Niezidentyfikowany obiekt w okolicy Słońca

Kategorie: 

źródło: NASA/SDO

Wczoraj doszło do kolejnego przypadku obserwacji niezidentyfikowanej anomalii w okolicy Słońca. To już kolejna taka rejestracja bardzo nietypowych zjawisk w pobliżu obserwowanej przez nas tarczy słonecznej do której doszło w ostatnich dniach. Ostatnio miało to miejsce 28 kwietnia 2013.

 

Przelot obiektu zaobserwowano w czasie transmisji z obserwatorium SDO. Przelot był bardzo szybki i trudno było to uchwycić, jednak miało to miejsce a zwolnienie obrazu pozwala na krótką analizę tego co widzieliśmy.

Przelot obiektu był tak szybki, że trudno podejrzewać, aby była to kometa lub asteroid, który zabłąkał się w okolicę naszej gwiazdy. Jak zwykle w takich przypadkach są kłopoty z oceną odległości w jakiej obiekt mógł się znajdować więc wyrokowanie na temat tego jak wielki jest nie ma za bardzo sensu. Wiemy za to na pewno, że coś tam przeleciało w obiektywie satelity SDO.

[ibimage==17389==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Jest to dobrze widoczne za pomocą instrumentu AIA i filtra 131. Poza tym widać wyraźnie, że filtr 1600 również coś tam zobaczył. Być może to po prostu gwiazda, ale nie jest to do końca pewne, bo miejsce wystąpienia anomalii koresponduje z tym z filtra 131.

 

Zaskakująco wygląda też to co pokazał filtr 211 tego samego urządzenia, bo to naprawdę wygląda tak, jakby ktoś coś nieudolnie wyretuszował. Może to jednak tylko obłok gazu. Czekamy na propozycje racjonalnych wyjaśnień dla tego fenomenu.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika marekkkkkkk

Witam nawet nie bylo sie

Witam nawet nie bylo sie kiedy odezwac:) jak proslilem nie zbesztaliscie mnie nawet tak bardzo:)) chcialem powiedziec ze ten filmik byl krecony dokladnie o godz 20 04 wiec to napewno nie byl jastrzab ani bocian !! Ani robaczek na obiektywie Smile ja widzialem ze to cos dalej polecialo za tym budynkiem ale skonczylem krecenie bo ludzie sie zbiegli i nie chcilem zeby gadali Lol odlcialo to daleko w takiej samej formie jak na filmie a co to bylo nadal zostaje ciekawostka dla mnie Lol a dodam jeszcze ze bylo to krecone samsung note 2 i tak na moje oko to bylo to ok 8pietra

Portret użytkownika b@ron

hmmm...na filmie w realnym

hmmm...na filmie w realnym czasie ,wygląda to jak błysk wyładowania elektrycznego ,może zachodzą tam takie zjawiska ,być może też nic tam nie przelatywało a ów błysk mógł powstać przez zakłócenie w urządzeniach w obserwatorium 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika SAH

Hej ;) Wiesz mi to wygląda na

Hej Wink Wiesz mi to wygląda na bociana w locie który kołuje nad swoim żerowiskiem , a i nie podejrzewam by  to był inny bardziej drapieżny ptak o tej wielkości bo chyba w tej okolicy co kręciłeś to ich nie ma Wink a teraz poważnie przypomina to ptaka , ale film fajny 

Portret użytkownika SAH

Na widok tej pętli

Na widok tej pętli autobusowej , stracił ją Sad ,,,, a tak poważnie pod wieczór a to taki czas filmowania był to taka kamera z telefonu nie łapie tak cienkiej szyjki bociana i jego głowy Smile

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj