Nietypowe tornado na chmurze zaobserwowane w okolicy Tajlandii

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Do niezwykłego zjawiska atmosferycznego doszło 27 maja 2014 r. w okolicy lotniska Suvanabhumi w Tajlandii. Pilot, który zaobserwował to zdarzenie, Cherdphong Visarathanonth zauważył dziwne tornado formujące się na szczycie chmury typu cumulonimbus.

 

Obserwował to z kabiny samolotu na płycie lotniska. Dziwny lej wyłonił się nagle na szczycie chmury, co wyglądało na tyle niezwykle, że pilot postanowił to uwiecznić. Niezwykłe "tornado" widać było przez kilka minut, po czym rozpłynęło się w powietrzu.

 

Padły sugestie, że to, co zaobserwowano w Tajlandii może być w istocie jakimś nowym rodzajem zjawiska atmosferycznego. Zaproponowano, że może to być forma wyładowania atmosferycznego. Rzeczywiście "lej" dynamicznie przeskakuje, co może świadczyć o tym, że zachodzą tam jakieś procesy związane z obecnością prądu elektrycznego.

 

Wyładowania atmosferyczne w chmurach burzowych mogą podobno powodować tymczasowo zmiany pola elektrycznego nad chmurami, gdzie naładowane kryształki lodu odbijają światło słoneczne. Nowe pole elektryczne szybko ponownie orientuje kryształy geometrycznie co wpływa na padanie promieni słonecznych.

 

Oczywiście nie brak też sugestii, że może to być "zamaskowane" UFO. Bez wątpienia jest to niezwykły fenomen wymagający dalszych wyjaśnień i dogłębnych analiz naukowców.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika pulsar

Niebieskie fontanny (Blue

Niebieskie fontanny (Blue Jets)
Maja kształt wąskiego stożka zwężającego się do dołu, kolor – niebieski.
Pojawiają się one nad chmurami burzowymi, jeszcze w troposferze, na poziomie
około 15-18 km i mogą sięgać do 40 kilometrów nad ziemią, przechodząc przez całą
stratosferę. Powstaje lawina elektronowa (gwałtownie wzrasta liczba cząstek
naładowanych), która „płynie” w kierunku Ziemi lub w kierunku jonosfery – w
zależności od wektora pola elektrycznego. Pole elektryczne przyspiesza ruch
elektronów, które zbijają się z cząsteczkami powietrza. Następuje rozpad cząsteczek
powietrza na jony i uwalniają się elektrony. Zjawisku temu towarzyszy emisja światła.
Pierwszy raz zostały sfilmowane 21 Października 1989, przez załogę wahadłowca
kosmicznego.

Portret użytkownika Q...

To na pewno nie jest

To na pewno nie jest nietypowa "trąba powietrzna".   Z szybkości zmian położenia obiektu można wnioskować że jest to zjawisko elektrostatyczne/ elektromagnetyczne.  Znane są podobne przypadki:  Weird Cloud Shoots   http://www.youtube.com/watch?v=E4sY98zsBH0  Weird Video Shoot (Part 2 - again!)   http://www.youtube.com/watch?v=hJokSDCSePQ

 Można jedynie przypuszczać że poziom zanieczyszczenia atmosfery opryskami mającymi zwiększyć jej przewodność elektryczną (modulowane emisje z urządzeń typu HAARP itp.) powoduje intensyfikowanie się naturalnych, odkrywanych od jakiegoś czasu zjawisk. Unosząca się para wodna tworząc chmur generuje potencjał elektrostatyczny i pole elektromagnetyczne.

Oprócz znanych wszystkim błyskawic bijących w ziemię kanałami jonowymi generowanymi przez wysoki potencjał elektrostatyczny chmura - ziemia
http://www.youtube.com/watch?v=HhyN4J1ETxE

nad chmurami tworzą się również kanały jonowe (min. właśnie owe wspomniane przez Pulsara "Blue Jets")   którymi następują wyładowania do i z jonosfery ziemskiej znane min. jako "Sprite" (jeśli dobrze pamiętam są co najmniej trzy ich rodzaje obserwowane na różnych pułapach).

http://www.weather.com/blog/weather/archive/200708.html

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2377638/Lucky-amateur-stargazer-person-snap-rare-lightning-strike-SPACE-Britain.html

Skoro dostrzegamy te niezwykłe zdarzenia na własne oczy to może znaczyć tyle, że projekt "Blue Beam" nie został porzucony choć niemal wszyscy już o nim wiedzą.
Możliwe też że został odłożony na czas nieokreślony ale skutki przygotowań do niego będą  jeszcze długo dawać znać o sobie!.

Portret użytkownika pilip

admin ja tak moge bez

admin ja tak moge bez przerwy, dziadzie.
zibi, pytałeś córkę co myśli o tobie, jak wasze kontakty ojciec-córka? Są w życiu większe wartosci niz to czemu oddajesz zycie. Ogólnie to dostrzegam, że masz typowy dla amerykańskich filmów syndrom naukowca, którego wszyscy w koło mają za szaleńca z  racji swoich szalonych teorii, a później jednak okazuje się, że miał rację i cudownie ratuje świat  bla bla bla - z tym, że ty nie jestes naukowcem a idiotą, nie masz racji w tych swoich "teoriach", masz grube jazdy i haluny(tego moznaby jeszcze pozazdroscic tylko, że u ciebie efekt się nie konczy) a życie zmarnujesz na rysowanie twarzy, które z twoich kółkowań ni jak mają sie do twarzy(i nie, nie dostrzegasz  szczególnie wiecej od innych - ty sobie wmówiles, że tak jest, rysując jednej twarzy po 5 par oczu dodając do tego jedną brew i jeden "pulik" powtarzając zawsze "ekranik do tyłu", po kiego  się odchylasz jak już jestes wystarczająco przetrącany chłopie..)
Jesteś tak niezmiernie durny, że nie potrafisz zrozumiec, że nie dostajesz minusów od y "pracowników anty ufo" a po prostu za treść twoich komentarzy(jeżeli ten bełkot możnaw ogóle tak nazwac) i za te twoje kółeczka, którymi nas nękasz.  Mniemam, że osoby które cie minusują dopuszczają do świadomosci możliwosc istenia ufo, ale po prostu nie łączą tego z widzeniem twarzy w twarzach, chmurach, dziurach, na plecach typa przebranego za yeti... itd
Mam również nadzieję, że osoby które cie plusują cenią cię po prostu za wytrwalosc w tej twojej bezcelowości bądź poprawiasz im humor - jeden zibi wystarczy.
Ogólnie to mam  cię za człowieka nudnego, wręcz natrętnego i monotematycznego z tymi twoimi kółkami, no i teraz dodając fakt, że z żoną ubraną w szlafroczek stojąc nocą w brzózkach czy gdzie tam mówileś, powinniście się oddawac chwili piękna natury - może taką właśnie miała nadzieje biegnąc w krzaczki gdy ją wołałeś - a skonczylo się pewnie na słuchaniu o kółeczkach. NUDZIARZ I LOOOSER.
zresztą, i tak to o kant dupy można bo do ciebie nic nie dociera - a to najwyższy niereformowalny stopien obłąkania ew. debilizmu bądź tego i tego - na to bym obstawiał.
Oczywiście, teraz  mozesz napisac żem głupi, nieświadomy(jak już nie raz robileś więc i za moje słowa do ciebie się nie obrażaj, ale tez do siebie ich nie bierz, bo to moje słowa i nie chcę zeby cokolwiek mojego miało cos z toba wspolnego) itd bo nie wierze w te twoje kółeczka(tak wiem, nie chodzi o kółeczka a o twarze właśnie). To jest wlasnie dla mnie fenomenem u ciebie, że ty jesteś tak śmiertelnie pewny swego A jednoczesnie zabawny, że innych, którzy nie wierzą w te twoje kółeczka nazywasz głupcami. Hipokryta.
Zibi-O Kółeczko.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Strony

Skomentuj