Nietypowe aresztowanie "superbohatera" w Singapurze

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Mężczyzna o dość niezwykłym imieniu, Batman bin Suparman, został skazany na 33 miesiące pozbawienia wolności za kradzież i handel narkotykami. Wszystko to miało miejsce w 2013 roku. Obywatel Singapuru już na długo przed aresztowaniem stał się popularny w tamtejszych mediach społecznościowych, dzięki swojej nietypowej godności.

29-letni Batman bin Suparman został skazany przez sąd w Singapurze na 33 miesiące pozbawienia wolności. Mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku podczas kradzieży pieniędzy ze sklepu. Batman już wcześniej był jednak popularny w mediach społecznościowych ze względu na swoje niezwykłe imię.

 

Singapurski dowód osobisty, należący do Suparmana zaczął być szeroko udostępniany w Internecie już kilka lat temu. Na Facebooku powstał nawet fan page na cześć 29-latka, który liczy ponad 11 tysięcy członków.

Rodzina kryminalisty prawdopodobnie pochodzi z indonezyjskiej wyspy Java, gdzie imię Suparman jest bardzo popularne. Nieco trudniejszy do wyjaśnienia jest natomiast człon "Batman", ponieważ nie jest to w żadnym stopniu często spotykane imię w tym regionie świata (jak i w każdym innym). Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest po prostu żart rodziców, którzy również zauważyli "społecznościowy" potencjał takiej godności. 

 

Eksperci uznali to za interesującą próbę zestawienia lokalnego nazewnictwa z zachodnią kulturą popularną. Niestety Batman bin Suparman nie wydaje się być godny swoich imion. Pomimo młodego i niewinnego wyglądu, jego kryminalne incydenty szargają reputację komiksowych superbohaterów.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj