Niezwykła obserwacja astronomiczna - dziwny obiekt w okolicy Jowisza

Kategorie: 

Dziwny obiekt zaobserwowany w okolicy Jowisza - Foto: Raffaele Popolizio

Włoski astronom amator, Raffaele Popolizio, zaprezentował rezultaty intrygującej obserwacji Jowisza. Okazuje się, że oprócz wizerunku gazowego giganta udało mu się nagrać coś, co wygląda bardzo nietypowo. Widzimy jasnego Jowisza z księżycami i coś, co wygląda jak poruszająca się mgławica emisyjna.

 

Oczywiście takiego obiektu nie ma oficjalnie w Układzie Słonecznym, dlatego jest to obserwacja sensacyjna, o ile nie mamy tu do czynienia z zabrudzeniem optyki. Nie wygląda jednak na to, ponieważ ten niezidentyfikowany obiekt został uchwycony na kilku klatkach i wydaje się być w ruchu.

Kilka zdjęć obiektu wykonano za pomocą podłączonego do teleskopu aparatu Nikon D7000. Zastosowano pięciosekundową ekspozycję. Pierwsze skojarzenie kształtu do mgławicy emisyjnej jest oczywiste, ale w pobliżu Jowisza nie ma takiego obiektu, a nawet jeśli jest gdzieś w głębokim kosmosie, to nie dałoby się go zobaczyć przy takim powiększeniu.

Przykładowa mgławica emisyjna - Źródło: NASA/HST

Nie ma też informacji z innych źródeł na temat tej obserwacji, ale wydaje się mało prawdopodobne, że w niebo patrzył wtedy tylko Raffaele Popolizio. Może to być zatem zarówno jakaś lokalna anomalia, błąd w obróbce materiału, lub jest to dowód na to, że coś dziwnego porusza się w naszej okolicy i nikt nie ma pojęcia co to takiego.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika zibi1973

Zrobiłem fotkę z tej ładnej

Zrobiłem fotkę z tej ładnej niebieskiej plamy widać tam kwadrytów,myślę że one nas nie zaatakują, one od dawna odwiedzały ziemię,chyba że anunaki czy inni,ich interesuje łapanie energii, cały kosmos jest pod ich kontrolą

Portret użytkownika Sylar

Przy powiekszaniu te kwadraty

Przy powiekszaniu te kwadraty to po prostu piksele, rodzielczosc jest niczym innym tylko liczba malych kwadracikow na okreslonej powierzchnii( podawana zazwyczaj w Mega pixelach). Im wieksza rozdzielczosc tym gestsza siatka kwadratow. Kazde zdjecie CYFROWE sklada sie wlasnie z tych kwadratow(pikseli), zdjecie wielokrotnie przerabiane lub niewlasciwie przekonwertowane na inny format traci przejrzystosc. Dlatego w powiekszeniu ZAWSZE bedziesz widzial kwadraty to tylko kwestia ile razy zrobisz zoom.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Zenek

W kierunku Jowisza poszło

W kierunku Jowisza poszło ostatnio CME z X'a. Nie jest wykluczone iz jak CME się "rozwieje" to i "obiekt" zniknie z teleskopów. Nostradamus wspominał w centuriach o wielkim obiekcie na niebie widocznym dopiero jak wejdzie w chmurę i nie wykluczone iż ową chmurą są zjonizowane cząstki z CME wchodzące w interakcje z niewidocznym normalnie obiektem.
 
I jeśli to jest to o czym pisał to HUSRIA nadciąga bić .....

Portret użytkownika ghore

W jednej z moich wizji byłem

W jednej z moich wizji byłem w niedalekiej przyszłości i ktos mi powiedział że w tym czasie między Ziemią a słońcem znalazła się jakaś olbrzymia galareowata substancja która spowodowała znaczne ochłodzenie na Ziemi. W dalszej interakcji wizji podniosłem rękę w stronę przestrzeni kosmicznej z tą rozległą galaretowatą substancją i żeby zapobiec "1000 letniej" epoce lodowcowej boską mocą ściągnełm w formie wiru a następnie kuli tą substancję w swoim kierunku czyli planety Ziemi. Zagęszczona kula uderzyła gdzieś w ocean wywołując olbrzymie tsunami ale klimat znośny dla ludzi został ocalony. Swoje sny traktuje z dystansem niemniej artykuł i niektóre komentarze przypomniały mi tą senną wizję przyszłości.

Portret użytkownika Wkurzony Kosmita

Wielkie oczy to będą jak ten

Wielkie oczy to będą jak ten "balon" lub "refleks świetlny" otworzy tutaj portal na Ziemi i będzie połączenie scenariuszy z Dnia Niepodległości, Wojny Światów, Predatora, Obcego, Gwiezdnych Wojen i wielu innych, ale już bez happy endu gdzie to napakowany hamerykanin ratuje cały świat. Jedna wielka rzeźnia, niczym świat Warhammera *mwahahaha*
Kiedyś moja luba miała sen, w którym kosmici pokazali jej znak i miał właśnie kształt niebieskawej ósemki na niebie. Dzień po tym śnie gdy wyglądałem za okno chmury też sie zawijały w ósemki, ale wyraźnie ósemki a nie takie że tylko ja je widziałem "bo sie naćpałem sromotnikami albo LSD".
W końcu skażony na wskroś lemingozą świat zniknie raz na zawsze, a pozostanie po nim tylko marne wspomnienie, nic więcej.

Portret użytkownika jezz

Nie kumam - dlaczego ma być

Nie kumam - dlaczego ma być inwazja i jedna wielka rzeźnia? Ludzie potrafią wyhodować drobnoustrojsto, które rozpylone zabije większość świata. Czemu kosmici mieliby bawić się w klasyczną wojnę? Taki scenariusz możliwy jest jeżeli siły byłyby równo rozłożone. Może ludzkość ma jakąś broń / tarczę obronną, która sprawiłaby że wojowałby równy z równym?

Portret użytkownika Wkurzony Kosmita

A słyszałeś, że wśród

A słyszałeś, że wśród ludzi-lemingów są także kosmici uwięzieni w ludzkich ciałach, których dusze zostały porwane i tu osadzone po ich wymordowaniu przez syjonistycznych elohim, którzy właśnie stworzyli ludzi? Albo że Ziemia to planeta wydarta Reptilianom 65 mln lat temu, z której zrobiono burdel i śmietnisko we wszystkich znaczeniach tych słów? I oto powód. Uwięzieni koledzy, towarzysze i bliscy, którzy są na Ziemi dręczeni przez "rodziny", szkoły, społeczeństwo, dla Reptilian jeszcze dodatkowo koszmarny widok jak ich macierzysta planeta cierpi katusze z ludzkich rąk. Dla wszystkich to oczywista sprawa honoru - przeprowadzić inwazję w akcie zemsty.
Hamerykanie mogą chwalić się HAARPem, bronią jądrową, laserami, plazmą i innymi wynalazkami, uwierz mi że w porównaniu z uzbrojeniem innych ras to nic nie znaczące plastikowe zabaweczki.
ONI tu nadchodzą..................... *mwahahahaha*

Skomentuj