Nieznany obiekt kosmiczny rozbił się w górach na Syberii

Kategorie: 

Zdjęcie smugi po obiekcie - vesti.ru

Na północy regionu Irkuckiego spadł nieznany obiekt kosmiczny. Informacje potwierdzili lokalni urzędnicy. Trwają poszukiwania miejsca upadku. Przedstawiciele władz powiedzieli, że mieszkańcy widzieli blask na niebie, oraz głośny grom opisywany w rosyjskich mediach, jako wybuch.  Nieznany obiekt rozbił się w górzystym terenie.

 

Mieszkańcy okolicznych wsi, gdy tylko zobaczyli smugę na niebie poinformowali niezwłocznie lokalny posterunek wojskowy. Armia rosyjska nie potwierdza, aby miała jakiś związek z tym zjawiskiem a wręcz informuje, że nie były wtedy prowadzone, żadne operacje lotnicze.

 

W chwili obecnej przeprowadzane są przesłuchania lokalnych mieszkańców.  Przybliżona lokalizacja upadku obiektu to około 15 km od miejscowości Vitim. Jego pochodzenie nie jest ostatecznie ustalone. Początkowo podejrzewano, że to efekt nieudanej próby rakietowej Korei Płn. ale wykluczono tą ewentualność.

 

W poszukiwaniach bierze udział sześć załóg na skuterach śnieżnych. Gotowe do lotu są samoloty patrolowe An-26 z baz w Bracka i Chity. Władze sugerują, że możliwe, że na Syberii spadł kosmiczny obiekt, prawdopodobnie duży kawałek meteorytu.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Dezerter

A moze to jakis starozytny

A moze to jakis starozytny satelita , zdarzalo sie ze z nieba spadaly rzeczy do ktorych nikt sie nie przyznawal bo do niczego  nie pasowaly a pozostawione w tak zwanych miejcach Lagrange’a o ile sie nie myle, mogly przebywac sporo czasu na naszej orbicie .

Z jakiegokolwiek poziomu bysmy nie spogladali , nigdy nie zobaczymy dookola siebie wiecej, niz znajduje sie w nas samych . 

Skomentuj