Naukowiec NASA twierdzi, że życie pozaziemskie może być nieorganiczne

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Opublikowany przez naukowca z NASA dokument sugeruje, że na Ziemi mogli pojawić się kiedyś kosmici. Badacz sugeruje, że były to istoty nieorganiczne, czyli takie, które nie są zbudowane z atomów węgla.

Silvano Colombano, naukowiec z Ames Research Center w Kalifornii, przekonywał w swoim artykule, że naukowcy powinni poszerzyć swoje podejście w poszukiwaniu życia pozaziemskiego. Zasugerował również, aby ponownie rozważono założenie, jakoby na Ziemi nigdy nie było istot pozaziemskich.

 

W swoim artykule Colombano wymienił wszystkie obecne założenia społeczności naukowej, które mogły utrudniać poszukiwanie życia pozaziemskiego. Zaproponował, aby ponownie przeanalizowano założenia mówiące, że ​​podróżowanie międzygwiezdne jest wysoce nieprawdopodobne, fale radiowe nadal stanowią główną formę komunikacji, a inteligentne cywilizacje są formami organicznymi.

Twierdzenia te opierają się na argumencie, że układ słoneczny jest dość młody, powstały około 4,5 miliarda lat temu. Tymczasem szacuje się, że wszechświat ma 13,8 miliarda lat. Najstarszy system planetarny znaleziony przez Kosmiczny Teleskop Keplera ma 11,2 miliarda lat.

 

Colombano zasugerował również, że obcy gatunek może być „mikroskopijnym super-inteligentnym bytem”, który jest następstwem ewolucji robotów. Badacz nie jest pierwszą osobą, która zakwestionowała obecne założenia dotyczące poszukiwania kosmitów. W październiku tego roku, astrobiologowie rozpoczęli opracowywanie nowej strategii poszukiwania życia pozaziemskiego.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

Może być nieorganiczne, ale

Może być nieorganiczne, ale mogłoby być oparte tylko na krzemie (czyli równie dobrze tacy Obcy już od dawna u nas mogą być - nikt nie powiedział, że ich cykl życiowy musi obejmować widoczny dla nas ruch), albo na siarce, która w specyficznych okolicznościach też może ulegać polimeryzacji - z tym, że właśnie ze względu na w/w "specyficzne okoliczności" raczej by u nas nie pożyli, albo nawet nie opuściliby swojej planety. Choć kto wie? Nauka ciągle odkrywa coś nowego...

 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj