Naukowiec planuje załadowanie swojego umysłu do komputera aby żyć wiecznie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wynalazca z San Francisco, Randal Koene, oświadczył, że ma plany załadowania swojego umysłu do komputera. Ma on zamiar dokonać replikacji ludzkiego umysłu jako systemu obliczeniowego.

 

Randal Koene nazywa to SIM (Substrate-Independent Mind) czyli Substrat Niezależnego Umysłu. Mapując mózg i redukując jego aktywność do obliczeń można próbować przedstawić to jako kod programowania. Gdyby się to udało możnaby było żyć wiecznie w pamięci komputera.

 

Za pomocą komputera można będzie emulować człowieka tak jak emuluje się Macintosha na PC. Wynalazca zaznacza, że nie można mówić o czymś takim w kategoriach sztucznej inteligencji, ponieważ będzie to prawdziwy umysł załadowany do pamięci komputera.

Foto: Randal Koene

Śmiałek twierdzi, że neurolodzy są prawie pewni, że mózg jest mechanizmem. Jest czymś, co liczy i spełnia funkcje. Jeśli będziemy w stanie ustalić jak się to dzieje, będziemy w stanie również replikować go skutecznie.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Domino

Tylko niech nikt mi teraz nie

Tylko niech nikt mi teraz nie mówi, że nie można żyć wiecznie. Jeśli komputer ma potencjalnie możliwość wygenerowania mocy obliczeniowej naszego mózgu to tak naprawdę nigdy nie umieramy przy założeniu, że Nasz wrzechświat jest symulacją.

Portret użytkownika Roki

No to bardzo smutne jest

No to bardzo smutne jest WALL-E masonku, WIELKI ŻAL,  bo takie niby życie, gówno warte, odrazu bym se śrubki po wykręcał, spuścił olej i pierdyknoł centralnie w scalaka (procesor odpowiedzialny za przechowywanie pamięci).
 
Wszechmogący Bóg proponuje w swej PROMOCJI coś o wiele lepszego za free (bez małego druku) tylko uwierzyć trzeba  i pójść Jego drogą, a ci którzy będą żyć przy STWÓRCY będą oglądać rzeczy jakich obecne oko nie jest w stanie zobaczyć.

Idę se przez Warszafkę patrzę i z trudem oczom wierzę. Ludzie dzieci zamiast dobra, Boga, Jezusa Chrystusa, Dobrej Nowiny, Życia Wiecznego wybierają zombi, apokalipsę, śmierć, gwałt, zniszczenie...

Portret użytkownika ggffg

wierzysz w te pier...oły?

wierzysz w te pier...oły? owszem Bóg istnieje, życie wiezne istnieje ja też jestem wierzący ale nie pier... o tym ze w niebie Bóg przygotował skarby, Bóg chce nam dać wieczne życie w samotnosci, chcesz żyć w samotnosći? chyba lepiej żyć na ziemi jako robot niż żyć w nieie jako ktoś wiecznie samotny. Czy ty naprawdę jesteś aż tak naiwny że myślisz że Bóg ci da prawdziwe skarby? niebo wygląda jak świątynia w której każdy ejst sam i sie modli calą wiecznosć rozumiesz. tylko że są ludzie którzy nei potrafia zrzumeić tego ze w niebie jest wieczna modlitwa do Boga i samotnosć.

Portret użytkownika arof

"Za pomocą komputera można

"Za pomocą komputera można będzie emulować człowieka tak jak emuluje się Macintosha na PC." Gratuluję przykładu. Od 9 lat owe Mcintoshe bazują na tej samej architekturze, co PC (x86), a różnią się zasadniczo systemem operacyjnym, więc o jakiej emulacji mowa?  

Portret użytkownika H.R.

Wydaje mi się, że umysł wraz

Wydaje mi się, że umysł wraz z inteligencją i komputer, to dwa zupełnie niekompatybilne systemy. Gdyby człowiek opierał swoją inteligencję na systemie binarnym, to obawiam się, że byłby zwykłym idiotą i nadal nie wiedziałby jak rozpalić ogień. Choć z drugiej strony, słuchając, lub czytając różne wypowiedzi, odnoszę czasem wrażenie, że niektórzy mają mózgi pracujące właśnie w tym systemie.

Portret użytkownika m65

Nawet nie wie, że umysł jest

Nawet nie wie, że umysł jest tylko wypadkową kilku prynależnych do danej egzystencji cech i nie ma nic wspólnego z wyższym JA. No ale skąd ma to wiedzieć? Na uniwersytetach skostnieli do reszty i odgrzewają stare i śmierdzące kotlety od lat.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Hans

Jak zrobimy backup umysłu

Jak zrobimy backup umysłu młodego durnia, to po latach będziemy mogli otrzymać tylko starego durnia.
Taki rezultat można było przecież zawsze uzyskać i to bez użycia jekiejkolwiek technologii.

Portret użytkownika Ankanate 9112

Co to za człowiek który chce

Co to za człowiek który chce Siebie zapisać w świece materialnym w jakiejś pamieci masowej.. czlowiek widocznie jest nie spełna rozumu jesli chce sie "zapuszkowac" sie w świeci pełnej nienawiści depopulacji i demoralizacji ludzkoci. Proponował bym mu zastanowić sie czy on jest w stanie uciągnąć to co on chce stworzyć czy kiedyś nie bedzie tego załował?!. Człowiek jako humanidolna-zawascynowana zrobi wszysto by udowodnic cos co faktycznie nie musi być udowodnione, BO! każdy wie co dla niego jest najlepsze!, udowadnienia są siłą niszczycielską dla wlasnej świadomości czyli ktos sie nie akceptuje w pewnych indokrynacjach.. czas jest piekny i wyjatkowy lecz nie dla wszystkich.. Jedynie dla tych ktorzy widzą inną strone swiatła inną strone wszechswiata opierajacej sie na mądrości wszechmocnej miłości która nigdy sie nie zakonczy!.Punkt widzenia zalezy od punktu siedzienia-czucia.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Jedni ładują mózgi do

Jedni ładują mózgi do komputerów, inni cali wchodzą do zamrażarek a są i tacy którzy napiszą "E=mc2" lub "Być albo nie być oto jest pytanie" i stają się nieśmiertelni. Prosty, niemal banalny przepis na nieśmiertelność.

Portret użytkownika TheOgoras

Z tą nieśmiertelnością

Z tą nieśmiertelnością załadowaną do komputera to może być jednak przekleństwo, pochylił się nat tym dylematem Janusz A. Zajdel w opowiadaniu "Ten piękny dzień" cytując mistrza "Albowiem Wieczność bez Istnienia jest Nicością gorszą od Niebytu". 
pozdrawiam

Skomentuj