Niezwykłe fenomeny świetlne nad San Diego - UFO, meteor czy efekt działalności człowieka?

Kategorie: 

Źródło: Twitter (TWilson, Brian Huck)

Na niebie nad Bay Area w San Diego zostało zauważone niezidentyfikowane źródło światła. Zdaniem świadków, obiekt który emitował jasny blask, przypominał chmurę, z tym że nagle, zaczeła się ona poruszać po nocnym niebie w wielu kierunkach, a nawet tworzyć na nim coś jak znaki.

Zdarzenie miało miejsce 19 grudnia 2018 r, w okolicach godziny 17:30, kiedy większość z mieszkańców tego obszaru wraca do domu z pracy. Stacja ABC7 News przeprowadziła nawet wywiad z kilkoma świadkami tego dziwnego zjawiska na niebie.

 

Przykładowo, niejaki Dathao Becker twierdził, że uznał to za jakiś rodzaj dziwacznej formacji atmosferycznej. Inny świadek uważał, że ta niezwykła chmura, mogła być jakąś formą pisma i że ktoś stworzył ją, w celu przekazania jakiegoś komunikatu. Teorii co do prawdziwej natury tego obiektu jest narazie conajmniej kilka, jednak zdaniem naukowców, odpowiedź wydaje się dość prosta.

 

Przedstawiciel Kalifornijskiej Akademii Nauk Dr. Edwin Krupp uważa, że dziwne światło które jarzyło się w środę nad Kalifornią było prawdopodobnie spadającym bolidem. Mężczyzna, stwierdził że sam meteoryt miał najpewniej rozmiar ludzkiej głowy, a dodatkowe efekty świetlne to poprostu spalająca się warstwa skondensowanego powietrza. 

 

To wytłumaczenie brzmi przekonująco i pokrywa się z obserwowanym na filmach z miejsca zdarzenia fenomenem. Są oczywiście i tacy, którzy widząc niezwykły kształt formacji z San Diego, zastanawiają się nad tym czy aby na pewno nie jest to jedynie przykrywka stworzona w celu ukrycia prawdy na temat tej obserwacji. Bardzo możliwe, że był to po prostu tajny start rakiety z jakimś wojskowym satelitą szpiegowskim.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Skomentuj