Nic nie jest stałe w świecie fizyki kwantowej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nagroda Nobla dla fizyków, którzy dowiedli ponad wszelką wątpliwość, że świat fizyczny jest jednym wielkim morzem energii, która miga do wewnątrz i na zewnątrz istnienia w milisekundach, ciągle, w kółko. Nic nie jest stałe. To jest właśnie świat fizyki kwantowej.

 

Naukowcy udowodnili, że myśli są tym, co trzyma razem to ciągle zmieniające się pole energii, spajając je w "obiekty", które widzimy. Dlaczego więc widzimy osobę zamiast migającego klastra energii? Pomyśl o rolce filmu. Film jest zbiorem około 24 klatek na sekundę. Każda ramka jest oddzielona szczeliną. Jednak, ze względu na szybkość, z jaką jedna klatka zastępuje inną, nasze oczy są oszukiwane do "myślenia", że widzimy stały i ruchomy obraz.

 

Pomyśl o telewizji. Kanał TV jest po prostu kanałem ze stertą elektronów uderzących w ekran w określony sposób, tworząc złudzenie formy i ruchu. To jest tym, czym w każdym razie są wszystkie obiekty. Masz 5 zmysłów fizycznych (obraz, dźwięk, dotyk, zapach i smak). Każdy z tych zmysłów ma określone spektrum (na przykład pies słyszy inny zakres dźwięku niż ty, wąż widzi inne spektrum światła niż ty, i tak dalej).

 

Innymi słowy, zestaw zmysłów postrzega to morze energii z pewnego dokładnie ograniczonego własnym zakresem punktu widzenia i sporządza obraz dokładnie z tego. To nie jest pełne, ani też nie jest dokładne. To jest tylko interpretacja. Wszystkie nasze interpretacje opierają się wyłącznie na "mapie wewnętrznej" rzeczywistości, którą mamy, a nie realnej prawdy. Nasza
"mapa" jest wynikiem zebranych doświadczeń z naszego osobistego życia.

[ibimage==25195==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Nasze myśli są związane z tą niewidzialną energią i determinują, w co ta energia się formułuje - co ona tworzy. Twoje myśli dosłownie przenoszące wszechświat, bazując cząstka po cząstce, tworzą Twoje życie fizyczne. Rozejrzyj się wokół siebie. Wszystko, co widzisz w naszym świecie fizycznym rozpoczęło się jak idea. Pomysł, który dorastał współdzielony i wyrażony, aż urósł do obiektu fizycznego przez wiele etapów.

 

Dosłownie dzieje się to, o czym najbardziej myślisz. Twoje życie stanie się tym, co sobie wyobrażasz i w co wierzysz najbardziej. Twój świat jest dosłownie Twoim lustrem, pozwalalącym przeżyć Ci w fizycznej płaszczyźnie to, czego się będziesz trzymał jako prawdziwego ... dopóki tego nie zmienisz. Fizyka kwantowa pokazuje nam, że świat nie jest trudną i niezmienną rzeczą, jak może się wydawać. Zamiast tego, jest to miejsce bardzo płynne, ciągle budujące się za pomocą naszych indywidualnych i
zbiorowych myśli.

 

Coś o czym myślimy, że jest prawdą, jest naprawdę iluzją, prawie jak magiczna sztuczka. Na szczęście zaczęliśmy odkrywać iluzję i co najważniejsze, poznawać jak ją zmieniać. Z czego złożone jest Twoje ciało ? Dziewięć systemów składa się na ludzkie ciało : układ krążenia, pokarmowy, hormonalny, mięśniowy, układ nerwowy, rozrodczy, oddechowy, układu kostny i układ moczowy. Z czego one są złożone ? Z tkanek i narządów. Co tworzy tkanki i narządy? Komórki. A z czego składają się komórki? Z cząsteczek. Z czego zatem są zrobione cząsteczki? Z atomów. A atomy ? Z cząstek subatomowych. A te cząstki elementarne?Z Energii!

