Niezwykła rzeka piasku w Arabii Saudyjskiej zaskoczyła miejscowych

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Ostatnio w sieci pojawiło się szczególnie zaskakujące nagranie. Zostało ono rzekomo zarejestrowane w Arabii Saudyjskiej i przedstawia coś co wygląda na płynącą po pustyni rzekę piasku.

 

Od jakiegoś czasu, na całym świecie dochodzi do dziwnych zjawisk atmosferycznych. Jedni wiążą je z rekordowo silnym El Nino na Pacyfiku, a inni sugerują, że to po prostu zapowiadane w przepowiedniach znaki na Ziemi wskazujące na to, że żyjemy w czasach ostatecznych. Ci drudzy z pewnością tak właśnie zakwalifikują dziwaczny fenomen z Arabii Saudyjskiej.

 

Do tej niezwykłej obserwacji doszło mniej więcej przed trzema tygodniami na znajdującej się na terytorium państwa Saudów pustyni Quarter. Rzeka piasku płynęła tam wtedy dość wartkim nurtem. Nikt nie wie co dokładnie wywołało to niezwykłe zjawisko, ale podejrzewa się, że mogło to mieć jakiś związek z nietypową pogodą nad Półwyspem Arabskim.

[ibimage==25808==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Niektórzy sugerują, że to co widać na nagrani uto w istocie rzeka okresowa, która zamiast wody jest pełna gradu, a nie piasku. Ta hipoteza pozwala przynajmniej wyjaśnić z czym możemy mieć w tym przypadku do czynienia, ale wciąż jest to bardzo dziwne wydarzenie, praktycznie bez precedensu.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika pilippp

"ale wciąż jest

"ale wciąż jest to bardzodziwne wydarzenie, praktycznie bez precedensu." ? takie rzeczy to za dzieciaka na discovery widziałem a wy to nazywacie dziwnym wydarzeniem bez precedensu? 

Portret użytkownika Robaczkowa

No przecież około 2 tygodni

No przecież około 2 tygodni temu w Arabii Saudyjskiej były ogromne opady deszczu i wielka powódź. Pod tą ,,rzeką piasku" przemieszcza się woda. To ona unosi najlżejsze drobinki. Pewno jest wysycona solą i lekkie okruchy minerałów unoszą sie na jej powierzchni. Zobaczyłam film na powiększeniu. Od czasu do czasu widać jak przenoszony materiał rozsuwa sie i przez chwilę widac wodę. Drobinki ,,piasku", które ma w dłoni ten człowiek błyszczą się mocno, są najwyraźniej mokre. ,,Arabski trudny język", pewno ktoś coś źle przetłumaczył lub pomylił.

Portret użytkownika pasjonat

jestes blisko prawdy.... In

jestes blisko prawdy....
In some areas of the desert where the climate is in such way that hot and cold fronts are not exactly coliding but more of connecting for long time the moisture on the sand makes the grain slide easier, that also combined with having underground water flowing (yes, there is that too) combine in such a way, that the sand on the top goes along with the water. The sand also looks dry because it is obviously in the desert and the sun vaporize the moisture on the top. Btw i should mention i made all that up, i have no idea whats going on there!
 
ps. czytam te dyrdymaly o wojsku harpie to mnie czysci...a nei lubie jak to sie dzieje przed sniadaniem. Nawet dla admina ktory skonczyl chyba 4 klasy podstawowki jest to niepojete ze woda nie zawsze wsiaka w suchy grunt.
Admin wiedz ze w USA ludzie dziwia sie ze w Polsce jemy zepsuta kapuste i ogorki oraz splesniale sery. Taki sam fenomen w Twojej glowie, widziales kiedys murzyna ? Bo podejrzewam ze to kolejny temat na Twoj artykul o cudach na kiju i mamieniu tych biednych umyslowo papudrakow rozpisujacych sie tu o niewiadomo czym.
 
cukierek na koniec :
 
Zostało ono rzekomo zarejestrowane w Arabii
 
 

Myślę, więc jestem...

Strony

Skomentuj