Nieznani sprawcy zniszczyli maskę pogrzebową faraona Tutenchamona - oderwano jego brodę

Kategorie: 

Źródło:youtube.com

Skandal wybuchł w Muzeum w Kairze – w największym na świecie repozytorium obiektów sztuki starożytnego Egiptu. W Egipcie w Muzeum w Kairze ze złotej maski pogrzebowej króla Tutenchamona urwano brodę. Utraconą część przymocowano z powrotem za pomocą żywicy epoksydowej, która poważnie zagraża zabytkowi, podaje AP.

 

Metoda przywrócenia wizerunku masce Tutenchamona, liczącej 3,3 tys. lat, wywołała szok i oburzenie wśród ekspertów.

„Żywicy używa się do łączenia różnych materiałów, w tym metali, ale reperować tym maskę Tutenchamona?! Materiał ten jest bardzo trudny do usunięcia z starej powierzchni. Krople żywicy uszkodzą maskę” – powiedział jeden z konserwatorów. „Ponadto widać małą szczelinę między powierzchnia brody i brodą. Widać tam przezroczystą, żółtawą warstwę, która oddziela dwie części maski”.

Kto konkretnie uszkodził maskę? Nie wiadomo. Pracownicy muzeum nie udzielają komentarzy w tej sprawie. Według jednej z wersji, główny eksponat Muzeum w Kairze został uszkodzony podczas nocnego sprzątania. Antyk upuszczono na ziemię i wówczas prawdopodobnie odpadła broda. Pracownicy twierdzą, że przełożeni nakazali szybką naprawę maski w taki sposób, aby nikt nie dowiedział się o incydencie.

Sprawa wyszła na jaw, bo brodę przyklejono pod innym kątem, a nadmiary kleju usunięto ostrym narzędziem. Archeolodzy i historycy przeżywają koszmar. Trudno sobie wyobrazić, że pochodzącą z czternastego wieku przed naszą erą maskę można było zniszczyć w tak głupi sposób. Wcześniej, decyzją egipskiego parlamentu, nie można było jej wywozić z kraju, ponieważ jest to ważny symbol kulturowy Egiptu.

Egipskie władze wszczęły dochodzenie w tej sprawie. Wiadomo na razie, że pięć osób straciło pracę w muzeum. Pozostaje pytanie, czy zabytek uda się uratować. Na razie podjęto decyzję, że maska będzie nadal eksponowana, ale z brodą, przymocowaną żywicą epoksydową.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

"Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz... Nie zajrzeli do dupy - tam miałem socjalizm"     Cz. Miłosz

Portret użytkownika KoFiPL

Piszę do ludzi którzy

Piszę do ludzi którzy interesują się piramidami i tym co z nimi związane. Otóż oglądając film o piramidach (jak są one zrobione w środku itd.) natknąłem się na "cuś". Owy cuś znajduje się w samym sarkofagu (na razie nie powiem co widzę, bo chcę się dowiedzieć, czy też to samo widzicie), widzę to nawet na zrobionych miniaturkach w tej galerii. (jak dla mnie masakra)
http://postimg.org/gallery/1009466t2/40e8e343/
Zdjęcia normalnie zrobione z telewizora ale właśnie dzięki temu to zobaczyłem - najlepiej patrzeć z 1 metra i się oddalać od ekranu wtedy staje się to widoczne. A jak już to zobaczycie to będziecie to widzieć nawet na miniaturkach. Jeśli nie dostrzegacie to możecie sobie pomóc ściemnieniem obrazu.
 
Dwa ostatnie zdjęcia to ściana po przebiciu się pierwszej blokady z szybu - tu też można coś dostrzec a nawet sporo tyle że dużo trudniej i najlepiej na przyciemnionym obrazie przy zgaszonym świetle tak aby było widać tylko ekran.
 
Powiedzcie mi co widzicie ^_^ (proszę tylko nie piszcie głupot : ( )

Portret użytkownika kuzYn

  Nie musze się oddalać, ani

 
Nie musze się oddalać, ani ściemniać Biggrin i widzę od razu komorę grobową i sarkofag z twarzami. (czy ja to naprawd napisałem ? ) z Wielkiej Piramidy, oraz wylot szybu. A to najniżej wygląda jak mózg. Czy to Twoj kofi ? Biggrin
 
btw: gratulacje z okazji  rejestracji Biggrin

 

Portret użytkownika KoFiPL

Nio to nieźle widzisz w

Nio to nieźle Biggrin widzisz w liczbie mnogiej, ja w sarkofagu samym tylko w liczbie pojedynczej : O
Na pierwszej i na 4tej miniaturce widać to najbardziej (sztuk 1 - nie widzę więcej - chcę aby ktoś napisał to jedno  słowo hihihi,  jak nie widzicie to pomniejszajcie całe zdjęcie od dużego do małego).
Straszne troche to : ] a straszniejsze to że nie mam zielonego pojęcia jak to osiągnęli/zrobili ?
 