[ibimage==25196==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Ty i ja jesteśmy czystą energią -światłem w jego najpiękniejszej i inteligentnej konfiguracji. Energia, która stale się zmienia pod powierzchnią ikontroluje to wszystko potężnym umysłem. Jesteś jedną wielką gwiezdną i potężną Istotą Ludzką. Gdybyś mógł zobaczyć siebie w potężnym mikroskopie elektronowym i przeprowadzać eksperymenty na sobie, to zobaczyłbyś, że składasz się ze stale zmieniającego energię klastra w postaci elektronów, neutronów, fotonów i tak dalej.

 

Więc tak samo wszystko wokół ciebie. Fizyka kwantowa mówi nam, że jest to akt obserwacji obiektu, który powoduje, że będzie tam, gdzie i w jaki sposób go obserwujemy. Obiekt nie istnieje niezależnie od jego obserwatora! Tak więc, tak jak
widzisz, Twoja obserwacja, Twoja uwaga na czymś, intencja, dosłownie tworzą to coś. Jest to naukowo udowodnione.

 

Twój świat jest z ducha, umysłu i ciała. Każdy z tych trzech, ducha, umysłu i ciała, ma funkcję, która jest unikalna dla niej i nie jest dzielona z drugą. To, co widzisz na własne oczy i doświadczasz własnym cieleśnie, to jest świat fizyczny, który powinno się
nazywać Ciałem. Ciało jest efektem, stworzonym przez przyczynę. Tą przyczyną jest myśl.

[ibimage==25197==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Ciało nie może stworzyć. Ono może tylko doświadczać i być doświadczane ..., to jest jego unikalna funkcja. Myśl nie może doświadczyć ... może tylko uzupełnić, tworzyć i interpretować. Potrzebuje świata względności (fizycznego świata, ciała)
żeby doświadczyć siebie samej. Duchem jest wszystko to, co daje życie myśli i ciału.

 

Ciało nie ma siły tworzenia, choć daje złudzenie mocy, żeby to robić. Ta iluzja jest przyczyną wielu frustracji. Ciało jest czystym efektem i nie ma uprawnień do wywoływania lub tworzenia. Kluczem z wszystkich tych informacji jest : można nauczyć się widzieć wszechświat inaczej niż Ty teraz - tak, że możesz przejawiać wszystko to, czego naprawdę pragniesz.

 

 

Przetłumaczył Kacper Wypchlak

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Migaz

jaka energia, jakie miganie

jaka energia, jakie miganie elektronów ?
idzie zima i trzeba narąbać drzewa do pieca
bo inaczej zamrznie moja rodzina... 
Filozofia to zajęcie dla nierobów... 
według mnie to istniejemy tylko w naszych zmysłach
księżyc <jest> tylko wtedy kiedy na niego patrzę... 
tak jak ciepło <jest> tylko wtedy kiedy go odczuwam. 

 

Portret użytkownika Sara-Luna

To prawda, nieraz tego

To prawda, nieraz tego doświadczyłam. Otrzymujemy od świata to czego naprawdę oczekujemy , że często spodziewamy się niestety wszystkiego najgorszego ( nasze nastawienie: nie da się, nie uda się, wszystko przepadło itd.) Oczekujmy tylko dobrych rzeczy, ale tak naprawdę z głębi duszy, a wtedy wszystko zacznie sie zmieniać.

Portret użytkownika Homo sapiens

Cytat: "Ty i ja jesteśmy

Cytat: "Ty i ja jesteśmy czystą energią -światłem w jego najpiękniejszej i inteligentnej konfiguracji. Energia, która stale się zmienia pod powierzchnią ikontroluje to wszystko potężnym umysłem."
Z tym zdaniem można polemizować na tysiące sposobów, dlategpo temat tego czym jestesmy jest tak skomplikowany ! Czym jestesmy oprócz ciała ? Co w nas jest ? (...) Posługując się słowem psyché, starożytni pisarze greccy byli mało konsekwentni i nadawali mu najróżniejsze znaczenia, odzwierciedlające ich poglądy filozoficzne i religijne. Oto, co powiedziano o Platonie, którego filozofia, jak się powszechnie uważa, wpłynęła na obecne rozumienie słowa „dusza”: „Chociaż jeden z [rzekomych] trzech elementów duszy, część ‚rozumną’, czasami zdecydowanie nazywa nieśmiertelnym, a pozostałe dwa śmiertelnymi, to kiedy indziej wyraża się tak, jak gdyby w jednym ciele mieściły się dwie dusze — jedna boska i nieśmiertelna, druga zaś śmiertelna” (A. McCaig, „Thoughts on the Tripartite Theory of Human Nature” w The Evangelical Quarterly, Londyn 1931, t. III, s. 121).

Skoro w dziełach pozabiblijnych trudno dopatrzyć się konsekwencji, trzeba pozwolić przemówić samej Biblii, aby się przekonać, co rozumieli przez néfesz oraz psyché jej natchnieni pisarze. W masoreckim tekście Pism Hebrajskich wyraz néfesz występuje 754 razy, a w Chrześcijańskich Pismach Greckich (w opracowaniu Westcotta i Horta) słowo psyché pojawia się 102 razy — łącznie 856 razy (zob. Dodatek 3 w NŚ). Tak liczne przykłady umożliwiają wyrobienie sobie jasnego poglądu na to, z czym kojarzyły się te terminy natchnionym pisarzom biblijnym, a co za tym idzie, jaki jest ich sens. Uważne ich przeanalizowanie wykazuje, że choć są dość pojemne i mają różne odcienie znaczeniowe, to biblijnemu opisowi natury ludzkiej w żadnym wypadku nie można zarzucić braku konsekwencji, jasności i spójności typowego dla klasycznych filozofów greckich.
 
Pierwsze ziemskie dusze. Słowo néfesz pojawia się po raz pierwszy w Rodzaju 1:20-23. W piątym „dniu” stwarzania Bóg powiedział: „Niech się zaroją wody rojem dusz [néfesz] żyjących i niech stworzenia latające latają nad ziemią (…). I Bóg przystąpił do stworzenia wielkich potworów morskich i wszelkiej ruszającej się duszy [néfesz] żyjącej, którymi według ich rodzajów zaroiły się wody, i wszelkiego latającego stworzenia skrzydlatego, według jego rodzaju”. Również w opisie szóstego „dnia” stwarzania użyto słowa néfesz, gdy „żyjącymi duszami” nazwano „zwierzę domowe i inne poruszające się zwierzę oraz dzikie zwierzę ziemi” (Rdz 1:24).
 
Po stworzeniu człowieka Bóg w udzielanych mu wskazówkach dalej posługiwał się określeniem néfesz w stosunku do zwierząt, czyli do „wszystkiego, co się porusza po ziemi, w czym jest życie jako dusza [dosł. „w czym jest żyjąca dusza”, néfesz]” (Rdz 1:30). Podobnie nazwano zwierzęta m.in. w Rodzaju 2:19; 9:10-16; Kapłańskiej 11:10, 46; 24:18; Liczb 31:28; Ezechiela 47:9. Warto zaznaczyć, że w Chrześcijańskich Pismach Greckich wyraz psyché również zastosowano do zwierząt, np. w Objawieniu 8:9 i 16:3, gdzie jest mowa o stworzeniach morskich.(...)Jak wynika z Księgi Rodzaju, żyjąca dusza jest połączeniem ziemskiego ciała oraz tchnienia życia. Wyrażenie „tchnienie siły życiowej [dosł. „tchnienie ducha (czynnej siły, rúach) życia”]” (Rdz 7:22) kryje w sobie myśl, że siła życiowa, czyli „duch” wszystkich stworzeń — ludzi i zwierząt — jest podtrzymywana przez oddychanie powietrzem (zawierającym tlen). Ożywia ona każdą komórkę ich ciała.
 
Skoro słowo néfesz odnosi się do całego żywego stworzenia, można się spodziewać, że będzie występowało w połączeniu z naturalnymi fizycznymi funkcjami lub cechami organizmu. I rzeczywiście tak jest. O néfesz („duszy”) powiedziano, że je mięso, tłuszcz, krew czy inne pokarmy (Kpł 7:18, 20, 25, 27; 17:10, 12, 15; Pwt 23:24), odczuwa głód lub chce jeść i pić (Pwt 12:15, 20, 21; Ps 107:9; Prz 19:15; 27:7; Iz 29:8; 32:6; Mi 7:1), zostaje nasycona (Prz 11:25), pości (Ps 35:13), dotyka czegoś nieczystego, np. zwłok (Kpł 5:2; 7:21; 17:15; 22:6; Lb 19:13), jest brana w zastaw lub porywana (Pwt 24:6, 7), wykonuje pracę (Kpł 23:30), jest zmęczona i pokrzepia się zimną wodą (Prz 25:25), może być kupowana (Kpł 22:11; Eze 27:13), ofiarowana jako ślubowany dar (Kpł 27:2), dostać się w żelaza (Ps 105:18), nie potrafi zasnąć (Ps 119:28) i z trudem łapie oddech (Jer 15:9).(...)

