Niezwykła anomalia zaobserwowana w pobliżu Słońca

Kategorie: 

Źródło: Linda Miller

Nie tak dawno temu, astronomowie rozpoczęli dyskusje na temat nowo rozpoczętego 25 cyklu solarnego, a już pojawiły się doniesienia o obserwacji obiektu UFO w pobliżu naszej dziennej gwiazdy. Tym razem mowa o owalnej strukturze zarejestrowanej przez niejaką Linde Miller, która uwieczniła ją dzięki wykorzystaniu własnej kamery o bardzo wysokiej rozdzielczości.

Zdarzenie o którym mowa zostało zgłoszone tuż przed końcem ubiegłego roku. Wspomniana wcześniej Linda Miller podzieliła się nagraniem uwieczniającym osobliwie wyglądający obiekt przelatujący w pobliżu tarczy słonecznej. Jest to coś w rodzaju owalnej struktury umiejscowionej tuż obok słońca.

Obserwując to nagranie, trudno nie zauważyć że kobieta nakierowała swoją kamerę na tarcze bezpośrednio na tarcze słoneczną. Ze względu na to, nie wykluczone że mogło dojść do potencjalnego odprysku świetlnego, który zniekształcił obraz i stworzył flary obiektywu widoczne na tym filmie. Równie istotny w tym kontekście wydaje się aspekt odległości. Jakby nie patrzeć, kamera uwieczniała wszelkie asteroidy i satelity przelatujące między naszą planetą a tarczą słoneczną. Już sam ten fakt uniemożliwia dotarcie do prawdziwej natury tego zjawiska.

 

Z drugiej strony, obserwacje dziwnych obiektów za pomocą satelit solarnych należących do światowych agencji kosmicznych, stało się całkiem popularne w ciągu ostatnich kilku lat. Zdaniem osób obserwujących stale naszą dzienną gwiazdę, tego typu pojazdy traktują nasze Słońce jako źródło energii swoich statków kosmicznych i okazjonalnie zdarza im sie "tankować" na niej ku wielkiej konsternacji społeczności ufologicznych. Nie trudno jest sobie więc wyobrazić, że uwieczniony na filmie rzekomy pojazd może być fizycznym obiektem który został uchwycony czystym przypadkiem. Określenie czym jest on jednak w rzeczywistości pozostaje jednak poza naszym zasięgiem.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika angelus

Wokół naszego Słońca orbituje

Wokół naszego Słońca orbituje nieskończona ilość różnych obiektów fizycznych i ze spolaryzowanej energii. Rzekome "tankujące statki kosmiczne" to nic innego jak "krople pary" spolaryzowanej energii.. Takie "bąble" uwalniane z tarczy słońca... Smile  Ale co wy tak qurwa o tym wiecie... Smile

Portret użytkownika Polo

A co ty możesz wiedzieć będąc

A co ty możesz wiedzieć będąc na ziemi, jedynie co możesz to powtarzać to co ktoś powiedział a to jak tam jest nigdy się nie dowiesz a zaprzeczać czemuś bo coś zaprzecza co słyszałeś, to są tylko teorię. Zaprzeczać jednej trzeba byc konsekwentnym i kazdej zaprzeczać

Skomentuj