Niebiescy ludzie, choroba czy dziedzictwo genetyczne po zapomnianej rasie

Kategorie: 

Lord Kriszna miał podobno niebieski kolor skóry

Zawsze zastanawiało mnie skąd biorą się kolory skóry u ludzi. Jedni są biali, inni czerwonawi, czarni, żółci i we wszystkich barwach pośrednich. Kiedyś usłyszałem opowieści o ludziach koloru niebieskiego. Zainteresowało mnie to, bo i w podaniach pradziadów spotykało się opowieści o zielonych czy niebieskich osobnikach rodzaju ludzkiego spotykanych w lasach.

 

Postanowiłem dowiedzieć się więcej, ale niewiele jest informacji na ten temat. Okazuje się, że niebieska skóra może być  wynikiem nadmiaru związków srebra w organizmie. Wydaje mi się, że również miedź może mieć na to wpływ. Na przykład Skrzypłocz posiada niesamowite właściwości, jego krew składa się ze związków miedzi i jest niebieska nie tak jak o u innych ssaków na ziemi czerwona, co jest spowodowane obecnością żelaza. Niebieski kolor skóry może występować u osobników w organizmie, których znajduje się więcej związków miedzi i srebra, a żelazo jest znikome, albo wcale u nich nie występuje.

 

To bardzo intrygujące, że hinduski bóg Kriszna jest często przedstawiany, jako młodzieniec o niebieskim kolorze skóry. Niebieski kolor ma znaczenie potwierdzające szlachetne urodzenie. Wszyscy zapewne słyszeli o błękitnej krwi, jako cesze szczególnej arystokracji. Czy zatem można zasugerować, że kiedyś na Ziemi istniała rasa o niebieskiej skórze i była ona na poziomie rozwoju, który określamy, jako boskość?

 

Okazuje się, że niebieska skóra może być też wynikiem nieprawidłowości. Słynni niebiescy ludzie z Kentucky są potomkami Francuza, Martina Fugate'a i Elizabeth Smith. Niezwykły kolor skóry ich dzieci wynikał z defektu genetycznego powodującego chorobę zwaną Methemoglobinemią. Jest to przypadłość powodująca, że hemoglobina ma ograniczoną zdolność do przenoszenia tlenu. Skutkiem tego jest właśnie niebieski kolor, jaki uzyskuje skóra.

Może dawni bogowie swój niebieski kolor skóry uzyskiwali z powodu kłopotów z adaptacją do ziemskiej atmosfery i było to zabarwienie, które jest efektem ubocznym tego, że rasa ta przebywała w takim środowisku gazowym. Bez wątpienia temat ludzi o niebieskiej skórze wymaga jeszcze wielu badań zarówno historyków jak i genetyków.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika dalida

Tak naprawdę, jakie ma

Tak naprawdę, jakie ma znaczenie kolor skóry a nawet barwa krwi?
Dla większości dość istotny, wbrew pozorom i deklaracjom.Nie bez przyczyny, ktoś mądrzejszy od nas, rozrzucił rasy na różne kontynenty,oddzielił morzami,umiejscowił w odpowiedniej strefie klimatycznej i dostosował do warunków życia w nich.
Wielu z nas deklaruje,że nie są rasistami.Nie wierzę w to. Ilu z Was chciałoby mieć w rodzinie Chińczyka,Murzyna,Latynosa Araba czy "Niebieskiego"?
Wiele lat temu czytałam gdzieś,że jedno z afrykańskich plemion na zabarwioną skórę na niebiesko na skutek noszenia  farbowanej /na niebiesko/ odzieży.Barwnik stosowany do farbowania przenika do skóry co w efekcie powodowało  niebieski odcień ich skóry,ale do krwi ten barwnik nie przenikał,pozostała czerwona.
Od pewnego czasu czytam Wasze wypowiedzi i stwierdzam,że są takie ,które warto czytać od początku do końca, ale jest wiele wypowiedzi,których nie ma sensu czytać.
 

Portret użytkownika hermanyblankets

Nieprawda. Ja mam w rodzinie

Nieprawda. Ja mam w rodzinie Amerykanina który ma indiańskie pochodzenie. Jest bardzo przez nas szanowany i kochany. Kiedyś ziemia była jednym kontynentem i bardzo możliwe że już wtedy żyli na niej ludzie lub inne istoty humanoidalne z których się wywodzimy. Ludzkie DNA ma ten sam wzór u wszystkich ludzi na poziomie DNA mitochondrialnego i Twoje DNA mitochondrialne nie różni się niczym od DNA Chińczyka. Pojęcie rasy jest pojęciem sztucznym i zostało stworzone na potrzeby kontroli, tak samo jak religie. Gdyby ktoś chciał, żebyśmy żyli osobno, naprawdę oddzieleni - nie obdarzyłby nas inteligencją ani możliwością prokrecji i przekazywania życia pomiędzy, jak to nazwałeś "rasami". Gdyby było faktycznie tak jak napisałeś - siedziałbyś w jaskini nadal, wyizolowany od innych i "obracał" swoje kuzynki i siostry. Tymczasem okazuje się, że życie, nie tylko ludzkie, ale w ogóle życie samo w sobie jest wartością nadrzędną i największą. Ktoś mądrzejszy nie rozrzucil nas po kontynentach, ale dał nam możliwość przekazywania życia i inteligencję.

Portret użytkownika pasjonat

czytając o nanotechnologii

czytając o nanotechnologii natknąłem sie na artykuł dlaczego srebro dodawane jako dezynfektor np do pasty do zebów jest szkodliwe. wysokie stężenie srebra we krwii powoduje spore osłabienie układu odpornościowego co z czasem konczy sie fatalnie.
Pić dużą ilośc czyli ile ?

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Kazek12

To po prostu inna rasa ludzi

To po prostu inna rasa ludzi pochodzących z innej planety i to by potwierdzało dowodnie, że obcy s,a na Ziemi od wielu tysięcy lat, a my doszukujemy sie w róznorodności jakichs chorób z tym związanych.
 

Portret użytkownika simon

mnie najbardziej zaciekawiła

mnie najbardziej zaciekawiła właśnie obecność metali w organiźmie i ich znaczenie niesamowite że mamy żelazo we krwi i dlatego ma ona kolor czerwony, pomyślcie żyjemy w epoce żelaza, gdyby zastąpić żelanzo miedzią byłaby tak jak opisane powyżej niebieska. Konskekwencjami mogło by być samogejenie się ran, brak chorób, u nas dochodzi do starzenia i śmierci przez różnice potencjałów bipola w komórce. Złoto wywyołuje coś na pozór anihilacji, myślę, że możliwie jedynym wyjściem przejścia mutacji ciała w plazme jest zastąpienie żelaza złotem w ciele człowieka, chodzi o krew regulowałaby też procesami mózgu. Ciekaw jestem jakie częstotliwości mózg by wtedy miał, hehe. Szkoda, że w Polsce nie ma do picia wody jonizowanej butelkowanej, albo z jonami złota czy srebra, wzzyscy powielają ten sam schemat bez różnic poglądów, to jak puszczenie w tv podczas meczu na jedynce zajebistego filmu na poslacie, nie da się oglądać idioci i tego i tego na raz kiedy cały tydzien walą w tube, banda kretynów.

Portret użytkownika Takitam

Zdarzało się, ze ludzie

Zdarzało się, ze ludzie często stosujący srebro koloidalne zapadali na taką przypadłość że ich skóra stawała się niebieska. Najgorsze w tym było to, że te zmiany były nieodwracalne. Podobno wynikało to z nieprawidłowej technologii przy produkcji tego specyfiku. Podobno też srebro nanokoloidalne nie daje tego typu zagrożenia jak srebro koloidalne. Wiem to od dobrego chemika.

Portret użytkownika Zenek

Kryshna był lunochodzianinem

Kryshna był lunochodzianinem więc mógł miec problemy z dotlenieniem krwii jak normalnie w maseczce tlenowej pomykał.
 
A niebieska skóra czy też "niebieska krew" to raczej efekt śmierdzącego metabolizmu opisanego chociażby w Papirusie z Tulli jakim swoich poddanych raczył niejaki Amon zwany także AAron'em czy Amen'em (to ten co mu po kosciołąch modlitwy ślą))  bo to ten sam diabelski bycik.

Portret użytkownika Koniu

Hm...często mówiło się o

Hm...często mówiło się o "niebieskiej krwi", którą posiadały odpowiednie królewskie rody. To bardzo ciekawe. Oczywiście współcześni stwierdza, że kolor ten ma symbolizować boskość, a może kolor nieba widziany z Ziemi dzięki warstwie ozonowej? W tedy przesłanie staje się bardziej ciekawe. Niebieski bo z nieba...Ciekawe są te analizy. Kiedy próbowanop odczytać zapis techniczny pojazdu jaki widział Ezehiel, wyszedł naukowcom bardzo fajny obiekt latający. Bardzo podobny do Rukma Vimana. Najciekawsze było to, że konstrukcja oparła się o zrozumienie języka jakim posługiwał się Ezehiel. Musieli mieć wzorzec. I co? Po raz kolejny przyszli z pomoca Indianie i to z warsztatu somochodowego. Okazało się, że w ich języku bak na benzynę to żołądek, żyły to kable, lampy to oczy itp. Dzięki takim prymitywnym porównaniom powstał dobry model Vimany Ezehiela. Pewnym jest już jedno. Przed naszą cywilizacją istniała inna. I tak jak my posiadamy różne modele samolotów i pojazdów naziemnych , podwodnych i nawodnych, owa cywilizacja też posiadała swoje modele pojazdów. Informacje o nich pozostały w różnych starych pismach, które w niewielkiej ilości przetrwały do naszych czasów. Z pewnością zostawili po sobie też technologie, które w wyścigu szczurów są na wagę złota i być lub nie być. Szkoda, że rządy państw jako przedstawiciele narodów nie zorganizują współnej grupy poszukiwawczej, wyposażonej w najnowszą technologię, aby rozpracować pozostałość po tej cywilizacji. Wiedze zdobytą można by przekazać ludzkości. Wiem, wiem - utopia. Ale czasami warto pomarzyć o wspólnych działaniach, wyjasniających po kolei zagadkę po zagadce. Może kiedyś znajdzie się jakiś szalony naukowiec, który zapali pomysłem milionerów i powstanie taka grupa...kto wie. W tedy wyjaśnienie koloru skóry stałoby się dziecinnie proste pod warunkiem cyfryzacji wszystkich starych zapisków.

Portret użytkownika koonserwator

  Bardzo trafny link [do

 
Bardzo trafny link [do smerfów] w moim mniemaniu :-]
Dobry ponieważ znakomicie odzwierciedla materiał zawarty w artykule, artykułach, forum i forach o podobnej tematyce.... Po kliknięciu w powyższy link spodziewałem się jakiegoś filmu dokumentalnego, a nawet paranaukowego !! … Ale gdy zobaczyłem smerfy [niesparodiowane], to zatrzymałem się na chwilę w czasie... na początku z sentymentu oglądałem przez 2 minuty, ale z czasem zauważyłem, że w tym odcinku jest skumulowana ilość rzeczy które często są w waszych artykułach, poruszane tutaj na forum ;-0 np.:
- olbrzymy, manipulacja / werbalizm, okultystyczne amulety, stare księgi, mistyczne miasta, walka moralności z jej brakiem,
-
-
o niebieskich ludzikach już nie wspominając ;-]
Polecam wszystkim żucić okem na te słonce i inne sklepy agede za rogem a i te co sprzedajo cyrkel
Ament.

Portret użytkownika posejdoN

abstrahując od treści

abstrahując od treści poruszanych warto nadmienić iż "foto, avatar" bacy posiada niebieską karnację, czyżby jakiś niesamowity zbieg okoliczności w związku z ostatnim koronalnym wybuchem słonecznym, jak nam podpowiada astrologia czyli powtarzalność numeryczna zdarzeń w linii czasu nic nie dzieje się z przypadku i bez przyczyny reasumując musi być w tym jakiś ukryty tajemniczy sens, jak pilnie strzeżone tajemnice templariuszy, a skupiając uwagę na kwestiach psychologicznych nadmieniam, iż nadmierne tudzież wyjątkowe negatywne nastawienie na różne aspekty jest zwykłą eskalacją doznanych w młodości urazów psychicznych związanych z negatywnymi doznaniami głównie i zwłaszcza na podłożu rodzinnym lub i też związanych z niepowodzeniami w kontakcie z rówieśnikami. Elementem lecznicznym wykształconym samoistnie jest reakcja obronna w postaci negowania wszystkiego co się pojawi, jest to pewien rodzaj hobby. Do pewnego stopnia nie trzeba tego leczyć o ile nie zagraża czyjemuś życiu lub zdrowiu. Nie muszę dodawać czyj portret psychologiczny jest zawarty w tej krótkiej recenzji.

Portret użytkownika Prorokpl

"Na przykład Skrzypłocz

"Na przykład Skrzypłocz posiada niesamowite właściwości, jego krew składa się ze związków miedzi i jest niebieska nie tak jak o u innych ssaków na ziemi czerwona, co jest spowodowane obecnością żelaza."
 
Nie prawda, czerwone krwinki są czerwone ponieważ zawierają barwnik – białko – hemoglobinę.
To dzięki hemoglobinie, mającej zdolność nietrwałego wiązania tlenu, czerwone krwinki mogą spełniać swoją podstawową funkcję – przenosić tlen i dwutlenek węgla.
To hemoglobina przyłącza tlen w płucach i uwalnia go w tkankach. Po odłączeniu tlenu hemoglobina powraca do płuc.
Co ciekawe kolor krwi może się nieco zmieniać. Różni się on w zależności od stopnia jej natlenienia krwi.
Krew natlenowana, transportująca krew z płuc do tkanek ma barwę jasnoczerwoną. Z kolei krew pozbawiona tlenu przybiera barwę ciemnej czerwieni.
 
Dlatego krew jest czerwona.

Portret użytkownika baca

"osobnikach rodzaju ludzkiego

"osobnikach rodzaju ludzkiego spotykanych w lasach" - co to ma kuźwa być?
ludzie to nie jest rodzaj tylko gatunek - niedouczyliśmy się bo szkola przerwała nam cykl naturalnej edukacji, czyli wypasania krów, czyż nie?
nota bene tak pogardliwie o ludziach to zawsze tylko semici się wypowiadali i wypowiadają nadal...
a wiesz sah skąd się wzięło w ogóle piękne określenie słowiańskie "semita"?
opowiem ci bo mnie to bawi Smile
otóż "semitransparentny" oznacza "półprzeźroczysty"
"semiconductor" to "półprzewodnik"
"seminudo" to półnagi
jak widać zatem niezależnie od języka "semi" oznacza połowę Smile
już się domyślasz skąd się wzięło wspaniałe słowo "semita", czyli "półludzie" ?
 

Portret użytkownika Lavendell

Baca, Twoje IQ, oceniam na

Baca, Twoje IQ, oceniam na ok. 160 plus minus 20, mógłbyś wykorzystać lepiej, niż branie udziału w tej paplaninie. Aczkolwiek, każdy geniusz ma jakieś wady, może ta jest Twoja.
Być antysemitą można, można być też antyrusycystą, jak ja. Ale każda postawa ANTY ma w sobie parę cech: szowinizm, pruderię, obłudę itd. Przyznaję. Jak wiadomo każdy naród składa się z pojedynczych ludzi. Ludzie w gruncie rzeczy chcą jednego: świętego spokoju. Dlatego najchętniej siedzieliby cicho, nie szkodzili nikomu i żyli swoim życiem. każdy i na całym świecie, nieważne w jakim kraju i kulturze. W grupach jest inaczej, wtedy ludzie tracą swoją niezależność i inteligencję i stają się owcami (patrz: pasę moje owieczki, skąd to znamy?).
Tak, czy siak Baca, dobrze przekazujesz swoje myśli, dobrze mieszasz owieczkom (może za wyjątkiem Homo Sapiens, czy Sah, chociaż Saha nie jestem pewny) i po prostu świetnie trolujesz. Na najwyższym poziomie, co potwierdzam i ja, na mojej własnej osobie, hehe...
 
Pozdrawiam i tak trzymaj!

Portret użytkownika jaszmija

Biblijnie, to potomkowie Sema

Biblijnie, to potomkowie Sema - jednego z synów Noego:
Sem -Semici
Cham - Chamici
Jafet - Jafetyci
to z ich potomków miały wyewoluować dalsze podziały:
patrz: np. http://wroclaw.biblista.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=106&Itemid=66
W takim razie określenie 'antysemita" jest idiotyczne, ponieważ obejmowało by również np. Arabów. Problem jednak w tym, że obecni Żydzi, czyli to co określamy jako semitów, tak na prawdę w 99 % nimi nie są ! To Chazaria w czystej postaci, okupująca ziemie rodowitych Semitów, zgodnie z brytyjsko-niemieckimi ustaleniami "przyklepanymi" przez "ligę narodów". 

Portret użytkownika Juszka1980OGL

od zawsze wiedziałęm że nie

od zawsze wiedziałęm że nie należysz do rodzaju(rodziny) człowiekowatych(homo) i bliżej ci do rodziny orangowatych(Pongo) coś w rodzaju pongo sapiens
no i jak sam napisałeś chyba na marne poszło to twoje wypasanie krów, czyż nie?
nota bene nazywanie ludzi małpami czy neardeltańczykami lub półludźmi - oczywiście jest to pogardliwe określenie zawsze wypowiadają sie w taki sposób głupcy i miernoty.......
chyba nie muszę tłumaczyć ci co znaczy głupiec i miernota.
ps z tego co się orientuję to Fenicjanie należeli do grupy semickiej czyż nie?? wspaniała i wieka starożytna cywilizacja.
nie słowa tworzą człowieka a czyny.
 

Portret użytkownika Zenek

Kał boyem to kiedyś nazywano

Kał boyem to kiedyś nazywano dziecię co nosiło za królem królewski sedes by miał w razie potrzeby gdzie przycupnąć. Taką podręczną arkę na królewskie "insygnia" co by dworzanie mając ciągle swoje "słońce" na oku mogli się sycić jego wonnościami dostepując niebiańskiego "zbawienia".

Portret użytkownika baca

Twoje autentyczne przekonanie

Twoje autentyczne przekonanie co do tej akurat wiersji upewnia mnie że nie wyssaleś tej wiedzy z mlekiem matki tylko [ciach] - podziwiam Twój niezakłamany autentyzm, ktorego nie można w zaden sposób podrobić... amator ktory tego nie zaznał nie wiedzialby jakich uzyć porównań, nieprawdaż?
dobrze że sa tacy jak Ty i nie boją sie o trudnych sprawach nieco tu zwierzyć...
to zatem snikers, powiadasz?
cóż, wierzę na słowo... Smile
 
<ciach>
edit: skasowane
Moderator

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Bo właśnie tak było. Dlatego

Bo właśnie tak było. Dlatego nie umierali podczas globalnych pomorów dżumy czy innych depopulacyjnych zaraz. I własnie stąd  pochodzi "niebieski kolor krwi arystokracji"... Z niczego innego... Jak zwykle mieli kasę na ten kruszec...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

borek, a gdzieś ty te kruszce

borek, a gdzieś ty te kruszce naszabrował, co?  Możesz w plasterkach i popijac gorzałą.. Albo przerobić elektrolitycznie na koloid i wychlac zamiast wina do obiadu. Jednak te metale muszą byc chemicznie czyste i wolne od dodatków czystość 99,8%. No a te wiórki... Wszstko zalezy od tego jaki masz stan uzebienia i ewentualnie protezy z wysokiej, czy niskiej półki... Heheheee... Dziadzie jeden...:)

Strony

Skomentuj