Niezidentyfikowane obiekty latające na niebie na gobelinie z 1538 r.

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons

W 1538 r. w Brugii w Belgii powstał gobelin znany jako „Triumf lata”. Przedstawia zwycięskie dojście władcy do władzy. Jednak gobelin przedstawia coś o wiele ciekawszego i łatwego do przeoczenia, jeśli nie przyjrzysz się uważnie - liczne obiekty na niebie, w klasycznym kształcie UFO.

Miasto Brugia jest stolicą i największym miastem prowincji Flandria Zachodnia we flamandzkim regionie Belgii w północno-zachodniej części kraju. Początki miasta sięgają czasów przedrzymskich i ze względu na swoje strategiczne położenie było celem wielu najazdów. Jeśli spojrzysz na górę gobelinu, szczególnie po lewej stronie, zobaczysz kilka czarnych obiektów latających w kształcie kapelusza - nie są one związane z żadnymi obrazami religijnymi, które często znajdują się na niebie w innych dziełach sztuki średniowiecznej.

 

Niektórzy historycy sugerują, że przedmioty te symbolizują znaczenie dojścia tego władcy do władzy i że cieszył się on poparciem „boskości”. Ale od kiedy latające przedmioty w kształcie dysków są uważane za symbol boskiej interwencji? A jeśli tak, dlaczego? Jeśli ludzie tamtych czasów kojarzyli latające spodki z boskością, to widzieli takie obiekty na niebie i kojarzyli je z "boskimi" zjawiskami.

Gobelin nosi nazwę „Triumf lata”, Brugia, 1538 i jest przechowywany w Bawarskim Muzeum Narodowym.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika irfy

Ehh... To nie są

Ehh... To nie są "niezidentyfikowane obiekty latające", tylko wyspy na morzu. W taki sposób przedstawiano je nie tylko na gobelinach, ale i obrazach. Zero sensacji.

Skomentuj