Nieznane struktury na zdjęciach z chińskiego łazika

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Obecnie na Księżycu znajduje się chiński łazik Yutu, który przesyła na ziemię bardzo interesujące zdjęcia z powierzchni srebrnego globu. Już na samym początku okazało się, że kamery zamontowane na tym urządzeniu przekazują nieco inne kolory niż te znane ze zdjęć z NASA. Teraz okazało się, że zidentyfikowano na nich jakieś nieoczekiwane struktury.

 

W tej chwili chiński łazik nie pracuje. Pozostaje on w trakcie kilkunastodniowej hibernacji, aby przeczekać księżycową noc. Przedtem jednak zdołał sprawdzić swoje systemy i przesłał kilka zdjęć, z których zbudowano panoramę. To właśnie jedno z tych zdjęć zawiera coś, co wygląda jak niewielka piramida.

Tego typu struktury geologiczne, przypominające ostrosłup czasami występują w naturze, ale przeważnie są wynikiem obróbki. Czegoś takiego po prostu nie ma prawa być na powierzchni Księżyca dlatego wzbudziło to nieskrywane zainteresowanie ekspertów od poszukiwań śladów obecności obcych cywilizacji.

Oczywiście tego typu znaleziska mają też sporo adwersarzy, którzy zwykle wyśmiewają wszelkie fotograficzne dowody wskazujące na istnienie rzekomych śladów bytności innych cywilizacji na Marsie czy Księżycu. Dla takich osób każda z tego typu spraw to przede wszystkim efekt wybujałej wyobraźni.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika nation

Mój fotoaparat jest z dolnej

Mój fotoaparat jest z dolnej półki, ale zdjęcia jakie nim robię są o wiele lepsze od tych prezentowanych przez NASA, ufologów i innych wyznawców kosmitów. Mogę im wypożyczyć odpłatnie, miałbym na kupno lepszego aparatu.

Portret użytkownika H.R.

Można mieć wątpliwości, czy

Można mieć wątpliwości, czy to prawdziwe, czy ściema, ale ... . Księżyc ma w wydaniu NASA pewną zbieżność z Marsem. NASA tak samo kłamie w sprawie Księżyca, jak i w sprawie Marsa. Okazało się, że kolory świata na Marsie są takie same, jak na Ziemi, a nie pomarańczowe. Jest też pewien drobiazg, na który nikt nie zwraca uwagi, nawet samo NASA to przeocza. NASA pokazując komputerową symulację lądowań sond kosmicznych na Marsie, zawsze pokazuje końcową fazę lądowania na Marsie przy użyciu spadochronów, choć podobno na Marsie nie ma atmosfery, jak twierdzi NASA. Brak jest atmosfery, ale sondy hamują spadochronami??? Hamują nimi, bo jest tam atmosfera. Potwierdza to słynne zdjęcie, na którym widać lecący na dużej wysokości, z dużą prędkością w locie całkowicie poziomym obiekt pozostawiający smugę kondensacyjną na niebie Marsa.  Na Marsie, gdzie nie ma atmosfery.

Portret użytkownika RW

Na Marsie JEST atmosfera,

Na Marsie JEST atmosfera, oczywiście jednak nie tak gęsta jak na Ziemi i nie o takim samym składzie chemiczym. Atmosfera marsjańska pozwala na znaczne wyhamowanie lądownków, ale nie do końca, stąd w końcowej fazie lądowania konieczne są albo specjalne osłony (balony amortyzujące upadek) albo silniki hamujące.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Pamys

Należy wziąść pod uwagę

Należy wziąść pod uwagę śmieci kosmiczne czyli pozostałości po poprzednich satelitach czy samych rakietach nośnych z których część krąży po orbicie, część spadła na Ziemię, a część zaczyna pomału zaśmiecać księżyc. I będzie tego coraz więcej.

Portret użytkownika JD

Robią co mogą, żeby nic nie

Robią co mogą, żeby nic nie pokazać. Jeśli coś zobaczymy, to przez pomyłkę.
 
Aparaty i jakość tych zdjęć, to jakby zastosowana  technika sprzed stu lat. Za grosze można kupić sprzęt robiący zdjęcia znacznie lepszej jakości. Czyli jest to wszystko celowe działanie maskujące.

Portret użytkownika Destyny

d*pa twoja w menu tego

d*pa twoja w menu tego odtważacza masz taki trybik wciśnij go to on ci pokaże w jakich ty pikselach oglądałeś pokaże ci też na jakie piksele możesz zmienić dopiero potem komentu ten filmik

Portret użytkownika meh Mehu

Musiałbys się wgłębic w

Musiałbys się wgłębic w podstawy fotografii. Wiem tylko tyle,że na nagraniach tego typu rzadko widać gwiazdy, bo żeby światło z gwiazd dotarło do obiektywu kamery trzeba by robić 'naświetlanie'. Na nagraniach tak słabej jakości jaką dostaje społeczeństwo nie ma co wymakać zbyt dużo szczegółów...

Portret użytkownika takie tam

pytanie dla madrych !   skoro

pytanie dla madrych !
 
skoro ten lazik zauwazyl dziwne struktury, trojkatne, swiecace czy inne kwadratowe.....czemu nioe podjechal do nich na bliska odlegosc, zeby je zbadac i wowczas dostarczyc nam niezbitych dowodow?
 
a moze amerykanie zadzwonili do cesarza chin i nie powiedzielie im cos w stylu : sluchajcie wlasnie przekonaliscie sie na wlasne oczy ze nie jestesmy sami, ale odradzam wam informowanie o tym publiki gdyz:
 
wlasnie dlaczego? bo ta tajemnica moze zagrozic bezpieczenstwu ludzkosci? albo sprawic ze ludzie nie beda poddawac sie manipulacji?
 
dlaczego nie chca tego ujawnic, ..........

