Niezwykła mumia "obcego" odnaleziona na płaskowyżu Nazca w Peru

Kategorie: 

Źródło: Gaia.com

Niesamowite odkrycie archeologiczne miało miejsce w Peru. Jak się okazało, natrafiono tam na zmumifikowane szczątki istoty, którą zgodnie z dzisiejszą nomenklaturą większość osób określiła by mianem Obcego. Tajemnicze znalezisko zostało ujawnione przez portal Gaia.com na ich kanale na Youtubie.

 

Zgodnie z udostępnionymi informacjami, humanoid został odnaleziony na Płaskowyżu Nazca w Peru. Wstępne badania szacują wiek zgonu istoty na okolice 245 do 410 roku n.e. Mumia posiada trzy palce u każdej z dłoni i trzy palce u każdej ze stóp. Została odnaleziona w pozycji embrionalnej a jej szacowany wzrost wynosi 168 cm.

Najprawdopodobniej, za życia nie miała ona uszu a jej czaszka w dużym stopniu różni się od czaszki człowieka. Wiadomo o tym nie tylko dzięki analizie zewnętrznej powłoki mumii, ale głównie dzięki przeprowadzanych na niej prześwietleniach. Jeśli wieżyć ich wynikom, wewnątrz znajduje się niemalże nietknięty szkielet.

Źródło: Gaia.com

Oczywiście kilka elementów tego odkrycia pozostaje zagadką. Przykładowo, nie uściślono gdzie konkretnie na płaskowyżu Nazca znaleziono wspomnianą mumię. Co więcej, obserwując jej kształt trudno nie odnieść wrażenia, że bardziej niż starożytne zwłoki, przypomina ona gipsową rzeźbę. W nagraniu wykonanym przez portal Gaia.com usiłowano wyjaśnić że jest to rezultatem działania mieszanki minerałów mających osuszyć skórę denata. Kwestia tego czy takie wyjaśnienie jest wiarygodne pozostaje już sprawą indywidualną.

Źródło: Gaia.com

Pierwszym co przychodzi na myśl po obejrzeniu wspomnianego nagrania, jest to, że niezależnie od tego z jak nieprawdopodobnym znaleziskiem mamy tutaj doczynienia z pewnością będzie ono wymagało więcej badań. Tego typu fascynujące mumie humanoidów o trzech palcach u rąk i nóg spełniają wszelkie kryteria by wstrząsnąć środowiskiem naukowym, jednakże szansa na to, że mamy tu doczynienia ze zwyczajnym fałszerstwem jest zbyt wielka.

Źródło: Gaia.com

Warto nadmienić, że sami badacze zwracają uwagę na to że ich celem nie jest udowodnienie że tajemnicza istota jest kosmitą, ale raczej zbadanie czym jest. Jest to prawidłowe podejście i niewykluczone, że dzięki temu, już wkrótce dowiemy się nieco więcej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika zio017

Wiadomo,ze nie powiedza

Wiadomo,ze nie powiedza prawdy oficialnie.Najlepsza opcja to powiedzieć,ze wszystko jest fałszerstwem hehe ,stety czy niestety za duzo jest tego na Ziemi zeby wszystkie dowody od tysięcy lat były Fejkamip

Strony

Skomentuj