Nieznani sprawcy zniszczyli maskę pogrzebową faraona Tutenchamona - oderwano jego brodę

Kategorie: 

Źródło:youtube.com

Skandal wybuchł w Muzeum w Kairze – w największym na świecie repozytorium obiektów sztuki starożytnego Egiptu. W Egipcie w Muzeum w Kairze ze złotej maski pogrzebowej króla Tutenchamona urwano brodę. Utraconą część przymocowano z powrotem za pomocą żywicy epoksydowej, która poważnie zagraża zabytkowi, podaje AP.

 

Metoda przywrócenia wizerunku masce Tutenchamona, liczącej 3,3 tys. lat, wywołała szok i oburzenie wśród ekspertów.

„Żywicy używa się do łączenia różnych materiałów, w tym metali, ale reperować tym maskę Tutenchamona?! Materiał ten jest bardzo trudny do usunięcia z starej powierzchni. Krople żywicy uszkodzą maskę” – powiedział jeden z konserwatorów. „Ponadto widać małą szczelinę między powierzchnia brody i brodą. Widać tam przezroczystą, żółtawą warstwę, która oddziela dwie części maski”.

Kto konkretnie uszkodził maskę? Nie wiadomo. Pracownicy muzeum nie udzielają komentarzy w tej sprawie. Według jednej z wersji, główny eksponat Muzeum w Kairze został uszkodzony podczas nocnego sprzątania. Antyk upuszczono na ziemię i wówczas prawdopodobnie odpadła broda. Pracownicy twierdzą, że przełożeni nakazali szybką naprawę maski w taki sposób, aby nikt nie dowiedział się o incydencie.

Sprawa wyszła na jaw, bo brodę przyklejono pod innym kątem, a nadmiary kleju usunięto ostrym narzędziem. Archeolodzy i historycy przeżywają koszmar. Trudno sobie wyobrazić, że pochodzącą z czternastego wieku przed naszą erą maskę można było zniszczyć w tak głupi sposób. Wcześniej, decyzją egipskiego parlamentu, nie można było jej wywozić z kraju, ponieważ jest to ważny symbol kulturowy Egiptu.

Egipskie władze wszczęły dochodzenie w tej sprawie. Wiadomo na razie, że pięć osób straciło pracę w muzeum. Pozostaje pytanie, czy zabytek uda się uratować. Na razie podjęto decyzję, że maska będzie nadal eksponowana, ale z brodą, przymocowaną żywicą epoksydową.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

"Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz... Nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm"     Cz. Miłosz

Portret użytkownika KoFiPL

Piszę do ludzi którzy

Piszę do ludzi którzy interesują się piramidami i tym co z nimi związane. Otóż oglądając film o piramidach (jak są one zrobione w środku itd.) natknąłem się na "cuś". Owy cuś znajduje się w samym sarkofagu (na razie nie powiem co widzę, bo chcę się dowiedzieć, czy też to samo widzicie), widzę to nawet na zrobionych miniaturkach w tej galerii. (jak dla mnie masakra)
http://postimg.org/gallery/1009466t2/40e8e343/
Zdjęcia normalnie zrobione z telewizora ale właśnie dzięki temu to zobaczyłem - najlepiej patrzeć z 1 metra i się oddalać od ekranu wtedy staje się to widoczne. A jak już to zobaczycie to będziecie to widzieć nawet na miniaturkach. Jeśli nie dostrzegacie to możecie sobie pomóc ściemnieniem obrazu.
 
Dwa ostatnie zdjęcia to ściana po przebiciu się pierwszej blokady z szybu - tu też można coś dostrzec a nawet sporo tyle że dużo trudniej i najlepiej na przyciemnionym obrazie przy zgaszonym świetle tak aby było widać tylko ekran.
 
Powiedzcie mi co widzicie ^_^ (proszę tylko nie piszcie głupot : ( )

Portret użytkownika kuzYn

  Nie musze się oddalać, ani

 
Nie musze się oddalać, ani ściemniać Biggrin i widzę od razu komorę grobową i sarkofag z twarzami. (czy ja to naprawd napisałem ? ) z Wielkiej Piramidy, oraz wylot szybu. A to najniżej wygląda jak mózg. Czy to Twoj kofi ? Biggrin
 
btw: gratulacje z okazji  rejestracji Biggrin

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Portret użytkownika KoFiPL

Nio to nieźle widzisz w

Nio to nieźle Biggrin widzisz w liczbie mnogiej, ja w sarkofagu samym tylko w liczbie pojedynczej : O
Na pierwszej i na 4tej miniaturce widać to najbardziej (sztuk 1 - nie widzę więcej - chcę aby ktoś napisał to jedno  słowo hihihi,  jak nie widzicie to pomniejszajcie całe zdjęcie od dużego do małego).
Straszne troche to : ] a straszniejsze to że nie mam zielonego pojęcia jak to osiągnęli/zrobili ?
 
Natomiast jeśli chodzi o 2 ostatnie zdjęcia to trzeba je oglądać normalnie z filmu i zatrzymać w momencie jak przygasa światło z robota. Tam jest na 100% na środku człowiek (facet) w takiej kiecce jak na innych malunkach w Egipcie. Lewa noga stoi na czymś wyżej od prawej. Wokoło tej postaci jest pełno zwierząt.
Te 3 ostatnie zdjęcia są z filmu „Wewnątrz Wielkiej Piramidy”. (ciężko coś dokładnie z tych zdjęć wypatrzeć lepiej jest z filmu. Lub użyć brithness/contrast w jakimś programie np. PhotoShop.)
 
A dziękuję kuzYn - udało się zarejstrować hihi (mam w końcu swój aztekowy kod avatar ^_^)
 
Edytowalem i dodałem:
dopatrywalem się kolejnego czegoś i dopatrzylem Smile hihi
 
 

Portret użytkownika Homo sapiens

Dziwne ale pamiętają państwo

Dziwne ale pamiętają państwo jak pisałem o tym że wysysa ktoś z nas energię ? Jak się okazuje święty chłopiec z Rosji i o tym wspomina ! Starożytni Egipcjanie też coś o tym wiedzieli !
"„Mamusiu, ludzie będą iść i umierać w ruchu, ponieważ zupełnie nie będą mieć energii. W naszym mieście będzie tak samo”.
„To, co będzie się dziać w Rosji, tak samo będzie i w innych krajach” – często mówił Sławik."
 

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi... o energię ? 

Do tego należy zadać pytanie co się dzieje z naszą energią życiową ?! Kto ją nam odbiera ?! Oficjalnie Stwórca dał nam 120 lat życia ! Pomijając tych, których się zmusza do nałogów typu narkomani, alkocholicy i inne, to należy wykryć kto z nas wysysa energię za pomocą maszynerii orgonicznej ? Dlaczego nie możemy oficjalnie żyć tyle ile nam przyznał Stwórca ?! Kto nam zabiera życie ?! W poprzednich wpisach dałem przykłady, że oni mogą zabierać umysły oraz myśli, a prawdopodobnie życie albo energię życiową też !
http://popotopie.blogspot.com/2014/02/dzisiejsza-paradyzja.html
 

Prawdziwi chrześcijanie wierzą, że każdy nałóg bierze się z demona/ów. To nie jest tak jak to przedstawia psychologia. To że ktoś zabiera się za alkochol albo narkotyki to ingerencja w umysł ofiary przez demona/y ! Można to doskonale wytłumaczyć językiem parapsychologii oraz Chrześcijaństwa, Islamu, Hinduizmy i wielu innych... Energia takiej ofiary musi być pobrana, potem ofiara wygląda jak wrak człowieka ! To jak się społeczeństwa zachowują i jakie idee propaguje się do ludności to bardzo ważna i skomplikowana sprawa ! Dzisiejsi specjaliści od manipulacji i psychomanipulacji mają plany i je propagują na różne sposoby.
 
"Jednym z najbardziej fascynujących aspektów moich licznych rozmów z Maarit, były dyskusje dotyczące genetycznej manipulacji mitochondrialnego DNA uprowadzonych. Mitochondrialne DNA jest to DNA wewnątrz mitochondriów, wytwarzających energię organelli w każdej komórce. Mitochondria rozumiane są jako główny składnik produkcji energii u wszystkich istot ludzkich; mitochondria biorą udział w fosforylacji oksydacyjnej i łańcuchu transportu elektronów. Oto cytat z opracowania naukowego w tej sprawie:
 
"...Organella te mają różną wielkość, przeważnie od 2 do 8 μm, mogą też szybko zmieniać swój kształt i rozmiary. Są one miejscem, w którym w wyniku procesu oddychania komórkowego powstaje większość adenozynotrifosforanu (ATP) komórki, będącego jejźródłem energii..."
 
Zródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Mitochondrium

"Maarit i ja, spekulowałyśmy, że Drakonidzi mają żywotny interes w mitochondriach i jego DNA i może nawet pomogli wprowadzić te organella do ludzkiego systemu, aby przejąć władzę nad naszym systemem produkcji energii. Nasze organizmy mogą produkować subtelne energie dla tych pasożytniczych kosmitów, którzy wprowadzają w nas różne implanty, do być może transportowania lub przekształcania tych subtelnych energii na ich własny użytek."

 
O wysysie energi życiowej przez UFO, opowiada również film z konferencji słynnej ufolog Karli Turner, pod tym adresem:
https://www.youtube.com/watch?v=AnjAX1Fw4EU

 

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Gościu

Niestety moja matka to

Niestety moja matka to histeryczka i awanturnica. Ma zawsze pogardliwy i nerwowy ton. Czuję się strasznie jak ona coś mówi, jakby ktoś ze mnie wysysał siłę życiową, czuję się potem zmęczony.
Myślę, że niektórzy ludzie to być może przebrani kosmici, może to nie jest już moja matka?

Portret użytkownika Matsuri

Nie martw się nie jest

Nie martw się nie jest kosmitką, wielu jest takich ludzi. Są to tzw pasożyty energetyczne. Ludzie co mają zasyfioną psychę(Ciała duchowe),  wszelkiej maści nałogowcy, ludzie z wątpliwą moralnoscią, itp itd.

Portret użytkownika KoFi+

mi głowa zadaje takie

mi głowa zadaje takie pytania:
1. czy aby napewno zwiedzający mają aż taki dostęp do tego bezcennego arcydziela aby w ogóle je dotknąć? (już nie wspominam o urwaniu czego kolwiek).
2. czy aby na pewno zwiedzający patrzą na 100%towy oryginał, a nie na kopię ? Przecież tam włazić może byle kto i może wnieść ze sobą różne rzeczy... Nawet do bazylijki św. Piotra w Rzymie niemożna sobie od tak wejść bez sprawdzenia co masz i czy nic nie chowasz.  Kto zresztą by udostępniał na wyciągnięcie ręki byle kogo takie bezcenne arcydzieło ?
 

Strony

Skomentuj