Intrygująca anomalia. Kwadratowy otwór w marsjańskiej skale?

Kategorie: 

Źródło: Internet

W historii eksploracji Marsa zdarzały się różne ciekawe obserwacje, które trudno wytłumaczyć. Najnowsza osobliwość to kwadratowe drążenie w jednej z tamtejszych skał.

 

Oczywiście niezwykłą anomalię wypatrzyli nie astronomowie, ale tak zwani wirtualni archeolodzy, którzy od dawna przeczesują oficjalnie udostępnione zdjęcia robione na Marsie za pomocą ziemskich łazików.

 

Ostatnio łazik Curiosity należący do projektu Mars Science Laboratory, zdołał przesłać przynajmniej kilka zdjęć przedstawiających dziwaczne obserwacje. Jeżdżący w okolicy krateru Gale zdalnie sterowany robot zdołał ostatnio uchwycić nawet coś, co zostało zinterpretowane jako grób z krzyżem, było też kilka skamieniałych jaj, a nawet czyjeś buty.

Najnowsza prostokątna anomalia - źródło: NASA

Na jednym ze zdjęć, entuzjaści zobaczyli kamień z wyraźnie kwadratowym otworem. Były też fragmenty czegoś bardzo podobnego do kamiennej konstrukcji, która miała niegdyś prostokątny rowek.

Natura potrafi zaskoczyć, ale nie potrafi tworzyć naturalnie sześcianów, czy żłobić w kamieniu w sposób, który powoduje powstawanie prostokątnych kanałów. Pojawienie się prostokątnej szczeliny pochodzenia naturalnego, jest możliwe w naturze tylko wtedy, kiedy uwierzymy, że możliwy jest fantastyczny zbieg okoliczności. Oryginalne zdjęcie jest do pobrania tutaj.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika marczaj

nie przeczytałem wale w

nie przeczytałem wale w ciemno ,pewnie regularne kształty prawie nie występują w przyrodzie... hahahahah 
edit, autorze baranie doksztauć sie a nie co chwila pieprzysz bzdury ...ale nie potrafi tworzyć naturalnie sześcianów... ty naprawde takim debilem jestes ze nie potrafisz zasięgnąć choć troche wiedzy tylko jakieś własne banialuki głosisz totalny idiota, myślałem że raz sie zdarzyło no ewentualnie dwa ale ty z uporem półgłówka twierdzisz swoje, żałosny już jeteś lepiej zajmij się czymś o czym wiesz troche więcej...
p.s trafiłem w ciemno 

Portret użytkownika baca

najśmieszniejsze jest to że

najśmieszniejsze jest to że żaden łazik nigdy po Marsie nie łaził - to udowodnione bo:
baterie słoneczne łazika (tego i poprzedniego) dają moc około 1 KW - bez tej mocy łazik niestety nie połazi... to tylko wózek do golfa z kamerami
tyle teoria bo w praktyce kurz jakiego pełno na Marsie codziennie zmniejsza wydajność baterii aż do wieczora do zaledwie 300 Watów i niby to nic ale...
w nocy kurz bęc no i znika i rano znowu łazik produkuje 1 KW - jakim to niby cudem?
cudów nie ma i NASA chyba wysłała murzynów z gąbkami i wiaderkami na Marsa aby w na nocną zmianę łazika myli albo łazik zajeżdża na noc do myjni automatycznej...
gdyby ten łazik był na Marsie już dawno by padł z braku energi bo kurzy się tam jak na Saharze - w końcu to jedna wielka pustynia... 

Portret użytkownika bose

To znaczy ,ze jezeli jestem

To znaczy ,ze jezeli jestem NIEZAREJESTROWANY to nie mogę plusować lub minusować?Chyba jednak chodziło Ci o cos innego ,bo własnie sprawdziłem i moge dawac plusy i minusy ile mi sie chce .

Portret użytkownika Juszka

No już się chwaliłeś geodezją

No już się chwaliłeś geodezją więc powinieneś mieć pojęcie o krzywej zerwania (strefa oderwania) która wraz z ciśnieniem i skałdem atmosfery oraz materiałów z jakich zostały wykonane panele zostały dokładnie tak policzone by ilość pyłu osadzającego się nie powodowała obniżenia mocy poniżej 27%.

Portret użytkownika Q...

"Curiosity" nie ma baterii

"Curiosity" nie ma baterii słonecznych tylko mały reaktor plutonowy:
"Zasilanie łazika energią elektryczną jest realizowane przez radioizotopowy termoelektryczny generator przewidziany do zabezpieczenia wielu misji, ang. Multi-Mission Radioisotope Thermoelectric Generator (MMRTG), dostarczony przez Departament Energii USA. MMRTG jest baterią ogniw jądrowych, która niezawodnie zamienia energię jądrową w energię elektryczną. Całość składa się z dwóch głównych elementów: ze źródła energii termicznej, którym jest dwutlenek plutonu-238 i półprzewodnikowego zestawu termopary. Paliwem wielozadaniowego radioizotopowego termoelektrycznego generatora jest 4,8 kg dwutlenku plutonu 238, jako źródło stałego dostarczania energii termicznej, którą termopara zamienia na energię elektryczną. Energia elektryczna służy do zasilania i ogrzewania łazika. MMRTG jest generatorem nowej generacji przeznaczonym do pracy na ciałach niebieskich posiadających atmosferę takich jak Mars, jak również w próżni. Generowana moc wynosi nieco ponad 110 W. Cele projektowe dla MMRTG to zapewnienie wysokiego stopnia bezpieczeństwa, optymalizacja poziomu mocy powyżej minimalnej żywotności 14 lat i obniżenie masy. W efekcie wymiary MMRTG wynoszą 64 cm średnicy i 66 cm długości przy wadze 45 kilogramów."  http://pl.wikipedia.org/wiki/Curiosity_Rover
Oczywiście można w to nie wierzyć tak jak w i odlot na Marsa "Opportunity" i "Spirit'a" oraz ich tam funkcjonowanie ale to nie jest jakiś obowiązek czy wyznanie wiary.
Nie przepraszam za Wikipedię.

Portret użytkownika ArDoR

Faktycznie... widać że to

Faktycznie... widać że to przybiera na sile i nie chce odpuścić... sugeruję udać się gdzieś po pomoc Wink
Może jakiś psycholog za pomocą testu Rorschacha wydobędzie z odmętów Twej nieświadomości przyczynę tej obsesji... Wink ja bym tego problemu nie zostawił samemu sobie, bo z czasem twarze te do Ciebie przemówią i wtedy będą kłopociki... Wink

Kto bez zgody globalnej „elity” udostępnia informacje dla wszystkich, staje się najbardziej niebezpiecznym przestępcą świata” –  Gottfrid Svartholm

Portret użytkownika kamil sl

Dodatkowo przytoczę opis z

Dodatkowo przytoczę opis z wikipedii:
"Piryt występuje niemal we wszystkich typach skał. Tworzy kryształy izometryczne, przyjmujące najczęściej postać sześcianów, ośmiościanów, dwunastościanów pentagonalnych (pięciokątnych). Na ścianach kryształów często są widoczne wyraźne zbrużdżenia. Czasami tworzy charakterystyczne bliźniaki, zwane „krzyżami żelaznymi”.".
 
Poziom portwalu taki wysoki wow....

Portret użytkownika Q...

Bez młotka geologicznego,

Bez młotka geologicznego, nawet zdalnie sterowanego, możemy zaledwie gdybać, mając do dyspozycji  ograniczony  zestaw obrazów.
Wykazujesz zdrową tendencję do stosowania Brzytwy Ockhama co jest dobre. Nadmiar teorii powoduje lasowanie się mózgów.  Szczególnie ewolucjonistom.
Niemniej nie wyklucza to możliwości bardziej niestandardowych rozwiązań leżących u podłoża obserwowanej rzeczywistości, choć ich prawdopodobieństwo jest nie do oszacowania.
Dlatego stojąc również na płaszczyźnie na której opierał się wielebny Ockham, nie porzucam prawa do  snucia hipotez. 
Niektóre z nich będą egzystować do końca Świata i będą uznawane przez pewne kręgi  z przyczyn społeczno - politycznych za pewnik, choć nadal, z powodu odrzucania "nienaukowego" zakresu wiedzy, noszą i nosić będą nazwę "teorii"!.

Portret użytkownika Q...

Wiele cudów już widziałem ale

Wiele cudów już widziałem ale otworu o przekroju kwadratowym który "wykonała natura" jeszcze ani razu. Najwidoczniej wszystko jeszcze przede mną!. Natomiast te wykonane ręką istoty, bynajmniej inteligentnej, jak najbardziej widywałem. Zresztą to mogą być struktury wtórne które uformowały się po oblaniu przez roztopioną skałę tego co pozostało po destrukcji spowodowanej upadkiem bolidu. Mars został mocno "przetrzepany" w przeszłości. Nie jest wykluczone że daaaawno temu mogło tam istnieć życie i to nawet inteligentne, więc nie wszystko co tam widzimy to tylko pareidolia. 

Portret użytkownika Q...

Ano jest to problem bo łupki

Ano jest to problem bo łupki są skałą osadową i pękają wzdłuż granic warstw. Lamałem już trochę próbek łópków i nigdy nie powstało coś takiego jak na zdjęciu z Marsa. Możliwe że rachunek prawdopodobieństwa pozwala na to ale to bardzo mały współczynnik.

Portret użytkownika soze

"Natura potrafi zaskoczyć,

"Natura potrafi zaskoczyć, ale nie potrafi tworzyć naturalnie sześcianów..."
Takich bzdur już dawno nie czytałem. A co powiecie o kryształach, minerałach tworzących sześciany? A co powiecie o skałach bazaltowych tworzących kolumny o przekroju sześciokąta? Podszkolcie się trochę i dopiero zabierajcie głos i nie umieszczajcie tych wypocin.
Poniżej przykłady " zadziwiającej natury" :

Portret użytkownika dragon

gdyby to było normalne w

gdyby to było normalne w naturze to by wystepowało na każdym kroku. a tak nie jest . cześciany wulkaniczne jest ich tylko 4 czy 6 na całym globie ziemskim . i nikt nie potrafi wytłumaczyć w jaki sposób one mogły powstać . zwłacza że dzisiejsze wulkany nie posiadaja takich struktur. niktórzy tłumaczą to zjawisko eksploatacją lub wydobywaniem minerałów

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika b@ron

pasjonat...może kiedyś

pasjonat...może kiedyś opatentuję swój wynalazek wiertła udarowego bezobrotowego do kamienia, betonu itp. nawet to zbytnio skomplikowane nie jest, da się tym wiercić otwory kwadratowe i nie tylko...mocowało by się to w młocie udarowym (nie wiertarce udarowej) i dawaj...nie ma rzeczy niemożliwych

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika andy V

Jeżeli już chcesz tłumaczyć

Jeżeli już chcesz tłumaczyć zagadnienia z obróbki skrawaniem, to nie myl dłutownicy z przeciągarką. To są dwie różne maszyny. Np kanałku pod wpust w piaście koła nie robi się na przeciągarce tylko właśnie dłutownicą, natomiast otwór w lufie np robimy właśnie na przeciągarce, itd. itd.

Portret użytkownika Juszka

Dlaczego anomalia?? Baron

Dlaczego anomalia?? Baron przecież skały wulkaniczne mogą "obkleić" inna skalę o mniejszej twardości, o wyższej porowatości itd... następnie w procesie erozji powstają włąśnie tak dziwaczne fenomeny natury. Nie mówię że jest to naturalne czy też nienaturalny kawałek kamienia bo zarówno ja jak i każdy z nas tego nie wie, ale z góry zakłądanie ze to anomalia jest trochę bez sensu.

Strony

Skomentuj