Naukowiec odkrył amazońskiego pajęczaka, który wygląda jak głowa królika

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Natura nie przestaje nas zaskakiwać. Naukowiec sfotografował osobliwego pajęczaka podczas pobytu w amazońskim lesie deszczowym w Ekwadorze. 

Odkryty przez Andreasa Kaya pajęczak wygląda, jakby nosił na plecach głowę wilka lub królika. Niektórzy dopatrują się również podobieństwa do psa. W powiększeniu pajęczak może wyglądać na groźną bestię, lecz tak naprawdę jest miniaturowych rozmiarów.

Dziwaczne stworzenie należy do gatunku pajęczaków kosarzy króliczków (Metagryne bicolumnata). Szacuje się, że na całym świecie istnieje ponad 6650 różnych gatunków kosarzy. 

Kay przyjrzał się bliżej pajęczakowi i jest przekonany, że jego amazoński przyjaciel nie posiada gruczołów jadu i jest absolutnie nieszkodliwy dla człowieka. Naukowiec uważa, że kosarze pojawiły się na Ziemi co najmniej 400 milionów lat temu, jeszcze przed dinozaurami.

Badacze nie są do końca pewni, skąd wzięła się tajemnicza królicza głowa na ciele pajęczaka. Kay sugeruje, że stworzenie mogło wyewoluować dodatkową ciemną masę, gdyż unikalny kształt ciała może potencjalnie odstraszać drapieżniki. Hipoteza naukowca nie została jednak w żaden sposób potwierdzona.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj