Niesamowite stada szpaków zaobserwowane w Holandii przedstawiają morskie zwierzęta

Kategorie: 

Stado szpaków w kształcie delfina

Mieszkańcy holenderskiego miasta Utrecht byli świadkami niesamowitego tańca wielkich stad szpaków. Mimo, że w powietrzu znajdowały się tysiące ptaków, poruszają się one niczym żywy kolektywny organizm. Świadkowie twierdzą, że stada przyjmowały kształty zwierząt znanych z oceanów.

<--break->

 

Szpaki zachowują się tak niezwykle bardzo regularnie. Zwykle zbierają się w grupy przygotowując się do sezonowej migracji. To właśnie wtedy ogromne stada tych ptaków tworzą na niebie niezwykłe pokazy, który można nazwać porządkiem w chaosie.

W tym wypadku świadkowie twierdzą, że szpaki tworzyły figury przypominające stworzenia żyjące w oceanach, w tym delfina, wieloryba i meduzę. Może to być jednak tylko złudzenie obserwatorów.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Patriota

ten temat nie dawał mi

ten temat nie dawał mi spokoju przez dłuższy czas.Dlatego medytując nad tym tematem,doszedłem do wniosku że ten przekaz ma całkowity sens,aczkolwiek nie musi tak być.Jest to kwestia wiedzy i kojarzenia faktów.Są to tylko i wyłącznie moje przemyślenia.Ponieważ Holandia jest położona w depresji ( poniżej poziomu morza ) jest narażona na zalaniem przez ocean.W aktualnym czasie,kiedy wszelkiego rodzaju nawałnice,wybuchy wulkanów,trzęsienia ziemi,fale tsunami o zwiększającej się częstotliwości na całej kuli ziemskiej oraz stałym topnieniem biegunów czyli Arktyki i antarktydy co powoduje stały wzrost wód oceanicznychjjest dużym prawdopodobieństwem że Holandia zostanie w niedługim czasie zatopiona.Temat ten był już poruszany przez naukowców.Być może jest to ostrzeżenie przed rychłym kataklizmem.Ale kto lub co nas o tym informuje,nie mam pojęcia.Można tylko przypuszcać że jest to siła zewnętrzna o której możemy tylko się domyślać?Każdy na podstawie swojej wiedzy,doświadczenia i wiary.

Portret użytkownika patriota

Czyżby na forum pojawiła się

Czyżby na forum pojawiła się grupa terrorystów,która zamiast podnieść swój poziom wiedzy oraz wartości intelektualne,próbują minusować swoich kolegów,ponieważ są lepsi w temacie.Stosujecie taktykę,że lepiej jest zniszczyć tego który jest lepszy,niż samemu popracować nad swoją wiedzą oraz pracą w grupie.To już wiadomo z histori że po zniszczeniu mądrzejszej opozycji,debile pozostją widoczni w chale i glori.Łatwiej jest zniszczyć niż samemu z trudem budować i dołożyć wysiłku aby podnieść swój poziom wiedzy i intelektu.Bardzo nad tym ubolewam.Z poważaniem dla indywidualistów których jest stać jest jeszcze na własne niezależne zdanie.

Portret użytkownika baca

jesli tobie potrzebne są

jesli tobie potrzebne są jakieś przydupasy do wegetacji no to wez sobie tego, którego ci szkoda...
ja nie dobieram sobie nigdy przydupasow bo mam papier toaletowy - to taki wynalazek w rolkach nieznany ludom koczowniczym z północnej Afryki - zamiast przydupasów wolę prawdziwych przyjaciół na ktorych można liczyć w potrzebie - to dużo zdrowsze od otaczania sie zaklamanymi do granic mozliwosci pustymi jak balony typkami nie mającymi tak naprawdę nigdy ani wlasnego zdania ani kompletnie niczego do powiedzenia... gadają gadają gadają... no ale z tego pustego gadania i tak nic nigdy nie wynika Smile
borek, juszek, pulsar, ewito, jasnopomroczek - to wlasnie tego pokroju puste wydmuszki uwielbiające się wzajemnie zupełnie bez powodu lub logicznego uzasadnienia - co dwa dni mają zupelnie inne zdanie i chyba dobrze że kisza się we własnym zaklamanym gronie...
zawsze możesz pozostać przy wlasnym zdaniu lub przylaczyć sie do tego wijącego się jak robaki pełzającego planktonu Smile

Portret użytkownika Dupek z Peru

He he ty się otaczasz jedynie

He he ty się otaczasz jedynie przydupasami widocznie niektóre przydupasy ci się wyrywają i dla porządku odtrąbisz ich jako nowych wrogów he he ale taka obesr...na rola juhasa głosić że jak ci owieczki spier...ją to dlatego że za głupie były a one chyba mądre były skoro nie chciały starczeć jak te przydupasy przy dupnym juhasie. Miło patrzeć jak ci się gniazdo rozpada i kurczy na to czekałem długo Smile

Portret użytkownika janusz

Jeszcze żeby te ptaki leciały

Jeszcze żeby te ptaki leciały przez jakiś dłuższy czas w tym kształcie, to można by to uznać za coś niezwykłego, a tak, to w mojej ocenie jest to zwykłe G i na niejednym filmie z latającymi w chmarze ptakami, puszczonym klatka po klatce znajdzie się kadr na którym będzie widać jakiś dziwny kształt. Jak ktoś bardzo chce, to i w psiej kupie leżącej na trawniku znajdzie coś niezwykłego Smile

Portret użytkownika Patriota

Do Juszka: Nie załamuj się.To

Do Juszka: Nie załamuj się.To co Cię nie zabije to Cię wzmocni.Najważniejsze w tym wszystkim jest to że masz zaangażowanie na forum,jesteś dociekliwy uparty w swoich poglądach.A to jest tylko samą pozytywną twoją stroną.Niestety tak wielu mądrych ludzi na świecie zdobywało ostrogi wiedzy którzy zostali znanymi naukowcami.Nie poddawaj się.Nigdy.

Portret użytkownika pilip123

wiesz zibi, czasem jest mi

wiesz zibi, czasem jest mi ciebie tak żal, że mimowolnie zaczynam myslec, że powinni cie wypuscic z tej klatki lub otwierac ci ją chociaz raz na miesiac zebys pobiegał troche.
cale szczescie ze szybko przychodzi moment otrzezwienia i dochodze do wniosku ze bez powodu tam nie siedzisz.
tylko czemu jako jedyną atrakcje zyciową dali ci komputer.. i to z internetem..? kto był taki brutalny?(oczywiscie brutalny dla tych co napotykaja twoje fotosiki)

Portret użytkownika m65

Jeśli to nie fake, to być

Jeśli to nie fake, to być może po raz ostatni Natura chce nam pokazać właciwą drogę. Jako cywilizacja stoimy bowiem nad przepaścią. Rządzą nami chciwi psychopaci i celowo niszczą ludzkość oraz planetę. My podążamy za ich "mądrościami" i modelem zachowań, bo tak nas wychowali, zmanipulowali i oszpecili nasze wnętrza. Że teraz właśnie postrzegamy wszystko przez pryzmat interesowności i pieniądza. Że lecimy za tymi obietnicami bez pokrycia, za świecidełkami, fantomami i mirażami szczęśliwości i spokoju, które są niczym innym jak naszymi mentalnymi oraz duchowymi więzieniami i obozami zagłady. Że boimy się sami chwycić swój los w swoje ręcę  i dajemy go "na tacy" wszelkiej maści oszustom, złodziejom i czystej krwi kryminalistom.
Takie są fakty. Dlatego nie narzekajmy na los i "złe czasy". Czasy są jakie są, a cała sztuka polega na odpowiednim odnalezieniu się w nich i dokonania swoistego stopniowania wartości. W oparciu nie o czysty intelekt i ambicje, które są złudne i niebezpieczne, ale o wrażliwość i duchowość. I nie tą w wydaniu zinstytucjonizowanych religii, które są powołane jedynie do manipulacji i odwrócenia uwagi człowieka. Mam tu na myśli duchowość pierwotną, wynikłą tylko i wyłącznie z naszych doświadczeń na polu miłości i równowagi panującej we Wszechświecie. To co jest w nas samych czyste i piękne od urodzenia, a co zostaje brutalnie i systematycznie gwałcone przez wyznaczniki tego niestabilnego świata.

Portret użytkownika kinia

Witam. Bardzo dobry przykład

Witam. Bardzo dobry przykład dałes odnosnie ludzi i tego co tak naprawdę się teraz dzieje z nami i naszą planetą. Odnośnie ptaszkłów to one tak się zachowują, natura taka jest i to jest piękne, a odnośnie ludzi to ludzie są najgorszymi pasożytami na tej planecie, a przecież nie tak miało być, nie po to tu jesteśmy żeby się mordowac i niszczyć ale żeby współgrać z naturą. Tylko regres do kamienia łupanego moze jeszcze uratuje tę Planetę.

Portret użytkownika baca

bardzo ładnie napisane...

bardzo ładnie napisane... czuć tu kobiecą rękę ... jednak niestety te hmm.... szpakowate zjawisko nie ma nic wspólnego z "głosem gwałconej natury" he he lub jakimś przesłaniem od kogo? matki ziemi?
te zjawisko to nie tajemne przesłanie lub coś mistyczneogo tylko ono jest wynikiem ptasich móżdżków czyli wlasnie braku rozumu u wykonawców... stada ludzi mają zresztą dokladnie tak samo Smile
prawda jest bowiem taka że identyczne zachowania wykazują np rybki zbijające się w ławice - i w ich durnym mniemaniu taka technika ma niby im pomóc w przetrwaniu bo rekin który wbije w ławicę ma rzekomo mniejsze szanse na łowy niż gdyby rybki były rozproszone - to oczywiscie totalna bzdura bo zarówno rekin jak i np jastrząb ma dużo łatwiejsza robotę w sytuacji kiedy stadko jest zbite do kupy że o np kaszalotach już nie wspomnę - jak nadjedzie wieloryb to całą ławicę na raz chapnie dzieki tej debilnej technice Smile
tak ze te zbijanie sie w ławice nie ma sensu jak widać...
a jak "się to robi"?
to też jest proste - każde zwierzę w tym nawet człowiek ma zdolosc do skoordynowanego poruszania się w tłumie - identyczną jak u ryb lub u ptaków - i chociaż to moze być "dziwne" nie potrzeba tu telepatycznej zdolności do "myslenia zbiorowego" lub czegos podobnego... tylko zwyczajna obserwacja zaledwie dwóch sąsiednich towarzyszy - tego po prawej i tego po lewej a potem... i unikanie kolizji poprzez proste jak cep naśladowanie ich zachowania... - jak sąsiad skręca w prawo robimy tak samo - proste, co nie? ten sąsiad tez ma sąsiadów i tak dalej.... to banalne..
i to wszystko - tak sie te "cuda" odbywają i nie ma w tym żadnego cudu... ani he he he przesłania od natury Smile
 

