Naziści mieli niezwykły plan budowy kosmicznego działa

Kategorie: 

Źródło: Magazyn Life, wydanie z 1945 roku

Mimo, że historia ta brzmi jak scenariusz filmu z Jamesem Bondem podobno jest prawdziwa. Niemieccy naziści planowali zbudowanie kosmicznego działa umieszczonego pięćset kilometrów nad Ziemią a zasilanego przez energię Słońca.

 

Wszyscy pewnie wiedza, że za pomocą soczewki można skupić strumień światła słonecznego wypalając punktowo wszystko znajdujące się na jego drodze. Taka dziecinna zabawka jest pełnoprawnym promieniem śmierci, ale dla mrówek. Naziści planowali wykonać cos takiego, ale w skali makro.

 

Umieszczone wysoko nad Ziemią gigantyczne lustro musiałoby "skupić promienie słoneczne w jednym punkcie na powierzchni Ziemi."  Według naukowców, armia niemiecka miała nadzieję wykorzystać lustro, aby spalić miasta wroga lub przegrzewać wodę w niektórych częściach oceanu." Ten pomysł, i to już w 1923 roku, przyszedł do głowy słynnego naukowca, specjalisty w dziedzinie techniki rakietowej, Hermann Obertha.

[ibimage==17108==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Pierwotnym celem kosmicznego lustra, którego budowa podobno wymagałaby wydatkowania trzech milionów marek przez oraz 15 lat, było dostarczenie ludziom na całej Ziemi,  Słońca na żądanie.  Ale później Oberth opisał wynalazek, jako "broń ostateczną".  W 1945 roku, po klęsce Niemiec, alianci przechwycili plany wojenne, i stwierdzili, że naziści proponowali budowę "ulepszonej" wersji lustra Obertha i zaczęto szukać w Trzeciej Rzeszy poparcia dla skonstruowania lustrzanego działa umieszczonego na wysokości 36 000 km nad Ziemią.

 

Tajne plany partii nazistowskiej Adolfa Hitlera zostały odkryte dopiero po wojnie.  Magazyn  „Life” zasugerował, że fragmenty gotowej konstrukcji miały zostać dostarczone na orbitę w postaci gotowych elementów. Znajdowały się tam również plany załogowej stacji kosmicznej, z grodziami łączącymi ogrody hydroponiczne.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Juszka1980OGL

twoje dziecinne zaczepki są

twoje dziecinne zaczepki są tak suche jak twoja wyimaginowana dziewczyna.
Wiesz jeszcze nie było postu byś kogoś nie obraził - szczekasz jak mały kundel, taka chiłała gdzieś pod stopami się plączesz a szumu jakby buldog niestety z pustego to i salomon nie naleje.

Portret użytkownika eRHea

A Wy znowu? Tak, wiem,

A Wy znowu?
Tak, wiem, Bacuchna zaczął. A Ty kończysz. Gdybyście byli różnych płci albo obaj homo (nie mówię, że którykolwiek z was jest) byłby między wami niezły sex tyle ognia w relacji. Jeden mysli o drugim i jeden drugiemu nie może przepuścić.
Arty piszcie a nie wypacacie frustracje na forum. Obaj robicie jedno i drugie genialnie.
Ale, kurna nie przystoi...

Portret użytkownika lustro

W latach siedemdziesiątych

W latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku, lub osiemdziesiatych. W kilku krajach w nocy zrobiło sie widno, mówili o tym głośno w mediach i w radiu. Mówili o zwierciadłach odbijających promienie słoneczne.
Niestety długo widno nie było (bo tylko kilkanaście lub kilkadziesiąt minut),  bo według oficjalnej wersji zwierciadła pękły.
 

Portret użytkownika benet

Hitler i jego świta miał

Hitler i jego świta miał wiele szalonych pomysłów,na szczęście nie wszystkie zdążył wdrożyć,jednak by spalić miasta wroga nie musiał podbijac kosmosu,wystarczyły mu bomby i miotacze ognia.Choć podbój kosmosu był w jego zasięgu ,ale zabrakło mu czasu i Amerykanie zrobili to za niego

Portret użytkownika Raffi5000

"Pierwotnym celem kosmicznego

"Pierwotnym celem kosmicznego lustra, którego budowa podobno wymagałaby wydatkowania trzech milionów marek przez oraz 15 lat, było dostarczenie ludziom na całej Ziemi,  Słońca na żądanie."

...pomieszanie z poplątaniem. O co kaman ???

Wszystkim jest energia, nawet masą...a nawet przede wszystkim...

Skomentuj