Naukowcy zbliżyli się do stworzenia kwantowego tunelu czasoprzestrzennego w stylu napędu Warp

Kategorie: 

Źródło: AI

Grupa fizyków przeprowadziła eksperyment, który może być prekursorem stworzenia kwantowego tunelu czasoprzestrzennego. Naukowcy byli w stanie przesyłać światło bez elektryczności lub wymiany cząstek.

 

 

Szef grupy naukowców, fizyk kwantowy Hatim Salih, nazywa nową metodę kontraportacją. Opiera się na koncepcji zwanej komunikacją kontrfaktyczną, która jest sposobem komunikowania się między dwoma punktami bez wymiany jakichkolwiek cząstek. Jako prosty przykład z życia rozważmy nieaktywną lampkę stanu silnika samochodu. Nic nie emituje, ale nadal sygnalizuje, że wszystko jest w porządku z twoim silnikiem.

 

Aby przesyłać informacje w czasie i przestrzeni, naukowcy wykorzystali system kwantowy, przez który kierowali światło. Fotony uderzały w swoje detektory, a następnie były rekonstruowane na odległym końcu systemu - bez faktycznego połączenia między elementami. W pewnym stopniu przypomina to teleportację znaną z science fiction.

 

Salih od co najmniej dziesięciu lat opracowuje sposób przenoszenia materii w kosmosie. Naukowcy byli w stanie zaprezentować swoją pracę w laboratorium, a zespół naukowców z Chin wysłał również mapę bitową z jednego miejsca do drugiego bez wymiany cząstek.

 

Następny krok w tym kierunku będzie wymagał stworzenia nowych komputerów kwantowych. Można ich użyć do stworzenia przejezdnego tunelu czasoprzestrzennego dzięki możliwościom kontrportacji. Nie pozwoli to jednak na natychmiastową podróż z prędkością większą niż prędkość światła, ponieważ metoda jest znacznie wolniejsza.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Całkiem dobry program o UFO

Całkiem dobry program o UFO leci dziś 29.03.2023 na History Channel, autorzy programu zrobili już duży postęp, nawet twierdzą, że UFO zachowują się jak duchy !!! to jest wielki krok do przodu ! Archonci takie rzeczy potrafią...

Udowodnić niewyjaśnione (3)

(Evidence Of The Unexplained)

https://www.teleman.pl/tv/Udowodnic-Niewyjasnione-3-2353829

W czasach starożytnych ludzkość miała kontakty z istotami nadprzyrodzonymi (UFO), dziś, w czasach „postępu i nowoczesności” ludzi, którzy wierzą w istnienie „bogów” nazywa się „oszołomami, wariatami, nawiedzonymi”, a same te istoty są dla naukowców „gazami bagiennymi”, „zwidami”, „kosmitami”, „piorunami kulitymi”, itp., itd. Czasami, bardzo żadko, ludzie widzą, albo wydaje im się, że widzą i doświadczają „istot UFO„.  Kim są te inteligencje pozostaje ciągle wielką tajemnicą. Spora część badaczy, ufolodzy, w tym chrześcijańscy, przyjmuje że są to starożytne byty nazywane „Archontami”.

Pisaliśmy o nich w kilku tekstach. Prosimy zwrócić uwagę na tytuł „Jesteśmy w kosmosie sami jako ludzkość zbudowana z „gliny-błota”, ale nie jesteśmy sami jako istoty inteligentne ? Ufologia duchów z „okręgów niebieskich” Oceanu ?” – mamy w nim słowo „Ocean” (w cydzysłowie), który jak wiemy zawiera w sobie ogromną ilość „wody” ( i ta także jest w cudzysłowie”). Biblia przekazuje coś bardzo tajemniczego o „rzekach i oceanach„, niektórzy pradawni mędrcy wiedzieli o świętym Kodzie Biblii, dlatego starali się przekazać zakodowane tajemnice w postaci „natchnionych opowieści”, nie wysztkie są przeznaczone dla początkujących chrześcijan, ale czasami można z nich coś zrozumieć, zwłaszcza jeśli człowiek poprosi Boga Jezusa o miłosierdzie i łaskę, a ta przeprowadzi adepta „deszyfranta” przez „wodę„, tak by nie utonął – W Ks. Wyjścia 14,21-27 mamy co następuje:

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj