Niezidentyfikowany obiekt latający na zdjęciach z łazika Curiosity!

Kategorie: 

Źródło: NASA

Fascynujące zdjęcia rozmaitych anomalii obserwowanych na powierzchni czerwonej planety pojawiają się w internecie w miarę regularnie. Tym razem zdołano uwiecznić coś co rzeczywiście przypomina niezidentyfikowany obiekt latający.

Kolejną z długiej serii marsjańskich anomalii zawdzięczamy amerykańskiemu łazikowi Curiosity oraz wykonanej przez niego jeszcze 1 maja fotografii. Na oficjalnie udostępnionym przez NASA obrazie z kamery, widzimy wyraźnie tajemniczy obiekt unoszący się u góry kadru. Cała sprawa jest o tyle interesująca, że następne zdjęcia wykonane w nieco ponad 25 minut później nie zawierają ani śladu tego obiektu, a więc na pewno nie jest to jedynie "brud na obiektywie" jak chcieliby zapewne sceptycy.

Internauci zaproponowali rozmaite teorie usiłujące wyjaśnić te obserwację. Część z nich sugeruje nawet iż jest to faktyczny dowód na istnienie życia na Marsie, a dziwny kształt może być owadem, ptakiem lub jakimś innym latającym obiektem pochodzenia pozaziemskiego. Oczywiście sceptycy zaproponowali własne wyjaśnienia zakładające iż może to być przypadkowe ujęcie rozpadającego się w oddali meteorytu albo zwyczajny błąd postprocessingu.

W tym momencie, warto chyba też wspomnieć teorie zgodnie z którymi łazik Curiosity, wcale nie bada powierzchni Marsa, a znajduje się na Ziemi na jednej z amerykańskich pustyń. To również tłumaczyłoby dziwną obserwację z maja br, choć dowody na tę teorię są dość wątłe. Dopóki nie poznamy więc prawdy na temat tej obserwacji, obiekt z Marsa, tak jak wiele podobnych mu rejestracji pozostanie zaklasyfikowany jako niezidentyfikowany obiekt latający.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika życzliwie radze

Zanim zaczniecie pisać takie

Zanim zaczniecie pisać takie głupoty to zapoznajcie sie troche z praktyką fotografii. Albo lepiej sami zróbcie fotografię, wcześniej celowo zabrudzając szkło obiektywu. Głębia ostrości!!!

Portret użytkownika zio017

Nie ma zadnego lazika na

Nie ma zadnego lazika na marsie to wszytko sa animacje komputerowe,sciema..ten łazik łazi sobie w akwarium po piaseczku  owymiarach 10cm.na 10..a jak cos maja na marsie to nic autentycznego nam nie pokazą.Dlaczego ksiezyca w HD z sondy nie pokazą? kuqwa taki film zarobił by miliardy z ogladalnosci.Zaraz mi jakiś naukowiec powie,ze nie ma co tam ogladac? xD

Portret użytkownika pilippek

hehehyhy!!! 

hehehyhy!!! 

widzicie zrodlo? wejdzcie tam. a tam widzicie zrodlo?? 

takie artykuł są go** warte.  skoro zdjecie nasa to ciezko podac jako zrodlo strone nasa skąd te zdjecie niby sciągnięto? nie, teraz pewnie gadka ze zdjęcie usuneli : D

Portret użytkownika bernoulli

Jeżeli coś Pan pisze, proszę

Jeżeli coś Pan pisze, proszę przed opublikowaniem przeczytać, co się nabazgrało. Ze zrozumieniem trzeba. Używanie znaków interpunkcyjnych by się przydało. Ogonki też potrzebne. . Jak ma byż "ź", to niech będzie "ź", a nie "z". Szanuj Człowieku język polski..!!!!!

Portret użytkownika klaudius

Nie wiem co ten człowiek mówi

Nie wiem co ten człowiek mówi w komentarzu ale mnie te ostatnie przefiltrowania tego zdjęcia wyraznie sugerują iż to są 3 a nawet 4 osobne obiekty a to co postrzegacie jako ptaka czy całościowy obiekt latający to gazy lub jakieś pole termiczne wokół tych pojedyńczych obiektów będących w jakimś szyku podczas lotu ! Może tak na to należy spojrzeć ?

Portret użytkownika Drewutnia

Ten komentujący idiota z

Ten komentujący idiota z filmu ma naprawdę wyobraźnię. Jak na angola przystało pitoli farmazony. To co jest na zdjęciu to nic innego, jak chwilowe zakłócenie w matrycy kamery. That's it!

Portret użytkownika Homo sapiens

Jeżeli to prawdziwe zdjęcie

Jeżeli to prawdziwe zdjęcie jakiegoś "obiektu" a nie paproch kamery CCD to mamy kolejny pokaz albo uchwycenie "Czuwających Nieba", a dla mnie bytów hylemorficznych, widać jakiś morfing, bo to nie jest regularny kształt. A tak przy okazji w artkule na PCH24 o transhumanizmie i planach technokratów by przenieść świadomość do nowych ciał bionicznych pojawił się taki komentarz: "Taaa... i zamkną duszę w komputerze, jak dżina w butelce, co nie? Wyssają ssawką i wstrzykną na szybki dysk SSD albo jakoś przez wi-fi... Oni naprawdę w to wierzą?" http://www.pch24.pl/transhumanizm---ostatnie-dziecko-rewolucji-seksualnej-,60139,i.html

Ktoś nie jest zbytnio w temacie, można chyba powiedzieć. Bo naukowcy i okultyści planują stworzenie ciał bioniczno-biologiczno-syntetycznych, opartych na wychodowanych tkankach albo połączeniu wszystkich takich elementów plus moce okultystyczne potrzebne do przeniesienia ducha bądz świadomości do takiego tworu. Teoretycznie nie wiemy czy to możliwe, ale zawsze są istoty przywoływane przez działające towarzystwa THULE-VRIL, które mogą w tym pomóc..., bo same to robią jak informują nas o tym raporty ufologiczne !, na szczęście nad wszystkimi jest Bóg YHWH, Jezus Chrystus i Duch Święty, tylko prawdziwy Władca Wszechświata może nas uchronić przed takimi wynalazkami.

"Po chwili światło w domu zapaliło się z powrotem i przez zamknięte drewniane drzwi prowadzące z kuchni na werandę weszły cztery istoty. Przeszły przez nie, jak gdyby ich tam nie było. Poruszały się jedna za drugą tuż nad ziemią nierównomiernym szarpanym ruchem pozostawiając za sobą swój mglisty, stopniowo niknący obraz. Będąc głęboko wierzącą katoliczką Betty zinterpretowała to ich przeniknięcie przez drzwi w kategoriach religijnych, mówiąc: "Myślę, że to aniołowie, ponieważ właśnie Jezus potrafił przechodzić przez drzwi, ściany, a także chodzić po wodzie. To na pewno oni..."Istoty, które stanęły przed nią, w najmniejszym stopniu nie przypominały swoim wyglądem tradycyjnego wizerunku aniołów. Miały humanoidalne kształty i były do siebie podobne jak dwie krople wody..." czy nie były przypadkiem wynikiem produkcji ciał bionicznych albo GMO ?! produkcja seryjna, tacy sami jak dwie krople wody...

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika dedal64

Łazik Curiosity posiada nie

Łazik Curiosity posiada nie tylko bardzo dobry aparat z dobrym obiektywem , ale też i kamere 3D. dlaczego nie ma żadnego filmu z tej kamery ? Jeżeli to nie żaden pojazd latajacy , to wtakim razie gdzie znajduje sie na Ziemi ten łazik . Jeżeli w terenach arktycznych to znaczy że idzie ocieplenie to pewnie  jakiś zabłąkany ptak szukał sobie nowych terenów łowieckich 

Skomentuj