Nie Helloween, nie Wszystkich Świętych tylko Dziady

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Właśnie kończy się ten czas, gdy co roku, Polacy ruszają na groby swych bliskich, by palić świeczki i stawiać chryzantemy. Jest to czas, który jest swoistą kumulacją świąt. Mamy chrześcijańskie Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, okultystyczny Helloween oraz prasłowiańskie Dziady.

 

Dziady, to nazwa słowiańskiego rytuału polegającego na przekonaniu, że raz w roku można nawiązać kontakt ze zmarłymi. Nawet zanim Słowian zalało "watykańskie tsunami" obchodzono u nas to święto przypadające w nocy z 31 października na 1 listopada. Dawni Słowianie wierzyli, że tej nocy granica między światem żywych i zmarłych zanika.

 

Dziady były świętem, które zobowiązywało do zaprowadzenia porządku w domostwie. Wychodzono też wspólnie na miejsca pochówku zmarłych i rozpalano tam dla nich ogień, przeważnie były to wielkie ogniska. Według mitologii słowiańskiej dusze zmarłych miały przybywać zawieszone miedzy dwoma światami, a modły do nich wznoszone mogły im pomóc przy przejściu w zaświaty.

 

Święto zwane kiedyś Dziady zostało zaadaptowane przez Kościół Katolicki i tak jak nasi przodkowie tak i my teraz zbieramy się na grobach bliskich i palimy ogień, dokładnie jak dawni Słowianie. Nie mamy tylko świadomości tego, że jest to tak naprawdę kontynuacja dawnych tradycji.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Zenek :)

  Dzień Umarłych albo dzień w

 
Dzień Umarłych albo dzień w którym przeklęci, demony i upiory (czyli aniołowie jahwizmu) żywią się duszami zmarłych by zachować swoje życie. Duszami przyszpilonymi do ziemi krzyżami, nagrobkami, pomnikami etc by im nie pouciekały ze stołowiska (cmentarza).
 
Światełko jakie stawia się na grobach, ten "płomień" ma reprezentować Ducha Świętego czyli wedle pierwowzoru światło Swaroga. Wszelkie "światła", świeczki, gromnice i ich płomień są ezacem prawdziwego światła Swaroga jaki każdy Słowianin powinien nosić w swoim sercu (reszta w tym wszelkie żydy czy katożydy mają tam kamień wiec to "nie zaświeci").
 
Celem "wizyt" na grobach jest obdarzanie zmarłych światłem własnej duszy by tak przełamać ciemność i fałsz z ich serc i wskazać im drogę do Bramy. Każdy byt ma naturalną tendencje do podążania jak ćma do źródła światla. Światłem "przewodnikiem" dla dusz jest świetlista dusza a nie fizyczny, lichwiarski ogarek stawiany na grobach w ramach wspierania globalnej sprzedaży lampionów. 
 
Jest prosta technika jaka pozwoli zmarłym cieszyć się "niebiem" a przynajmniej oczekiwaniem na zmartwychwstanie w lepszym miejscu niż przeklęta i nawiedzona ziemia każdego cmentarza. Wystarczy tylko narysować na grobie okrąg (nawet tylko w wyobraźni), położyć w jego centrum prawą dłoń z rozcapierzonymi palcami, opuszkami lewej dotknąć własnego serca (siedliska własnej duszy) i wyobrazić sobie ŚWIATŁO z niej promieniujące jakie poprzez prawą rękę wypełnia, jako SŁUP ŚWIATŁA, cały narysowany czy wyobrażony na grobie okrąg. A potem duszę zmarłego czy zmarłych, jak ktoś ma szeptusze zacięcie, wędrujących tym świetlistym kanałem do nieba. Im mocniej będziecie wierzyć tym efekt będzie skuteczniejszy.
 
// Technika nie jest dla żydów, katożydów, muslimów, jehowych i wszelkich innych "młodszych braci żydowskiego satanizmu/ sodomizmu" bo wymaga osoby z duszą a nie kamieniem Mamona zamiast serca. //
 
PS
Dawniej zwłoki palono by wraz z płomieniem i dymem dusze szły do "nieba". Konieczność "religijnego" dbania o fizyczne doczesne ciało czy ogólniej szczątki jest potrzebna w sataniźmie zwanym też judaizm, nekromancja czy VooDoo bo tam z nich, kości, przywołuje się i tworzy ożywieńca do terroryzowania swoją bezdusznością żywych. Aron na pewno chętnie opowie jak u żydów wyglądają techniki przeszczepiania dusz (osobowości) trupów w żywych bo już się jej znajomością pochwalił odnośnie tematu o kosmitach i sanni ceto - ożywieńcu tą techniką z człowieka zrobionym.
 
żydowi Hitlerowi tez tak dorobiono "sublokatora" na kabalistycznym seansie we Wiedniu gdzie miał "nabrac męskości"  by mógł być użyteczny w dziele "palenia żydami w krematoriach" mu tam zleconym przez sanhedryn do wykonania w czasie 2 wojny światowej by naczelny bożek judaizmu yahwe "był szczesliwy z pobożności żydów i zwrócił im issrael" który i tak sami sobie zabrali Palestyńczykom wbrew woli swojego odmurzyńskiego mzimu.
 
Wszczepianie obcej osobowości do nosiciela jest jedną z form opętań i co za tym idzie sprawowania kontroli nad ofiarą takiego judaistycznego rytuału dlatego jest popularne na wyższych stopniach wtajemniczeń w róznych odżydowskich, pronazistowskich sektach kapturników jak masoni, rózokrzyże .... Wstępne stopnie odsiewają kandydatów jacy nie są /będą użyteczni dla Bestii z braku politycznych, gospodarczych czy finansowych możliwości. A resztę poprzez chciwość, wspólne zakazane prawem zabawy łapią w sieć (matnie) gangu by na koniec mieć czym szantazować danego nowo zwerbowanego "kapturnika" by był im gollumem i wiernie do swojej śmierci im służył radujac się z sekciarskiej obroży na swojej szyi.
 

Portret użytkownika El Koto

WoW szacunek panie Zenek za

WoW szacunek panie Zenek Smile za ten wpis!
Napisz pan coś więcej o tym wszczepianiu osobowości. Czy to jest inna nazwa ''orszaku dusz'' (zniewolenie dusz które nawet po śmierci pracują dla swego 'pana' wspomagając go? Jak się można tych rzeczy nabawić?
PS
Katolicy nawet modlą się o zdrowie swych wrogów żydów! Cyt za różańcem: ''modlimy się zwłaszcza za nieprzyjaciół kościoła świętego oraz za poleconych Tobie'' - przecież to właśnie żydzi są jawnymi wrogami kościoła i Boga (bo mają jaszczurkę Yahfę) ciekawe kim sa ci poleceni ... Aron nic nie odpowie bo on tylko mąci. 

Portret użytkownika artur44

Jehowa zabrania kontaktowania

Jehowa zabrania kontaktowania się z umarłymi ... ta praktyka jest niebezpieczna duchowo ze względu na możliwość nawiązania więzi z demonami. Także czy będzie to Halloween , Świeto Zmarłych czy Dziady wszystko to zagraża naszej duchowej osobowości. Wszelkie praktyki magiczne są furtką dla bytów niewidzialnych a te są zarówno dobre jak i złe. Skoro Jehowa zakazuje nam to czynić to zdaje sobie sprawę na jakie niebezpieczeństwo się wystawiamy. No ale kazdego wolna wola....

Portret użytkownika benet

artur44 widzisz, Ty nie masz

artur44 widzisz, Ty nie masz wolnej woli, bo masz swoją jehową, a wierzenia Słowian nie są przynależne do żadnej grupy tzw. religii objawionej, wierzenia Słowian wywodzą się z doświadczeń duchowych oraz relacji otaczającego ich świata i sposobu jego postrzegania 

Portret użytkownika Popiół z feniksa

*|Do czego podobne jest

*|Do czego podobne jest królestwo Boże i z czym mam je porównać? 19 Podobne jest do ziarnka gorczycy, które ktoś wziął i posadził w swoim ogrodzie. Wyrosło i stało się wielkim drzewem, tak że ptaki powietrzne gnieździły się na jego gałęziach.|*Tu jest mowa o wronach i bocianach?.Wy oczekujecie na kacyka który pokona ziemskich kacyków a nie na Mesjasza?.Na razie taki się do was nie wybiera i nie ujrzycie go nigdy.

Strony

Skomentuj