Niezidentyfikowane błyski światła przeraziły mieszkańców Ohio

Kategorie: 

Źródło: Tim Walker

Nocne niebo nad miastem Betelem w hrabstwie Clermont w Ohio niespodziewanie rozświetliło się czerwoną i pomarańczową barwą. Przyczyna tego dziwnego błysku na niebie w dalszym ciągu pozostaje nieznana co dodatkowo potęguje otaczającą go aure tajemnicy.

 

Pierwsza relacja z obserwacji tego zjawiska została zgłoszona w niedzielę 13 stycznia w okolicach przez niejakiego Tima Walkera. Mężczyzna jest widoczny na nagraniu podczas gdy wystawiał kosz na śmieci. Gdy jednak ujrzał to niezwykłe zjawisko dosłownie zamarł w ruchu. Wyraźnie widać że świadkowie tej obserwacji byli bardzo zmartwieni i nieco oszołomieni.

Film pokazuje moment gdy niebo przybiera pomarańczowy kolor. Szczególnie dziwne w tym zjawisku jest jednak to że nie towarzyszył mu żaden dźwięk. Tego typu jasne światła przypominają coś co można zobaczyć na polu bitwy podczas nalotu a nie coś czego powinniśmy spodziewać się w sercu miasta.

 

Lokalna policja nie otrzymała żadnych wyjaśnień, ale zgłosiło się do nich wielu świadków błysku. Inne nagranie z tego nagrania zostało wykonane tego samego dnia, z tym że udostępniono je około 5 godzin po wcześniejszym nagraniu. Oznacza to, że fenomen świetlny trwał dłuższy czas i to w relatywnie niewielkich odstępach czasu.

 

Sugerowano, że może to być rezultat jakiejś awarii transformatorów, jednak technicy z okolicznej elektrowni udali się sprawdzić stan instalacji po zgłoszeniu drobnej awarii przez którą 600 mieszkańców nie miało prądu przez 2 minuty. Ostatecznie nie odnaleźli oni tam nic co mogłoby wywołać te niepokojące błyski. Z drugiej strony nie mógłby to być wybuch meteorytu lub uderzenie pioruna ponieważ zjawisko nie wydawało żadnego odgłosu. Prawdziwa natura tego zjawiska, pozostaje więc nieznana.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Mikelis

Jest to zwykłe odlegle

Jest to zwykłe odlegle wyładowanie atmosferyczne - z burzy oddalonej nawet setki km od miejsca obserwacji. Mają one często ciepłe barwy (im bliżej piorun uderza, tym następuje przesunięcie jego koloru ku fioletowi a im dalej - ku czerwieni). Setki razy takie zjawisko widzialem latem w Polsce.

Skomentuj