więcej tutaj:
http://popotopie.blogspot.com/2013/05/co-jest-grane.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Alena

Na początku był tylko Bóg/

Na początku był tylko Bóg/ Omnibyt, Wieczna Egzystencja /  wiec to właśnie z niego Niego wszystko powstało .Nie ma co do  tej kwestii żadnej wątpliwości , bo jakże to miałoby się stać inaczej , skoro jest Wszystkim  /skoro jest Absolutem/ ???  Na poziomie kwantowym,  absolutnie wszystko,  jest zbiorem  , stale drgających fal . Swiadomość i Energia "w miłosnym tańcu ", tworzą rzeczywistośc w jakiej egzystujemy i zrozumienie tego zagadnienia , jest dla nas kluczowe aby  mieć szerszy wgląd w naturę  naturę rzeczywistości i naszej egzystencji . Tak więc absolutnie Wszystko jest Nim  i w Nim zanurzone. Nosimy Go w każdej komórce naszego ciała. Jest procesami chemicznymi i fizycznymi/ dziesiątki tysięcy procesów w każdej chwili naszego istnienia/ , jakie w naszym ciele ciągle zachodzą i jakie stale w nas podtrzymuje. Nasze komórki ciała,  jaśnieją jego światłem . On za nas oddycha , za nas trawi itd . Nigdy też nie śpi , tylko czuwa,nad nami - nad wszystkimi procesami naszego ciała. Bez niego nie istnielibyśmy ani chwili . Spełnia też każde nasze życzenie /myśl ,  wspomnienie albo inspirację/, to podświadome i to świadome. Stale się w nas wsłuchuje , stale czuwa nad nami,  odczytując nasze wibracje i w zależności od tego jak wibrujemy w danym momencie -to otrzymujemy w naszej "rzeczyweistości" . Bóg nie ma początku ani końca , jest bowiem Nieskończoną Świadomością , tak więc wystko i wszyscy jesteśmy Nim Wypełnieni i dosłownie "pływamy "w Nim jak ryby cudownym ,niezmierzonym , wiecznym Oceanie Swiadomości. Tak więc Wszystko jest Nim wypełnione -a jeżeli ktoś ma wątpliwości ,to niech nam wszystkim wskaże,  początek , środek i koniec Boga. Oczywiscie nie wszyscy chca  , abyśmy tak myśleli ........ Jednak nauka wykroczyła poza dotychczasowe ograniczenia w tej kwestii , poza dotychczasowe pojmowanie Boga a teoria Falowa i Teoria Wszystkiego ,podbudowana szeregiem precyzyjnych obliczeń i przemyśleń w tej kwestii , nie ogranicza Boga do ram świątyń , bo zanim powstały światynie On już był od zawsze .

Portret użytkownika Alena

Tak więc ŚWIADOMOŚĆ /myśl/

Tak więc ŚWIADOMOŚĆ /myśl/ przekształciła się w ŚWIATŁO .  Następnie - po obniżeniu ruchu cząsteczek światła i ich kondensacji, powstało ELEKTRUM czyli Pole Elektromagnetyczne z jego pozytywnym i negatywnym biegunem, które nazywamy elektrycznością. Następnie po zwolnieniu i skondensowaniu myśli jeszcze bardziej, poza pole elektromagnetyczne, Elektrum skoagulowało w MATERIĘ . Materia z kolei koaguluje się  w MOLEKULARNE I KOMÓRKOWE STRUKTURY zwane FORMĄ  . Ta forma , jest zachowana dzięki MYŚLI uznanej wcześniej jako wzorzec kreacji.

Strony

Skomentuj