Natomiast jeśli chodzi o 2 ostatnie zdjęcia to trzeba je oglądać normalnie z filmu i zatrzymać w momencie jak przygasa światło z robota. Tam jest na 100% na środku człowiek (facet) w takiej kiecce jak na innych malunkach w Egipcie. Lewa noga stoi na czymś wyżej od prawej. Wokoło tej postaci jest pełno zwierząt.
Te 3 ostatnie zdjęcia są z filmu „Wewnątrz Wielkiej Piramidy”. (ciężko coś dokładnie z tych zdjęć wypatrzeć lepiej jest z filmu. Lub użyć brithness/contrast w jakimś programie np. PhotoShop.)
 
A dziękuję kuzYn - udało się zarejstrować hihi (mam w końcu swój aztekowy kod avatar ^_^)
 
Edytowalem i dodałem:
dopatrywalem się kolejnego czegoś i dopatrzylem Smile hihi
 
 

Portret użytkownika Homo sapiens

Dziwne ale pamiętają państwo

Dziwne ale pamiętają państwo jak pisałem o tym że wysysa ktoś z nas energię ? Jak się okazuje święty chłopiec z Rosji i o tym wspomina ! Starożytni Egipcjanie też coś o tym wiedzieli !
"„Mamusiu, ludzie będą iść i umierać w ruchu, ponieważ zupełnie nie będą mieć energii. W naszym mieście będzie tak samo”.
„To, co będzie się dziać w Rosji, tak samo będzie i w innych krajach” – często mówił Sławik."
 

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi... o energię ? 

Do tego należy zadać pytanie co się dzieje z naszą energią życiową ?! Kto ją nam odbiera ?! Oficjalnie Stwórca dał nam 120 lat życia ! Pomijając tych, których się zmusza do nałogów typu narkomani, alkocholicy i inne, to należy wykryć kto z nas wysysa energię za pomocą maszynerii orgonicznej ? Dlaczego nie możemy oficjalnie żyć tyle ile nam przyznał Stwórca ?! Kto nam zabiera życie ?! W poprzednich wpisach dałem przykłady, że oni mogą zabierać umysły oraz myśli, a prawdopodobnie życie albo energię życiową też !
http://popotopie.blogspot.com/2014/02/dzisiejsza-paradyzja.html
 

Prawdziwi chrześcijanie wierzą, że każdy nałóg bierze się z demona/ów. To nie jest tak jak to przedstawia psychologia. To że ktoś zabiera się za alkochol albo narkotyki to ingerencja w umysł ofiary przez demona/y ! Można to doskonale wytłumaczyć językiem parapsychologii oraz Chrześcijaństwa, Islamu, Hinduizmy i wielu innych... Energia takiej ofiary musi być pobrana, potem ofiara wygląda jak wrak człowieka ! To jak się społeczeństwa zachowują i jakie idee propaguje się do ludności to bardzo ważna i skomplikowana sprawa ! Dzisiejsi specjaliści od manipulacji i psychomanipulacji mają plany i je propagują na różne sposoby.
 
"Jednym z najbardziej fascynujących aspektów moich licznych rozmów z Maarit, były dyskusje dotyczące genetycznej manipulacji mitochondrialnego DNA uprowadzonych. Mitochondrialne DNA jest to DNA wewnątrz mitochondriów, wytwarzających energię organelli w każdej komórce. Mitochondria rozumiane są jako główny składnik produkcji energii u wszystkich istot ludzkich; mitochondria biorą udział w fosforylacji oksydacyjnej i łańcuchu transportu elektronów. Oto cytat z opracowania naukowego w tej sprawie:
 
"...Organella te mają różną wielkość, przeważnie od 2 do 8 μm, mogą też szybko zmieniać swój kształt i rozmiary. Są one miejscem, w którym w wyniku procesu oddychania komórkowego powstaje większość adenozynotrifosforanu (ATP) komórki, będącego jejźródłem energii..."
 
Zródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Mitochondrium

"Maarit i ja, spekulowałyśmy, że Drakonidzi mają żywotny interes w mitochondriach i jego DNA i może nawet pomogli wprowadzić te organella do ludzkiego systemu, aby przejąć władzę nad naszym systemem produkcji energii. Nasze organizmy mogą produkować subtelne energie dla tych pasożytniczych kosmitów, którzy wprowadzają w nas różne implanty, do być może transportowania lub przekształcania tych subtelnych energii na ich własny użytek."

 
O wysysie energi życiowej przez UFO, opowiada również film z konferencji słynnej ufolog Karli Turner, pod tym adresem:
https://www.youtube.com/watch?v=AnjAX1Fw4EU

 

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Gościu

Niestety moja matka to

Niestety moja matka to histeryczka i awanturnica. Ma zawsze pogardliwy i nerwowy ton. Czuję się strasznie jak ona coś mówi, jakby ktoś ze mnie wysysał siłę życiową, czuję się potem zmęczony.
Myślę, że niektórzy ludzie to być może przebrani kosmici, może to nie jest już moja matka?

Portret użytkownika Matsuri

Nie martw się nie jest

Nie martw się nie jest kosmitką, wielu jest takich ludzi. Są to tzw pasożyty energetyczne. Ludzie co mają zasyfioną psychę(Ciała duchowe),  wszelkiej maści nałogowcy, ludzie z wątpliwą moralnoscią, itp itd.

Portret użytkownika KoFi+

mi głowa zadaje takie

mi głowa zadaje takie pytania:
1. czy aby napewno zwiedzający mają aż taki dostęp do tego bezcennego arcydziela aby w ogóle je dotknąć? (już nie wspominam o urwaniu czego kolwiek).
2. czy aby na pewno zwiedzający patrzą na 100%towy oryginał, a nie na kopię ? Przecież tam włazić może byle kto i może wnieść ze sobą różne rzeczy... Nawet do bazylijki św. Piotra w Rzymie niemożna sobie od tak wejść bez sprawdzenia co masz i czy nic nie chowasz.  Kto zresztą by udostępniał na wyciągnięcie ręki byle kogo takie bezcenne arcydzieło ?
 

Portret użytkownika KoFiPL

..ci co sprzątają z pewnością

..ci co sprzątają z pewnością nie mogą tego nawet dotknąć niczym - to jest zamknięte pod szkłem a tam kurz się nie dostaje, a nawet jak gdyby to to jest tak cenne że nawet kurz musiał by być usunięty pod nadzorem archeologów i nie wiadomo kogo tam jeszcze. Zresztą myślę że świat ogląda oryginał jedynie tylko na zdjęciach...
 
Pisząc słowo "cenne" nie mam wcale na myśli że to jest ze złota - bo złoto - złotem ale ogół po całości i wiek tego podnosi rangę w nieskończoność do owej cenności...

Portret użytkownika Homo sapiens

Skoro o starożytności to

Skoro o starożytności to proponuję trochę Rosji.  Czy istoty anielskie istnieją ? Odpowiedz jest oczywista dla ludzi wierzących. Dla sceptyków zawsze będzie coś takiego, co nie pozwoli im uwierzyć. Pierwsze popotopowe wyobrażenia aniołów istniały w starożytnym Egipcie i Babilonii. W religiach tych cywilizacji były całe zastępy duchów i istot, będących pośrednikami między bogami a człowiekiem. Aniołowie często występują w Starym Testamencie (na przykład w Ks. Rodzaju 3, 24; księgi prorockie). Biblia nie mówi jednak wiele o naturze i rodzajach tych bytów. W pierwszych wiekach wśród Ojców Kościoła istniały pewne spory co do natury tych bytów. Np. Grzegorz z Nazjanzu, Jan z Damaszku czy Bazyli Wielki wyobrażali anioły jako istoty eteryczno-ogniste. Jeszcze na Soborze Nicejskim II w 787 przypisywano im subtelne ciała.

Tradycja chrześcijańska głosi iż boski nakaz wywołał sprzeciw u jednego z aniołów – Szatana, który popadł w pychę twierdząc, że nie będzie służył ludziom, gdyż są istotami niższymi od aniołów – doprowadził do buntu 1/3 aniołów, o czym informuje Biblia.
Co się dzieje w Rosji pod względem duchowym i anielskim po upadku komuny ? Czy nastąpiła lub następuje w nowej rzeczywistości, bardziej otwartej, ingerencja istot wyższych ? Wiadomo, że Rosja zablokowała GMO jak i opryski hemtrails, czy takie posunięcia mogą mieć znaczenie dla istot z innego wymiaru ? Możliwe...  Oto kawałek z opracowania...
 
(...)Niezwykłości zaczęły się na miesiąc przed jego narodzeniem. Pewnego razu obudziliśmy się rano z mężem od jakiejś dziwnej, głośnej muzyki, płynącej jakby z sufitu. Była bardzo melodyjna, delikatna, nieziemska. Powstał w nas strach: co to? Przecież tak nie może być! Ledwo doczekałam rana i pobiegłam do sąsiadki – stuletniej prawosławnej babci, mieszkającej w naszym wejściu. Wyjaśniła: „Dobry człowiek powinien się narodzić!”. Uspokoiłam się.
 
* Następne zdziwienie było w klinice położniczej. Wszystkim mamom przyniesiono dzieci do karmienia, a mi – nie przyniesiono. Bardzo się wystraszyłam, ponieważ trzy lata temu w tej samej klinice zmarło nasze dziecko. Naraz otwierają się drzwi (obie połowy) i do sali wchodzi z moim Sławikiem na rękach ni to lekarz, ni to siostra w śnieżnobiałym stroju, jakby ze sali operacyjnej, w wieku około 16-17 lat. Twarz miała zasłoniętą opaską z gazy, widoczne były tylko oczy – piękne, nie dające się opisać!. Podając mi syna, powiedziała: „Dziecko urodziło się całe w pieprzykach (ros. – „в родинках” – od tłum.) i wyszła. Głos był delikatny, dziewczęcy, ale pełen siły i władzy. Kiedy dzieci zabrano ze sali, zapytałam kobiety: „Czy widziałyście, kto przyniósł mi dziecko?” Ale okazało się, że żadnej siostry nikt nie widział, zapamiętano tylko dziecko na moich rękach. Siostry takiej nikt na porodówce nie znał. Możliwe, że zapomniałabym o tym wypadku, ale za każdym razem, jak kąpałam syna, od razu przypominałam ją: dlaczego mówiła ona o pieprzykach? Przecież ich wcale nie ma! Pomyślałam, że jest młoda i nie wszystko rozumie. Ale po trzech latach na całym ciele Sławika pojawiły się pieprzyki...
więcej tutaj:

Nowa Rosja - Anielska ?

http://popotopie.blogspot.com/2015/01/nowa-rosja-anielska.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Q...

Patrząc na to co robi Sławik

Patrząc na to co robi Sławik (nie mam na myśli Ukrainy ale jego relacje z Narodem rosyjskim), z kim się zadaje, kogo popiera a kogo "flekuje" (przede wszystkim rosyjskich narodowców), mogę z dużą dozą prawdopodobieństwa przypuszczać że ów janioł był z tych naziemnych. Może nawet sam nosiciel kaganka zwiedzenia czyli piękny khaganowitch, którego utożsamia się z planetą Wenus. Brałeś to Homosapiens pod uwagę?.

Portret użytkownika baca

wszystko wskazuje na to że to

wszystko wskazuje na to że to była sprzątaczka, ponieważ ta odłamana część miała kształt penisa...
a jeśli to nie była sprzątaczka to sprawcą był na bank sprzątacz, ponieważ ta odłamana część miała kształt penisa...
ale to jeszcze nic bo prawdziwy skandal to musiał być kiedy Tutenchamonowi wyrosło to coś na twarzy ... hmmm... nawet jesli to nie penis tylko warkocz w kształcie penisa to ja i tak bym tak nie wyszedł na miasto...
kobiety zawsze na garba lecą a nie na chu*ową brodę...

Portret użytkownika sio

To bardzo poważna sprawa i

To bardzo poważna sprawa i myslę,że to sprawka mosadu, który planował to od lat piećdziesięciu.
Ponieważ obrzezani są z czującej części organizmu więc pozostał im jedynie intelekt,który nie czuje a rozważa pisemne stwierdzenia mając za nic piękno starożytnych kultur.
Ciekawe co na to BACA, który jest ich odwrotnością?

Portret użytkownika febe

Wypadki z eksponatami w

Wypadki z eksponatami w muzeum się zdarzja, sama byłam swiadkiem jak na moich oczach dyrektorka muzeum upuściła bardzo cenna broszę. O mało nie zmedlała ze strachu, na szczęście nic się nie stało. Problemem natomiast jest wadliwa naprawa uszkodzenia. Świadczy o głupocie i niekompetencji tego, ko to zlecił i wykonał. TO jest skandal i, przede wszystkim, niepowetowana strata. Czymże jednak jest uszkodzenie fragmentu maski do obaleń posągów sprzed tysiącleci?

Skomentuj