Niezwykła obserwacja astronomiczna - dziwny obiekt w okolicy Jowisza

Kategorie: 

Dziwny obiekt zaobserwowany w okolicy Jowisza - Foto: Raffaele Popolizio

Włoski astronom amator, Raffaele Popolizio, zaprezentował rezultaty intrygującej obserwacji Jowisza. Okazuje się, że oprócz wizerunku gazowego giganta udało mu się nagrać coś, co wygląda bardzo nietypowo. Widzimy jasnego Jowisza z księżycami i coś, co wygląda jak poruszająca się mgławica emisyjna.

 

Oczywiście takiego obiektu nie ma oficjalnie w Układzie Słonecznym, dlatego jest to obserwacja sensacyjna, o ile nie mamy tu do czynienia z zabrudzeniem optyki. Nie wygląda jednak na to, ponieważ ten niezidentyfikowany obiekt został uchwycony na kilku klatkach i wydaje się być w ruchu.

[ibimage==20591==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Kilka zdjęć obiektu wykonano za pomocą podłączonego do teleskopu aparatu Nikon D7000. Zastosowano pięciosekundową ekspozycję. Pierwsze skojarzenie kształtu do mgławicy emisyjnej jest oczywiste, ale w pobliżu Jowisza nie ma takiego obiektu, a nawet jeśli jest gdzieś w głębokim kosmosie, to nie dałoby się go zobaczyć przy takim powiększeniu.

[ibimage==20592==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Przykładowa mgławica emisyjna - Źródło: NASA/HST

Nie ma też informacji z innych źródeł na temat tej obserwacji, ale wydaje się mało prawdopodobne, że w niebo patrzył wtedy tylko Raffaele Popolizio. Może to być zatem zarówno jakaś lokalna anomalia, błąd w obróbce materiału, lub jest to dowód na to, że coś dziwnego porusza się w naszej okolicy i nikt nie ma pojęcia co to takiego.

[ibimage==20590==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika zibi1973

Zrobiłem fotkę z tej ładnej

Zrobiłem fotkę z tej ładnej niebieskiej plamy widać tam kwadrytów,myślę że one nas nie zaatakują, one od dawna odwiedzały ziemię,chyba że anunaki czy inni,ich interesuje łapanie energii, cały kosmos jest pod ich kontrolą

Portret użytkownika Sylar

Przy powiekszaniu te kwadraty

Przy powiekszaniu te kwadraty to po prostu piksele, rodzielczosc jest niczym innym tylko liczba malych kwadracikow na okreslonej powierzchnii( podawana zazwyczaj w Mega pixelach). Im wieksza rozdzielczosc tym gestsza siatka kwadratow. Kazde zdjecie CYFROWE sklada sie wlasnie z tych kwadratow(pikseli), zdjecie wielokrotnie przerabiane lub niewlasciwie przekonwertowane na inny format traci przejrzystosc. Dlatego w powiekszeniu ZAWSZE bedziesz widzial kwadraty to tylko kwestia ile razy zrobisz zoom.

Portret użytkownika b@ron

niedokładnie przeczytałeś

niedokładnie przeczytałeś Sylar...zibi nie pisze o kwadratach...zibi pisze o KWADRYTACH...a to całkiem co innego , z tego co wiem to kwadryci nie wiadomo czym są , ale na pewno nie są zygzakowatymi...aaa i kwadryt to też nie gwiezdne oko...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj