе Король Мошиах живет и здравствует в материальном теле в нашем мире. И очевидно, что нельзя скрывать эту истину."
http://www.moshiach.ru/moshiach/psak/10612.html

Portret użytkownika sceptyyk

Zastanawia mnie, jak stwórca

Zastanawia mnie, jak stwórca wykombinowal połączenie naszej duszyczki z naszym mózgiem? Jak to jest połączone? Bo jest... Dopiero wtedy gdy TO odgadniemy, wszystko inne stanie się dla nas możliwe. A na chwilę obecną, musimy siedzieć w naszych ciałach-biorobotach i kombinować- JAK TO JEST POŁĄCZONE?

Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują.             
  

Portret użytkownika Homo sapiens

Jak wiecie to tylko początek

Jak wiecie to tylko początek powrotu do czasów starożytnych ! Oni zaczynają dopiero drogę do stworzenia biblijnej bestii ! Proponuję filmik gdzie widać jak ideologia UFO jest propagowana przez piosenkarzy !
Katy Perry - gusła i szatan.
https://www.youtube.com/watch?v=N5Xay7kcq4o
To początek oficjalnego utwarcia akt UFO, czyli kim są ufonauci. "Przeniesienie akcentu z formy na treść zjawisk kieruje naszą uwagę na absurdy UFO i jego rzeczywisty wymiar. Tajemnicze istoty podając się za bardziej rozwinięte chcą zyskać zaufanie i zarazem większą kontrolę nad człowiekiem. Tłumaczy to wiele absurdów: zastanawiające jest, dlaczego przybysze z kosmosu przeprowadzają tak wiele badań i wciąż testują ludzi? Na co im tyle próbek ziemi, patyków i kamieni; dlaczego wymagają tak wielu postojów? Czy tu chodzi o eksplorację, czy raczej o inwazję i kontrolę ludzkich wierzeń? Kontakty z ludźmi wydają się być bezmyślne, bez konkretnego celu czy zadania. Za to ich skutkiem u obserwatorów jest fascynacja kosmosem, wiara w obce cywilizacje ! Dlaczego tak się starają o to by nas zaciekawić światem zjawisk paranormalnych, światem mocy psychicznych ?! Może odciągają nas od właściwego zainteresowania !? Odciągają nas od czegoś wspanialszego ?"
http://popotopie.blogspot.com/2015/01/duchowe-elementy-ukadanki-ufo.html
 
pisałem o tym również w ten sposób:
"Wykonywać polecenia, nie czuć i nie myśleć ! Zresztą po to chcą obecnie połączyć technologię z ludzkim ciałem, tworząc biotechnologiczne stworzenia borgów - transhumanizm. Nie bez przyczyny "fantastyczno naukowy" film Toma Cruise "Oblivion" jest dla organizacji NWO ością w gardle, to w nim pokazano, bez ich zezwolenia "przyszłe" biologiczne klony ludzi oraz wymarzonego boga masonerii - sztuczną inteligencję ! Chociaż Oblivion wydawać się może fantastyką naukową, to jest tylko małym oknem, przez które prześwitują prawdziwe plany grupy Nowego Porządku... Są tam przecież pokazane urządzenia stwarzające atmosferę, a nawet pokazano plan wysadzenia Księżyca Ziemi, wszyscy wiemy, że taki plan nie jest fikcją, że jest dobrze udokumentowanym pomysłem grypy wolnomurarzy !"
http://popotopie.blogspot.com/2015/02/fatima-i-polscy-duchowi-matrixowcy.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika ktosik

Ciekace, czy po przeszczepie

Ciekace, czy po przeszczepie głowy 60-cio latka (z rakiem trzustki) do ciała 16 latki, (która dostała kulkę w odkrytą głowę od islamistów) będzie miał szansę na dłuższe życie i rodzenie dzieci?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Q...

A co z osobami które po

A co z osobami które po przeszczepie zmieniają przyzwyczajenia, upodobania?. Jest przecież pewien odsetek takich przypadków. Dusza jest tylko jedna w każdym z nas ale każda komórka ciała posiada zapis całości. To się nazywa "pamięć komórkowa". W sprzyjających okolicznościach ten zapis może prawdopodobnie wpływać na duszę i osobowość biorcy.

Portret użytkownika doktormózg

Tak ??? T powiedz mi w takim

Tak ??? T powiedz mi w takim razie co stało by sie z duszami 2 osób którym zamieniono by głowy. Czy dusze grały by w kości które ciało dla której duszyczki ? Biggrin
Swego czasu w czasach komunizmu w ZSSR pewien naukowiec odcinał głowy małpom (Rezusom) i przyszywał do kurpusów innych małp. Małpy po operacji jakies dzień-dwa żyły, ale ich mózgi nie sprawowały żadnej kontroli nad ciałami. Małpy co prawda słyszały , widziały i czuły zapachy, ale na tym sie kończyło. Jednym słowem calkowita porażka.
Pozostaje pytanie.  Czyja dusza w takim razie znajdowała sie w takim ciele po przeszczepie ? Tej małpy od głowy ?  czy tej od tułowia ? 

Portret użytkownika pasjonat

Wklejalem tu juz dokumentacje

Wklejalem tu juz dokumentacje z 1975 roku ruscy owczarkowi wyekstraktowali baniak do endoszkieletu. Czlowiek nie umial i nie umie laczyc przerwanego rdzenia dlatego zamienic glowe mozna i to koniec. Cialo zostanie warzywne. Psina padła bo zapomniano o podgrzaniu krwii.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika b@ron

doktormózg...bez wątpienia

doktormózg...bez wątpienia miały by swoje dusze tak jak przed zamianą.
to co piszesz o małpach, jest proste, taka operacja raczej prosta nie jest i poprostu medycyna nie jest gotowa do takich operacji,.
dam ci przykład, jakiś facet na zabój kocha się w kobiecie, jednak ma poważną wade serca i serce to zostaje mu przeszczepione od kogoś kto standardowo ginie na motorze...i teraz twoim tokiem rozumowania po udanej operacji facet powinien kochać tą kobietę którą kochał motocyklista ...a tak nie jest, po przeszczepie kocha się te same osoby, bo serce to tylko część ciała

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika doktormózg

Wszystko upraszczasz. Co

Wszystko upraszczasz. Co innego przeszczep serca, a co innego całej głowy do innego ciała i odwrotnie. Czy decyduje tu tylko głowa - ( jako główna częśc człowieka) , czy procentowa wielkośc całości. Przykładowo cały człowiek to 100% głowa to (powiedzmy 30%) Jeśli tak to pozostała częśc ciała 70% Jeśli po przeszczepie bądzie żyła i głowa i reszta ciała ale osobno, to co z tego wyniknie ? Dusza pozostanie przy głowie czy przy pozostałeJ 70-cio procentowej części. ? I nie wymiguj się uproszczeniami bo doskonale wiesz o co mi chodzi Biggrin

Portret użytkownika em

[email protected]: No ale właśnie po

[email protected]: No ale właśnie po poważnych przeszczepach ludzie często stają się inni (podobni do dawców); zmienia się ich gust muzyczny, estetyczny, zmienia się psychika (np. optymiści stają się pesymistami) i moralność, wegetarianie zamieniają się w mięsożerców itd. Do niedawna był to temat tabu, teraz coraz więcej jest badań i publikacji na ten temat.

Portret użytkownika doktormózg

Jako doktur od spraw

Jako doktur od spraw mózgowych i bezmózgowych uważam takie przeszczepy za niemożliwe. No bo co w takich przypadkach będzie działo sie z duszą każdego przeszczepionego ciała ? No chyba że powstanie hybryda duszy 50/50. A jak później przeszcepi się serce, wątrobe lub nerki takiej osobie, to powstanie taki zlepek  25/25/15/15 /50 ... itd ... itd ... czyli co ?     ...wielodusza ? Biggrin

Portret użytkownika El Koto

Sam sobie odpowiedziałeś ! To

Sam sobie odpowiedziałeś ! To jest dążenie do hybrydyzacji gatunku ludzkiego. Tak naprawdę to oni (słudzy gada i inni) mają w d. gatunek ludzki, dla nich ludzie to jest bydło. Tak to mają zapisane w ich świętej księdze z wytycznymi. Tu nawet nie chodzi o sam przeszczep jako taki - to jest propaganda - tak naprawdę to wprowadzają nowe idee ''odmienności'' ...

Skomentuj