Niezidentyfikowany obiekt widziany w koronie słonecznej

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Postęp w zakresie amatorskiej astronomii jest tak znaczny, że obecnie prawie każdy może sobie pozwolić na kupno teleskopu solarnego lub po prostu odpowiedniego filtra do konwencjonalnego teleskopu, który może pozwolić na przyzwoitej jakości obserwacje naszej dziennej gwiazdy dokonywane bez ryzyka utraty wzroku. Właśnie podczas jednej z takich sesji jeden z astronomów amatorów zauważył niezwykłą ogromną anomalię widoczną w koronie słonecznej.

 

Internauta posługujący się pseudonimem MrMBB333 opublikował kilka dni temu intrygujący materiał wykonany 8 kwietnia bieżącego roku. Jak twierdzi, za pomocą swojego teleskopu Celestron Nexstar typu SE w układzie Maksutowa, wyposażonego w filtr słoneczny własnej roboty, udało mu się uchwycić coś co wygląda na ogromny obiekt znajdujący się w pobliżu Słońca.

 

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to, co MrMBB333 uważa za sferyczną anomalię w koronie gwiazdy, może być też po prostu jakimś rodzajem zanieczyszczenia. Tyle tylko, że mężczyzna odpiera taki oczywisty zarzut twierdząc, że obserwował niezwykłą anomalię aż do momentu gdy Słońce zaszło za dom jego sąsiada.

Każdy może sobie sam wyrobić zdanie co widzi na tym nagraniu, ale warto zaznaczyć, że w przeszłości również satelity obserwacyjne NASA rejestrowały anomalie wyglądające jak wielkie bąble rozpychające koronę słoneczną. W niektórych przypadkach widziano nawet wiry z plazmy, które mogą sugerować, że dochodziło do jakiegoś rodzaju "tankowania". Wedle tej teorii wielkie sferyczne anomalie to po prostu pola siłowe potężnych pojazdów, które wykorzystują jakoś naszą gwiazdę na przykład jako źródło zasilania dla napędu.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika dareczek

To chyba jest plama słoneczna

To chyba jest plama słoneczna AR2529, nic szczegółnego, no może poza tym że tyo największa plama zaobserwowana w tym roku i można ją podziwiać nawet przez ciemną szybkę do masek spawalniczych.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj