Niezwykle głośne grzmoty dźwiękowe były słyszane na Florydzie!

Kategorie: 

Źródło: 123rf

Fenomen huków dźwiękowych niewiadomego pochodzenia miał miejsce wiele razy na przestrzeni ostatnich kilku lat. Jednym z najnowszych tego typu zjawisk, było to z miasteczka Tampa na Florydzie. Potężny grzmot wstrząsnął dziesiątkami z okolicznych domostw, jednakże nikt nie ma pewności co było źródłem niezwykłej fali dźwiękowej.

Niemalże natychmiast, posądzono o to okoliczne jednostki wojskowe. Jednakże rzecznicy prasowi baz sił powietrznych w MacDill, Eglin, Tyndall oraz 45 Space Wing oraz Kennedy Space Center zaprzeczają tym zarzutom. Co ważniejsze, rzecznik bazy MacDill wyraźnie wykluczył wszelką obecność pojazdów powietrznych w okolicy zdarzenia.

Nie zmienia to jednak faktu, że zjawisko zdecydowanie miało miejsce. Okoliczna gazeta Tampa Bay Times, informuje że źródłem dziwnego odgłosu mogły być pojazdy Kanadyjskich Sił Powietrznych, które uzyskały zgodę, na przelot naddźwiękowych samolotów nad terenem Zatoki Meksykańskiej. Nie wyklucza się więc, że dziwny grzmot dźwiękowy mógł być rezultatem ściśle tajnego projektu kanadyjskiej armii, choć ta teoria wymagałaby wyjaśnienia kwestii tego, dlaczego tylko mieszkańcy miasta Tampa słyszeli dziwne odgłosy z nieba?

Warto ponownie przypomnieć, że podobne trudne do wyjaśniena wydarzenia miały już miejsce wielokrotnie, zwłaszcza w USA. Ostatnio odgłosy słyszano w ubiegłym roku. Wtedy dotknęło to mieszkańców stanu Oregon oraz kanadyjskiej prowincji Quebec. Podobne odgłosy, zwane przez Amerykanów "Seneca Guns" czyli "Dział Seneki" występowały już w XIX wieku. Nazwa ta pochodzi od zjawiska przeciągłego grzmotu nieznanego pochodzenia słyszalnego od 1850 roku w okolicach Jeziora Seneca i Jeziora Cayuga w stanie Nowy Jork. Zjawisko to można opisać właśnie jako odgłosy przypominające wystrzały z dział artyleryjskich.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika ej, debile!

"grzmoty dźwiękowe" i "huk

"grzmoty dźwiękowe" i "huk dźwiękowy..." -  to chyba oczywiste, że jeśli są słyszalne, to są dźwiękami
chyba że redaktorowi huczy w dupie, albo w w głowie. zresztą, u niego to chyba to samo...

Portret użytkownika b@ron

no jak już skończysz

no jak już skończysz przedszkole, to zrozumiesz tekst i jak cię ktoś zapyta jak robi kotek? ... odpowiesz...miał ... jak cię kto spyta, jak robi piesek, odpowiesz ... hau... a nie tak, jak teraz myślisz, że w obydwu przypadkach możesz odpowiedzieć, że piesek i kotek ... wydają dźwięki ...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj