Niektóre antyki mogą być bardzo niebezpieczne

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Każdy element ma unikalną moc, więc jeśli jesteś miłośnikiem antyków powinieneś wiedzieć, że niektóre antyki mogą być niebezpieczne! Co zrobić, jeśli odziedziczy się książki, pierścień lub meble? I jak się chronić przed negatywnymi skutkami związanymi z tymi darami?

 

Każdy z nas ma co najmniej jedną rzecz, której poprzedni właściciel już nie żyje. Są to przedmioty, które zazwyczaj należały do jednego właściciela. Mogą one przynosić szkody lub korzyści. Nie wiemy tego, dopóki nie odczujemy tego namacalnie w życiu codziennym. Ludzie, sprzedający stare rzeczy nie informują, czy towary te wywołują negatywne i bolesne uczucia, a co za tym idzie – dostarczają wiele nędzy i cierpienia.

 

W związku z tym należy uważać przy zakupie nietypowych przedmiotów. Istnieją w tym zakresie pewne zasady postępowania, choć niektórzy mówią, że to przesądy. W 1939 roku rodzina naukowców, Siemion i Walentyna Kirlianowscy, stworzyła urządzenie, które rozpoznawało pole energetyczne (rodzaj struktury energetycznej) istot żywych, jak i obiektów materialnych.

 

Dziś te teorie w praktyce wykorzystuje się w bioenergetyce. Okazuje się, że rzeczy, które oddziałują z ludzkiego biopola szczególnie często mogą „wchłonąć” przeznaczenie, pragnienia i emocje, a następnie „transferować” to wszystko na nowych właścicieli.

 

Istnieje klika podstawowych zasad postępowania z rzeczami, które pozostały po śmierci człowieka i są przekazywane w drodze dziedziczenia. Najniebezpieczniejsze są przedmioty, które były w kontakcie z ciałem zmarłego lub były bezpośrednim „świadkiem” śmierci osoby (zegarki, biżuteria), a szczególnie, jeśli przed przejściem do innego świata ludzie ci cierpieli.

Żydzi mają jasne zasady przenoszenia własności na żyjących. Przez trzydzieści dni nie można dotykać rzeczy, które należały do zmarłej osoby. Dusza człowieka przebywa w tym czasie w świecie żywych i może negatywnie postrzegać utratę rzeczy osobistych. Chrześcijanie wierzą, że dusza zmarłego znajduje się obok ciała tylko przez pierwsze trzy dni, a następnie rozpoczyna swoją podróż do innego świata. Muzułmanie uważają, że dusza pozostaje wśród żywych. Wszystkie religie podkreślają jednak, że po śmierci trzeba trochę poczekać i nie dotykać rzeczy zmarłego. Później można ofiarować je potrzebującym krewnym, sąsiadom lub oddać do schroniska.

Żydzi mówią, że można rozdawać wszystko oprócz butów, nawet jeśli zmarły nosił je wiele lat temu. Buty muszą być wyrzucone lub zniszczone. Bioenergetycy tłumaczą ten fakt tym, że stopa jest szczególna w ciele człowieka (istota koreańskiej nauki Su - Jok).Energetyczne odpady, często ujemne, które krążą w organizmie ludzi, wydalane są na zewnątrz przez nogi i pozostają w bucie.

Prawosławni duchowni namawiają, aby ubrania, buty, naczynia, meble przekazywać innym. Ich wyrzucanie lub niszczenie to grzech. Trzeba jednak spełnić jeden warunek przed ich przyjęciem - konieczna jest modlitwa za zmarłych i pamięć o nich. Jednak bioenergetycy ostrzegają -niektóre rzeczy są bardzo niebezpieczne! Odnosi się to do świętej akcesoriów tj. krzyże, amulety i książki religijne, ponieważ są one zmuszone do dzielenia światopoglądu zmarłego, albo kontynuowania jego spraw duchowych.

Ważne jest, aby określić, jaką energią są obdarzone ozdoby, meble lub inne rzeczy, które dziedziczymy, znajdujemy lub kupujemy w sklepie z antykami. Aby to zrobić, dotknij obiektu (jeśli jest to duży obiekt tj. meble) lub weź rzecz do ręki i umieść ją na klatce piersiowej (jeśli jest to mała rzecz), zamknij oczy i słuchaj swoich uczuć. Jeśli czujesz dyskomfort, nie bierz lub pozbądź się tego, co emanuje złą energię.

Jak się pozbyć negatywnej energii? Jeśli znałeś byłego właściciela i jeśli masz dobre relacje z zmarłym, jest mało prawdopodobne, aby jego rzeczy powodowały szkody. Ale jeśli jest inaczej? Jeśli się człowieka krytykowało, albo się konfliktowało z nieboszczykiem za życia, to lepiej stronić od spadku po takiej osobie. Pozyskane przedmioty lepiej utracić, bo będą one psuć nastrój i mogą być szkodliwe dla zdrowia.

 

Jak pozbyć się negatywnej energii, jeśli nie chcesz pozbyć się odziedziczonych rzeczy? Jeśli biżuteria, serwisy do herbaty, figurki lub coś innego pochodzi z nieznanego źródła, to energię w przedmiocie koniecznie trzeba zneutralizować. W świecie mistyków uważa się, że kryształy soli mają zdolność do absorbowania energii negatywnej. Dlatego, ubrania i rzeczy, ale także biżuteria, akcesoria, figurki, naczynia powinny być moczone przez co najmniej dwadzieścia minut w osolonej wodzie, a następnie płukane pod bieżącą wodą.

 

Potem nad rzeczami trzeba wykonać gest ze świecą kilka razy w kierunku ruchu wskazówek zegara. Gdy usłyszysz trzask i czujesz opary, to oznacza, że w tej chwili „spaliłeś” negatywną energię. Magię ognia powszechnie wykorzystywali słowiańscy kapłani i szamani przed Chrztem Rosji. Zabytkowe meble, nawet miękkie, duże antyki (z wyjątkiem płótna) można przecierać wilgotną szmatką nasączoną w roztworze słonej wody. Rzeczy, które zostały stworzone przez ręce zmarłego tj. haftowany obrus, szydełkowane serwetki lub szyte rzeczy pochłaniają energię stwórcy jak gąbka.

„Psychologowie tłumaczą strach przed rzeczami martwych – chodzi o manifestację thanatofobii (thanatos - śmierć, fobos - strach) - oznacza to, że podświadomie ludzie boją się rzeczy, pochodzących od zmarłych.”

Właściwości mistycznych kamieni. Kupujący antyki, powinni uzbroić się w turmalin. Turmalin ochrania przed „złą energią” w pomieszczeniu. Dzięki bogatej struktury wewnętrznej turmalin wzmacnia powłokę energetyczną człowieka. Lamowie Tybetu uważają, że minerały i kryształy są żywymi istotami, które żyją przez tysiące lat. Gromadzą one duży potencjał energetyczny do stymulowania, zwłaszcza wibracje energii.

Naukowcy z tybetańskiej Akademii Medycznej, badające wpływ minerałów na człowieka, ustalili, że kamienie najlepiej oddziałują w bezpośrednim kontakcie z ciałem. Na przykład, jeśli ścisnąć kamień w ręku, jego energia jest wzmacniana i szybko rozwijają się centra energetyczne.

 

Występują też kamienie, które są niepożądane, aby trzymać je w dom. Posiadają one zwykle strukturę włóknistą z ciemnozielonymi i czerwonymi plamami i wyglądem, przypominają węże. Znawcy ostrzegają, że każda biżuteria z kamieni, które jest dziedziczona lub została zakupiona w sklepie z antykami, nie nadaje się do noszenia.

 

Powód jest prosty - te klejnoty są „zasilone” energią poprzednich właścicieli i będą rezonować z energią nabywcy. Dlatego, biżuteria z kamieni szlachetnych lepiej przyjmować, jako prezent, tylko od rodziny i bliskich, bo oni mają podobną energie do obdarowywanego.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika baca

sTalin napisał: Co zrobić,

sTalin napisał:
Co zrobić, jeśli odziedziczy się książki, pierścień lub meble?
odpowiedz jest prosta - wszystkie niebezpieczne przedmioty należy natychmiast wysłać bacy - baca profesjonalnie wykona "gest ze świeczką w kierunku ruchu wskazówek zegara" i się zajmie usuwaniem negatywnej energii... rozpraszając ją po lombardach, jubilerach i antykwariatach...
aha... w przypadku dużych przedmiotów takich jak opętane samochody albo nawiedzone domy dochodzi jeszcze niewielka w sumie opłata za egzorcyzm i zawracanie gitary... 
 

Skomentuj