Niezidentyfikowany obiekt zarejestrowany podczas startu rakiety Falcon9

Kategorie: 

Źródło: SpaceX

Kolejny wystrzał rakiety Falcon 9 z 18 marca bieżącego roku, odbył się bez problemu. Statek kosmiczny wystartował z Launch Complex 39A (LC-39A) w NASA Kennedy Space Center na Florydzie, finalizując szósty z planowanych wystrzeleń satelitów Starlink przez firmę SpaceX. Okazuje się jednak że transmisja z tego wydarzenia uchwyciła coś więcej.

Podczas powrotu rakiety na powierzchnię Ziemi transmisja na żywo uwieczniła przelot w kadrze niezidentyfikowanego obiektu. Trudno ocenić gdzie dokładnie znajdował się ten niezidentyfikowany kształt, jednak jego przemknięcie przed kadrem kamery było wyraźnie widoczne. Obiekt poruszał się z dużą prędkością w górę, podczas gdy rakieta zbliżała się w kierunku Ziemi. Co za tym idzie najprawdopodobniej nie była to porzucona część rakiety.

 

Obserwując uwieczniony na nagraniu incydent trudno nie zastanowić się nad tym, co mogłoby przelecieć tak blisko rakiety Falcon 9 i nie zaalarmować jednocześnie specjalistów ze SpaceX? Jedyne rozwiązania jakie nasuwają się na myśl (poza uznaniem tego za obserwację UFO) to uznanie że obiekt znajdował się w rzeczywistości znacznie dalej lub też, że umknął on uwadze naukowców. Odpowiedź na to pytanie, pozostaje zagadką.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj