Niezwykła kula światła została zarejestrowana nad Alaską!

Kategorie: 

Źródło: Mario Barba

Kamera zamontowana na jednej z alaskańskich stacji pogodowych zarejestrowała bardzo ciekawe zdarzenie. Nieopodal kadru widać wyraźnie przemykającą kulę światła, która w mgnieniu oka zmienia kierunek lotu.

Tego typu obiekty bywają nazywane orbami i są dość popularnymi lecz mało rozumianymi zjawiskami. Zazwyczaj obserwacje tych świateł mają miejsce głównie za kadrem aparatu lub tak jak w tym wypadku kamery.

Zdarzenie z Alaski zostało zarejestrowane 8 lutego bieżącego roku i tego samego dnia udostępniono je na włosko-języcznym kanale na Youtubie pt. Mario Barba. Autor nagrania niestety nie doprecyzował miejsca położenia tej konkretnej stacji meteorologicznej. Wystarczą jednak krótkie poszukiwania aby dowiedzieć się, że zdarzenie miało miejsce w miejscowości Nome.

Wróćmy jednak do samego zjawiska. Zachowanie emitowanego z kuli światła wobec otaczających ją budynków sugeruje, że obiekt istotnie mógł przelatywać w tej okolicy. Ewentualnie mamy tu doczynienia z bardzo dobrym fałszerstwem. Biorąc pod uwagę, że dotarcie do archiwalnych nagrań z tego okresu wydaje się chwilowo dość trudnym zadaniem, z racji tego, że nie są one nigdzie udostępniane, dojście do prawdy może się okazać niemożliwe.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Skomentuj