Naukowiec z programu SETI sugeruje, że kosmici mogli ulokować swoje sondy szpiegowskie na orbicie Ziemi

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Wedle nowo ogłoszonej hipotezy, zgodnej ze sformułowaną znacznie wcześniej teorią rezerwatu, cywilizacje pozaziemskie mogą szpiegować naszą planetę. Ma się to odbywać za pomocą sond, ulokowanych na asteroidach przelatujących w pobliżu Ziemi, lub umieszczonych na jej orbicie, albo na Księżycu.

Amerykański fizyk i badacz w projekcie SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence), James Benford, w następujący sposób przedstawił swoją teorię o rzekomym szpiegowaniu Ziemi przez kosmitów:

Wyobraźmy sobie, że 100 milionów lat temu zaawansowana cywilizacja pozaziemska wykrywa dziwne oznaki życia na niebiesko-zielonej planecie, niedaleko od ich domu. Próbują wysyłać sygnały, ale istoty przebywające na nieznanej planecie są zbyt prymitywne, by odpowiedzieć. Ciekawscy mieszkańcy galaktyki próbują więc czegoś innego. Wysyłają zrobotyzowane sondy na kosmiczne skały, orbitujące w pobliżu Ziemi, by stamtąd móc prowadzić szczegółową obserwację planety. Takiego scenariusza nie można wykluczyć.

Jeśli taka historia faktycznie miałaby miejsce w historii Ziemi, to być może pozostawiłaby po sobie jakiś ślad archeologiczny. Przynajmniej taka jest nadzieja naukowców, którzy są skłonni uwierzyć w teorię Benforda. Niektórzy zaapelowali już do NASA, by bliżej przyjrzeć się obiektom kosmicznym, znajdującym się w sąsiedztwie Ziemi, pod kątem obecności jakiejś zaawansowanej technologii. 

Benford wpadł na pomysł, że kosmici mogą szpiegować Ziemię z pobliskich obiektów kosmicznych, w zeszłym roku podczas pobytu na konferencji w Houston. Jeśli ma rację, to mogłoby to świadczyć o tym, że kosmici aktywnie funkcjonowali w galaktyce już na długo zanim rozwinęli się pierwsi ludzie. Należy jednak zaznaczyć, że nawet nie wszyscy badacze SETI "kupują" wizję Benforda, o czym przekonuje jeden z jego kolegów po fachu, Paul Davies:

Jak bardzo prawdopodobne jest, że sonda kosmitów znajdowałaby się na kosmicznej skale? Szanse są nikłe. Ale może nie zaszkodzi rzucić okiem? Nawet jeśli nie znajdziemy śladu obcych, to może natrafimy na coś interesującego.

Benford zaznacza, że w przeszłości setki, a może nawet tysiące gwiazd, obecnie bardzo odległych od Ziemi, znajdowały się wystarczająco blisko naszej planety, aby nawiązać kontakt. Kosmici z pewnością nie mieliby jednak wówczas zapewnionych wielu atrakcji, związanych z głupimi zachowaniami ludzi, ponieważ Ziemia znajdowała się dopiero we wczesnej fazie rozwoju. Przy odrobinie szczęścia mogli trafić co najwyżej na erę dinozaurów. 


Naukowiec przekonuje, że to, że nikt nie odebrał żadnych sygnałów pozaziemskich w ciągu ostatnich 50 lat, nie oznacza wiele, biorąc pod uwagę oszałamiający okres czasu w historii Ziemi. Brak dowodów obejmujących miliony, a nawet miliardy lat, byłby według Benforda znacznie bardziej przekonujący:

Jeśli niczego nie znajdziemy, to oznacza to, że nikt nie spojrzał na życie na Ziemi od wielu miliardów lat, co byłoby dla mnie ogromną niespodzianką.

Zdaniem Benforda, Księżyc mógłby być nawet lepszym miejscem dla obcych sond niż maleńkie skały kosmiczne. Jest jednak pewien haczyk, ponieważ każdy punkt na Księżycu co jakiś czas znajduje się w ciemności na 2 tygodnie. Sonda musiałaby być w stanie przechowywać energię, dopóki nie będzie mogła naładować się ponownie na Słońcu. Benford i Davies zasugerowali jednak, by na wszelki wypadek przyjrzeć się z bliska obrazom, przesłanym przez księżycową sondę NASA.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Homo sapiens

W innej wersji, nie

W innej wersji, nie ufologicznej ale Biblijnej-starożytnej, Stwórca i Jego Aniołowie znają nasz każdy krok i wiedzą o wszystkich naszych poczynaniach, nawet włosy są policzone u chrześącijan, tak by nic się nam nie stało i byśmy dotrwali do przejścia z tego wymiaru do innego wymiaru w momencie tzw. "śmierci ciała bilogicznego" ! "Wiem kiedy siadasz i kiedy wstajesz..." (Psalm 139:2). "Znam każdy twój krok... "(Psalm139:3). "Nawet włosy na twojej głowie są policzone..." (Mateusza 10:29-31).

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Skomentuj