Portret użytkownika m65

No to teraz wytłumacz mi

No to teraz wytłumacz mi geniuszu, dlaczego chociażby podczas badania kwantów przeprowadzonych przez dr Davida Bohma ich zachowanie było zbieżnie z zachowaniem ławicy ryb lub stada ptaków obserwowanych w przyrodzie?
Cytuję:"[...] odkrył że kwanty zdają się porozumiewać między sobą natychmiastowo, szybciej od prędkosci światła, gwałcąć zasadę względności Einsteina. To, co udało się im zaobserwować, peztpominałó pozazmysłową percepcję. Kiedy kwanty zbiorą się razem dochodząc do masy krytycznej, zaczynają działać niczym kolonia mrówek, ławica ryb, tak jakby posiadały grupową świadomość. Przestają zachowywać się jak indywidualiści i zaczynają działać jak inteligentna całość. I nie tylko to, bowiem wydaje się że wszystkie cząstki pod-atomowe we Wszechświecie są ze sobą powiązane, tworzą jeden niepodzielny system, coś na kształt gigantycznej, uniwersalnej świadomości".
Po resztę odsyłam do fascynującej książki "Poza czas i nieśmiertelność" w przekładzie Ireny Doleżal- Nowickiej Limbus, Bydgoszcz 1993.
Zatem nie wyjeżdzaj mi tu z oczkami i uszkami zwierzątek i dopasowywaniu się tymi prostymi i prymitywnymi organami do swoich towarzyszy. Słyszałeś starożytną maksymę (wcale nie biblijną) "Jak na górze, tak i na dole", które potem przemianowano na "Tak i w niebie jak i na Ziemi"? W sumie odnosi się ona do tego samego. Do prostej obserwacji że ŻYCIE (czymkolwiek jest) zdaje się wciąż tym samym, niezależnie czy przybiera formy makro czy mikro. To są wzajemnie relacje powiązań TEGO SAMEGO bytu na różnych samodzielnych platformach istnienia.
No i chyba nie jesteś na tyle naiwny by stwierdzić, że w tej chwili i teraz właśnie to TY sam sterujesz wszystkimi procesami zachodzącymi w Twoim organizmie na pozomie komórkowym? Nie kolego. Choćbyś nie wiem jak chciał, to wyżej pyty nie podskoczysz. Bowiem to tylko umysł w swojej naiwności każe Ci tak przypuszczać. Natomiast rządzi tym siła zdecydowanie potężniejsza i wielokroć bardziej inteligentna i złożona niż w ogóle nam się może wydawać. Możemy to nazywać dowolnie- Logika Natury, Bóg, Universum, Jazn, Ocean czy Absolut. A że MY jesteśmy tylko częścią tego wszystkiego, zatem śmiesznością jest tworzyć tu jakieś wyimaginowane bariery czy dziurawe teorie i udawać na tym planie stworzenia "mędrców ostatecznych" (co zresztą czyni na co dzień akademicka nauka).

Portret użytkownika benet

 m65 dobry komentarz

 m65 dobry komentarz Smile dorzucę mój ulubiony cytat  "Natura jest moją religią Ziemia moją świątynią, wsłuchaj się w głos Natury, słuchaj zwierząt i roślin, w nich jest Bóg i Bogini "

"Najwłaściwsza droga życiowa to ta, którą wyznacza i oświetla, gwiazda naszej intuicji"
"Dziwny jest ten świat......gdzie człowiekiem gardzi człowiek"

Portret użytkownika Ewito

No jeśli to są złudzenia, to

No jeśli to są złudzenia, to ja także je mam Smile
Energia tego świata jednoczy się wchodząc w wyższy wymiar, jak bardzo jest z sobą nierozerwalna łącząc wszystko to co ją tworzy, można obserwować na wielu płaszczyznach...nawet w tak pięknych zjawiskach jak te na fotkach.
Wrażenie niesamowitej harmonii i świadomość, iż nie ma przypadków, tak wyglada ten niesamowity kalejdoskop ujęć.
Takie "złudzenia" mogę oglądać codziennie Smile

"Najwłaściwsza droga życiowa to ta, którą wyznacza i oświetla, gwiazda naszej intuicji"
"Dziwny jest ten świat......gdzie człowiekiem gardzi człowiek"

Portret użytkownika baca

"Energia tego świata jednoczy

"Energia tego świata jednoczy się wchodząc w wyższy wymiar, jak bardzo jest z sobą nierozerwalna łącząc wszystko to co ją tworzy, można obserwować na wielu płaszczyznach...nawet w tak pięknych zjawiskach jak te na fotkach."
hmmm... jedno zdanie i aż tyle bredni... nie wiem czy wiesz ale ten banalny hmm... wiersz (?) można podkleić dosłownie pod każdy jeden artykuł, każdy tekst w sieci - ponieważ jest to uniwersalny, nic nie wnoszacy bełkot.
1 jaka enerigia tego świata?
2 jaki kuźwa wyższy wymiar?
3 jak i co jest ze sobą nierozerwalne???
4 co mozna obserwować na wielu płaszczyznach?
to tylko parę pytań i chyba już dostrzegasz tę porażającą i niewyobrażalną pustkę stanowiącą istotę tego powyższego bełkotu?
treści tam żadnej nie ma i poza tym ja widze tam nie tylko bełkot ale i chorobę o nazwie słowotok
Smile

Portret użytkownika Ewito

zibi...a jakie to

zibi...a jakie to ma znaczenie? Możesz tworzyć własną rzeczywistość sam, jak każdy z nas....a inne mogą sobie istnieć obok, choćby i te obce. Jaką siłą jest człowiek? Ma nią być, a nie być podsiłą dla innych.... Smile

"Najwłaściwsza droga życiowa to ta, którą wyznacza i oświetla, gwiazda naszej intuicji"
"Dziwny jest ten świat......gdzie człowiekiem gardzi człowiek"

Portret użytkownika Patriota

Myślę że przyroda jakoś

Myślę że przyroda jakoś między sobą się porozumiewa i daje nam pewne sygnały,których nie możemy zrozumieć.W przyrodzie jest dużo inteligentnych zwierząt.A na pewno delfiny które jak człowiek są ssakami a żyją w oceanach.Na filmie wygląda to tak,jakby ktoś sterował lotem szpaków próbując zwrócić na to uwagę ludzi.Myślę że jest to dla nas ludzi jakiś przekaz który demonstruje swoją inteligencję.Podobnie jak inteligentny ocean wg Stanisława lema w "Solaris"

Portret użytkownika Swarg

 Regularna niezwyklosc tego

 Regularna niezwyklosc tego zjawiska jest po prostu przepiekna. Natura jest niesamowitym artysta, niestety nie jest to na reke zlotozernym syjonistom, ale karma dosiega w koncu kazdego sk****na Smile
 No i po cztery ch.. w d... trolom, ktorzy nie potrafia sie doszukac niezwyklosci w rzeczach prostych, brak wyobrazni to straszna przypadlosc i trąci koczownikiem-mysle, ze wieksza czesc z nich to mieszance, w ktorych szlachetna krew slowianska zmixowana jest z ta do reszty skundlona Wink , a najlepszym przykladem jest ten genderowaty Juszka Biggrin

 ''Istnieją dwie możliwości. Albo jesteśmy sami we wszechświecie, albo nie. I obie sa równie przerażające'' Arthur C. Clarke
                              

Portret użytkownika Juszka1980OGL

sotp trollom  sotp genderowi

sotp trollom Biggrin  sotp genderowi dobre to już zacząć w życie to wprowadzać Biggrin od dziś masz zakaz pisania Blum 3
ps gender wymyśliły feministki tfu tfu czyli brzydkie i głupie baby aby się dowartościować. pozatym polskie znaczenie gender a zachodnie to dwie różne odmiany u nas rządzi ta klerykalna, no wiesz taka jaką ludbisz gdy stoisz przed lustrem.

Portret użytkownika Popiół z feniksa

Pisałem o tym dość dawno w

Pisałem o tym dość dawno w Strefie tajemnic na Onecie.Takie układy stad ptaków sa tworzone przez byt koordynacji ruchu.Mają go stada,roje i ławice.Niestety nie chce mi się tego powtórnie redagować.

Portret użytkownika El Koto

Juszka nie chce mi się pisać

Juszka nie chce mi się pisać o twoich chorobach, za to wkleję ci cały esej na twój temat zapisany pismem obrazkowym oczywiście bo jak rozumiem takie pismo dajesz rade odczytać, to proszę odczytaj sobie co tu napisane jest poniżej:

Portret użytkownika baca

a nie zauważyłes że to jest

a nie zauważyłes że to jest Admina portal?
i że nie jest robiony dla ciebie?
masz taką typowo koczowniczą cechę podjuszku - wpieprzać sie na cudzą posesję i pouczać gospodarza co ma mieć a czego sie pozbyć - na moim terenie to ty dostałbyś kopa w dupę za te bezczelną namolność...
hmmm typowy sfrustrowany nieudaczniku - jesteś definicją miernoty i przybłędy...
 

Strony

Skomentuj