Naukowcy znaleźli czaszkę żołnierza z wizerunkiem świętych

Kategorie: 

Źródło: http://turist.delfi.ee/news/stories/na-cherepe-soldata-vtoroj-mirovoj-vojny-nashli-izobrazheniya-svyatyh?id=79745568

Rosyjska grupa poszukiwawcza Mius Front opublikowała w sieci zdjęcie niezwykłego znaleziska – czaszkę żołnierza z czasów wojny ojczyźnianej. Na zachowanych szczątkach wyraźnie można zobaczyć wizerunek świętych.

 

W raporcie napisano, że żołnierz spoczywał w rowie z karabinem. Niegdyś chronił granic kraju, aby nie przepuścić wroga na Kaukaz. Wojak musiał być pod ciągłym ostrzałem, co potwierdza mnóstwo porozrzucanych nabojów i łusek wokół.

 

Jeśli chodzi o świętych na czaszce, Roman Łukjanow zauważa, że w trakcie badania stwierdzono, że ikony zostały nadrukowane na rozpadającej się chustce, która pokrywała głowę czerwonoarmisty.

 

Wojska radzieckie próbowały przełamać pozycje wroga od 1941 r., ale udało się to dopiero w 1943 r. Całe terytorium zostało w pełni uwolnione podczas ofensywy Donbas. Zdaniem naukowców i historyków około 150 tys. rosyjskich żołnierzy zostało zabitych w tej konfrontacji.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Znaczy ikony mu się na

Znaczy ikony mu się na czaszce odbiły? To musiał mocno bez łeb dostać - pewno od ichniego politruka, który wyczaił ukrytą pod soc-ateistycznym stalinowskim hełmem "kułacką propagandę chrześcijańskiego zabobonu", i mu zamalował... A mógł zabić Blum 3

 

Skomentuj