Portret użytkownika creepsy

raczej nie jestesmy sami

raczej nie jestesmy sami widzialem cos z bliska na wlasne oczy nie wyladlo na nic ziemskieo pulsujace swiatlo biale duzo kolorowyc etc brzmi to jak z kiepskieo filmu ale tym razem to nie z filmu widzialem na dystansie około 100 metrow od siebie moze 150 m  lecialo zatrzymalo sie lekko znizajac pułap zawislo trzymalo sie w tej pozycji kilka sekund pozniej powoli odlatywalo niknac za chmuraMI  szary specyficznie wygladajacy metal i ta myśl co ja mam teraz zrobic ? Biggrin cos pieknego
 

Portret użytkownika PERKOZ93

Ponieważ fotografie w tym

Ponieważ fotografie w tym przypadku służą do nawigacji. Wyszukuję się w ten sposób przeszkody. Ten łazik ma na celu zobaczenie, czy są jakieś cenne surowce tam, nie potrzeba do tego kamer.

Jeszcze jedno - im prostszy układ, tym bardziej odporny na promieniowanie. Gdyby aparat był analogowy, jak w misjach Apollo, to jakość była by lepsza. W kosmosie lepiej działa sprzęt prosty, promieniowanie usmażyło by precyzyjną matrycę, lub mocny procesor w kilka sekund.

Portret użytkownika Homo sapiens

Może to jakaś "obgryziona"

Może to jakaś "obgryziona" przez wojny Aniołów piramidka ? Są teorie, że przed stworzeniem ludzkości już miały trwać jakieś wojny ?
[...]Opierając się na założeniach geologii katastroficznej, na danych historycznych i archeologicznych, na starożytnych zapiskach sumeryjskich, babilońskich i innych oraz na relacji biblijnej, zwolennicy katastrofizmu na ogół datują Potop na rok 2800 ± 500 lat p.n.e., czyli w okresie 3300 - 2300 lat p.n.e. Główną jednak podstawą tego proponowanego przez Patten'a datowania są zjawiska geofizyczne, przede wszystkim zagadnienie glacjogenezy i przebiegu tzw. epoki lodowej. Archeologia nie wypowiedziała dotąd i jeszcze długo nie wypowie ostatniego słowa na ten temat. Interpretacja wykopalisk ulega ciągłym korektom w miarę dalszych odkryć, które często okazują się zagadkami nie do rozwiązania. Jeżeli - naturalnie uniwersalny -
 
(super technologia szlifierska sprzed potopu)
 

Potop miał miejsce w czasach historycznych, to jego wody bez wątpienia zmiotły z powierzchni ziemi niejedną cywilizację. Kiedy? Z pewnością nie miliony lat temu, skoro historia ludzkości nie sięga wstecz dalej niż kilka tysięcy lat przed naszą erą. I jeżeli Potop położył kres jakiejś ludzkiej społeczności, to z pewnością nie u zarania jej istnienia, lecz już po pewnym czasie, gdy jej dzieje były znacznie zaawansowane, o czym świadczą wspomniane odkrycia i znaleziska - relikty przedpotopowego świata.[..]
http://popotopie.blogspot.com
 
(zdjęcie: Ameryka południowa i nie odkryta/nie odkopana konstrukcja...)

 
(super technologia szlifierska sprzed potopu)
Jest to fotografia elementów/artefaktów archeologicznych znalezionych w Ameryce południowej. Stopień dokładności z jaką zostały wykonane oraz grubość tych elementów wprawia świat naukowy w wielkie zakłopotanie !
http://popotopie.blogspot.com/2013/09/miekkie-skay-starozytnych-kosmiczne.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika PERKOZ93

Problem jest innej natury.

Problem jest innej natury. Matryce aparatów, nie oddają balansu bieli ludzkiego oka. Jak sam zapewne wiesz, robiąc zdjęcia, zawsze są ciut inne kolory. Na obcej planecie problem jest jeszcze większy, bo nie ma "wzorca" nikt nigdy nie widział tamtego balansu, to nie da się skalibrować. Dlatego łaziki, mają na sobie znacznik koloru, oraz monetę, aby skalibrować balans "aby wyglądało jak na Ziemskim balansie". Te ciemno czerwone zdjęcia, to surowe fotki. One również nie oddają właściwego koloru. Właściwy kolor będzie, jak ktoś tam poleci, i skalibruję balans bieli "na oko". Innej metody nie ma.

Portret użytkownika Wielkie LOL

USA ma u Komunistycznych Chin

USA ma u Komunistycznych Chin taki dlug ze musieli by sprzedac wszystkie rezerwy metali plus cala powierzchnie USA i, i tak by nie splacili tym nawet 50% tego dlugu. Caly hi-tec wymyslany na zachodnich universytetach jest produkowany w - tak Chinach. Afrykanskie tereny z rzadkimi glebami nalerzy w 70% do? Tak Chin. Wojsko Chinskie jest wieksze niz calego Nato. Tak wiec Ironiczne to jest ze myslisz ze oni chca cos byc. Oni juz sa JEDYNYM mocarstwem na swiecie.

Skomentuj