Niewyjaśniona kolumna świetlna pojawiła się na niebie nad Argentyną

Kategorie: 

Źródło: Realidadregional.com

W Argentynie zaobserwowano dziwne zjawisko. Wyglądało jak świetlna kolumna biegnąca ku niebu. Obserwacji dokonano 24 października 2017 r. w okolicach miasta Feliciano. Niezwykła kolumna światła widoczna na zdjęciach została skomentowana przez ekspertów.

 

Zdjęcia niezwykłego fenomenu wykonała mieszkanka okolicy, która miała w zwyczaju codziennie spacerować w Parku.  Jak twierdzi zadziwiły ją chmury i chciała sfotografować wygląd nieba przed burzą, gdy nagle niebo zapaliło się.

 

Źródło: Realidadregional.com

Wyglądało to jak piorun, który uderzyłby w oddali, ale po bliższej obserwacji jasne okazuje się, że była to tylko jakaś kolumna światła, coś  jak jakiś świecący portal do nieba.

Źródło: Realidadregional.com

Naukowcy poproszeni o ustosunkowanie się do zaprezentowanego im materiału stwierdzili, że prawdopodobnie jest to jakiś rzadki, naturalny fenomen, który wystąpił, gdy zimny front spotkał się z ciepłym. Dwa tak różne fronty nie mogą się łatwo zmieszać ze względu na różnicę w temperaturze i gęstości. Kiedy takie skrajnie różne rodzaje mas powietrza  zderzają się, mogą wystąpić ekstremalne zjawiska pogodowe, w tym błyskawice, a nawet tornada. 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)Komentarze

Skomentuj