Niezidentyfikowany obiekt latający na zdjęciach z łazika Curiosity!

Kategorie: 

Źródło: NASA

Fascynujące zdjęcia rozmaitych anomalii obserwowanych na powierzchni czerwonej planety pojawiają się w internecie w miarę regularnie. Tym razem zdołano uwiecznić coś co rzeczywiście przypomina niezidentyfikowany obiekt latający.

Kolejną z długiej serii marsjańskich anomalii zawdzięczamy amerykańskiemu łazikowi Curiosity oraz wykonanej przez niego jeszcze 1 maja fotografii. Na oficjalnie udostępnionym przez NASA obrazie z kamery, widzimy wyraźnie tajemniczy obiekt unoszący się u góry kadru. Cała sprawa jest o tyle interesująca, że następne zdjęcia wykonane w nieco ponad 25 minut później nie zawierają ani śladu tego obiektu, a więc na pewno nie jest to jedynie "brud na obiektywie" jak chcieliby zapewne sceptycy.

Internauci zaproponowali rozmaite teorie usiłujące wyjaśnić te obserwację. Część z nich sugeruje nawet iż jest to faktyczny dowód na istnienie życia na Marsie, a dziwny kształt może być owadem, ptakiem lub jakimś innym latającym obiektem pochodzenia pozaziemskiego. Oczywiście sceptycy zaproponowali własne wyjaśnienia zakładające iż może to być przypadkowe ujęcie rozpadającego się w oddali meteorytu albo zwyczajny błąd postprocessingu.

W tym momencie, warto chyba też wspomnieć teorie zgodnie z którymi łazik Curiosity, wcale nie bada powierzchni Marsa, a znajduje się na Ziemi na jednej z amerykańskich pustyń. To również tłumaczyłoby dziwną obserwację z maja br, choć dowody na tę teorię są dość wątłe. Dopóki nie poznamy więc prawdy na temat tej obserwacji, obiekt z Marsa, tak jak wiele podobnych mu rejestracji pozostanie zaklasyfikowany jako niezidentyfikowany obiekt latający.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika życzliwie radze

Zanim zaczniecie pisać takie

Zanim zaczniecie pisać takie głupoty to zapoznajcie sie troche z praktyką fotografii. Albo lepiej sami zróbcie fotografię, wcześniej celowo zabrudzając szkło obiektywu. Głębia ostrości!!!

Portret użytkownika zio017

Nie ma zadnego lazika na

Nie ma zadnego lazika na marsie to wszytko sa animacje komputerowe,sciema..ten łazik łazi sobie w akwarium po piaseczku  owymiarach 10cm.na 10..a jak cos maja na marsie to nic autentycznego nam nie pokazą.Dlaczego ksiezyca w HD z sondy nie pokazą? kuqwa taki film zarobił by miliardy z ogladalnosci.Zaraz mi jakiś naukowiec powie,ze nie ma co tam ogladac? xD

Portret użytkownika pilippek

hehehyhy!!! 

hehehyhy!!! 

widzicie zrodlo? wejdzcie tam. a tam widzicie zrodlo?? 

takie artykuł są go** warte.  skoro zdjecie nasa to ciezko podac jako zrodlo strone nasa skąd te zdjecie niby sciągnięto? nie, teraz pewnie gadka ze zdjęcie usuneli : D

Portret użytkownika bernoulli

Jeżeli coś Pan pisze, proszę

Jeżeli coś Pan pisze, proszę przed opublikowaniem przeczytać, co się nabazgrało. Ze zrozumieniem trzeba. Używanie znaków interpunkcyjnych by się przydało. Ogonki też potrzebne. . Jak ma byż "ź", to niech będzie "ź", a nie "z". Szanuj Człowieku język polski..!!!!!

Strony

Skomentuj