Niezwykłe jasne punkty na planecie karłowatej Ceres, nadal pozostają niewyjaśnione

Kategorie: 

Źródło: NASA/DAWN

Nowe dane z sondy kosmicznej Dawn, która orbituje wokół planety karłowatej Ceres znajdującej się w pasie asteroid są bardzo dziwne. Odczyty wskazują na to, że dziwne plamy znajdujące się na jej powierzchni mają zupełnie różne temperatury.

 

Dzięki zamontowanemu na pokładzie sondy Dawn spektrometrowi pojazd jest w stanie prowadzić obserwacje w świetle widzialnym i podczerwonym. Naukowcy zdołali dzięki temu wykonać odwzorowane rozkładu temperatur na powierzchni Ceresa. Zdjęcia wskazują, że było to kiedyś bardzo aktywne ciało niebieskie. Miały tam miejsce procesy geologiczne, które doprowadziły do ​​powstania różnych rodzajów rzeźby terenowej w różnych regionach tej planety karłowatej.

Źródło: NASA/Dawn

Należąca do NASA sonda kosmiczna Dawn osiągnęła orbitę planety karłowatej Ceres dokładnie 6 marca bieżącego roku. Zgodnie z oczekiwaniami powierzchnia tego ciała niebieskiego była pokryta licznymi kraterami, ale okazało się, że nie jest ich tak wiele jak spekulowali naukowcy. To co obecnie nie daje spokoju specjalistom to dwa niezwykłe jasne punkty zaobserwowane na półkuli północnej planety.

Źródło: NASA/Dawn

Są to dwa nietypowe, jasne miejsca na powierzchni, które są zlokalizowane w kraterze o średnicy około 92 km. Uczeni sugerują, że więcej informacji na temat tych niezwykłych struktur usłyszymy po 23 kwietnia, kiedy sonda Dawn znajdzie się około 13,5 tysiąca km od powierzchni tego globu.

 

Eksperci sugerują, że niezwykłe jasne punkty na Cersie to prawdopodobnie kriowulkany. Zmierzono, że jeden z punktów posiada taką samą temperaturę jak otaczająca go powierzchnia. Jednak drugi z nich jest regionem, którego temperatura jest poniżej średniej temperatury Ceresa. Specjaliści sugerują, że to może potwierdzać zaproponowaną wcześniej hipotezę, wedle której niezwykłe jasne punkty są skutkiem aktywności wulkanu emitującego wodę i lód.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika angelus maximus rex4

To bazy naszych rodzimych

To bazy naszych rodzimych Szaraków... Czekają, aż ludzie na Ziemi sie wybiją wtedy oni, dość nieliczni zaczną naszą planetą rządzić a ze swoich wiernyc Illuminatów zrobią noworoczny bigos...

Portret użytkownika Io600

Nie no, luz Admin, bez spiny.

Nie no, luz Admin, bez spiny. Wracając do tematu, obecnie wiele firm testuje różnego rodzaju napęd, dzięki któremu będą mogli wysyłać prywatnie rakiety w kosmos i zająć się gornictwem kosmicznym. Nie tylko lotami pasażerskimi. Ta era niedługo przyjdzie. Układ słoneczny to skarbnica niesamowicie cennych surowców, ktore przez ludzi zaczną być w końcu wydobywane z wykorzystaniem zautomatyzowanych pojazdów. Jest to strategia długofalowa, ponieważ podróż, wydobycie i powrót kosztują kilka lat czasu, ale w ostatecznym rozrachunku inwestycja może się zwrócić nieporównywalnie. NASA przeciera szlaki ale prawdziwe odkrycia zaczną się dopiero, gdy tych lotów eksploracyjnych będzie kilkanaście w roku. Obecnie na Ziemi co chwilę odkrywane jest coś nowego. Niedługo przeniesie się to w przestrzeń kosmiczną. Boeing udoskonali swoje pole siłowe, a pierwszy lot na Marsa da nam świadomość tego jaki na prawdę jest związek człowieka z planetą i jakie konsekwencje niesie za sobą jej opuszczenie.

Portret użytkownika klaunator

Jak już pisałem nie raz umysł

Jak już pisałem nie raz umysł mam otwarty na wiele skrajnych informacji. Z kolei po Twojej wypowiedzi widzę, że dopiero zaczynasz raczkować (i to nie fizycznie, a w wyobraźni) w kwestiach związanych z faktycznym stanem dostępnej technologii i "wiedzy" jaką posiadamy. 
Nie rozwijając się nadto, powiem tak: NASA i jej misje to jedna wielka ściema (najprostszy przykład to transmisje z ISS - kiedy to w tle widać coś czego nie powinno tam być i nagle puf... - PROBLEMY TECHNICZNE); Technologia jaką znamy to jedna wielka ściema (znowu - najprostszy przykład, to chociażby piramidy na całym świecie - kupa niewolników, stosy beli do transportu wielotonowych bloków - co za tym idzie sokoli wzrok przy wycinaniu tych bloków, żeby były równe; kilku architektów - i co, no jak co, piramida gotowa Smile ).
No i na koniec tej skróconej listy ze 100, jak nie 1 000 tematów to ARCHEOLOGIA:
Z racji podchmielenia i przypalenia szybka, zmyślona i kompletnie nierealna rozmowa dwóch archeologów:
A1 - Widziałeś te ruiny? Jestem przekonany, że powstały z 300 000 lat temu . Tylko, że przecież wtedy nie było inteligentny ludzi?!?
A2 - Policja !!! Policja !!! Mamy wariata - przypadek nieuleczalny - do izolatki z nim.
 
Smile

Portret użytkownika Io600

Baju, baju, jestem w raju.

Baju, baju, jestem w raju. Gdzie masz tą technologię? Kto z niej korzysta, krasnoludki z Wenus czy kapitan Pickard ze Startreka?Ktoś ją widział, czy tylko naczytałes się i zwyczajnie masz mocno rozbudowaną wyobraźnię? Odeślesz mnie zaraz do dziwnych stron, z dziwnymi artykułami dziwnych ludzi wierząc, że to co oni tam piszą to jest wszystko prawda. Piszesz, że jest jakaś wiedza, którą posiadamy. Ale kim są ci "my", o których piszesz? Może zacznij od tego z jakiej planety przyleciałeś, bo na tej planecie nikt nie słyszał o twojej wiedzy i nikt nie korzysta z twojej zaawansowanej technologii.

Portret użytkownika 85r

Tyle ników co ona już

Tyle ników co ona już potworzyła na innemedium i zmiany na ziemi to chyba jeszcze nikt. I tylko po to by pokazać że ktoś ma takie same zdanie jak ona, czyli czytaj jej druga albo setna połówka schizofreniczna.
Teraz udaje że jest ukrainką wcześniej że z innego kraju niż ukraina chyba szwecji lub finlandi Smile
Następny nick na zmiany na ziemi juszki to Ikser ale on dostał bana od razu na dzień dobry za przekleństwa. Jak jej puszczają nerwy to tworzy nowy nick i wyżywa się na całego Smile

Portret użytkownika benet

eee mój był fajniejszy...

eee mój był fajniejszy... śnił mi sie bronkobus upchany świtą PO i śnila mi się jeszcze brzoza...no i oni wszyscy w drobny mak...hmmm  na końcu miałem postawić buźkę, ale jak to proroczy sen to chyba nie wypada... a zresztą Biggrin    
 

Portret użytkownika baca

ten sen który opisałeś jest

ten sen który opisałeś jest to doskonale znany w bacologii przypadek... bardzo jest rzadki ale o jego słusznosci świadczą poniższe poszlaki... 
po pierwsze - musiałes byc w poprzednim wcieleniu krową, ponieważ one żerując w swoim środowisku naturalnym - łące/pasywisku nie mogą znaleźć ale musząc dostarczyć organizmowi ogromnych ilości soli nigdy ale to nigdy nie przepuszczają okazji aby wylizać plecy dobrze spoconym farmerom... to u nich odruch bezwarunkowy...
po drugie - Rihanna rzeczywiście wygląda kubek w kubek jak rolnik - świadczą o tym jej genetycznie przystosowane do ciągnięcia pługa masywne łydy...
po trzecie - sprawdź czy na czole nie masz znamion w miejscu w którym w poprzednim wcieleniu posiadałeś rogi...
po czwarte - powiedz no czy po tego typu śnie nie budzisz się i nie biegniesz napić się nagle z wiadra wody?
 

Portret użytkownika Q...

Ale co tu można napisać skoro

Ale co tu można napisać skoro NASA ewidentnie blokuje dostęp do zdjęć wysokiej rozdzielczości?.
Snuć bajki o tym, że lata temu tfórcy kreowanej "nowej ery" wsiedli w jakiś pojazd   odtworzony z wykorzystaniem starożytnej technologii i polecieli na Ceres(a) żeby zamontować tam szklaną piramidkę która ma dać "dowód" na istnienie opcych?.
Dopóki nie zobaczymy szczegółowych zdjęć można tylko dywagować więc dywagacje zostawmy "dywagantom".
W tym kontekście temat snu jest bardzo na miejscu. Nie bagatelizujmy snów. Nawet w Biblii jest napisane że przez sny starsi ludzie otrzymywać będą informacje gdy równolegle młodsi mieć będą wizje na jawie (nie tymi słowami ale w dokładnie tym sensie)
Podam link. Może przyda się  komuś do napisania ciekawego artykułu.
   h t t p : / / a s t r o lo gi a 1. w . i n t e r i a. pl /s n y /
Inny ciekawy temat, choć może bardziej pasuje do "Tylko Astronomia". 
Chodzi o tzw. "Czarne zorze".
h t t p ://www.wiw.pl/nowinki/astronomia/200112/20011219-001.asp
h t t p ://sci.esa.int/cluster/55764-heart-of-the-black-auroras-revealed-by-cluster/
 

Portret użytkownika aron jasnowidz

Jak zwykle pytanie brzmi

Jak zwykle pytanie brzmi dlaczego wysyłają sondy w konkretne miejsca i na konkretne ciała niebieskie ? Pokazują nam anomalie sugerując ze tam coś jest albo że może być inaczej niż do tej poty twierdzili .Powoli przygotowują nas do prawdy i oprą je na dowodach które i tak nikt z nas nie sprawdzi bo przecież będziemy musieli uwierzyć naukowcom i zdjęciom z planet a także ich kolejnej teorii ,dobrze że przynajmniej zaczną mówić prawdę o tym ze mylili się co do wieku ziemi jej wnętrza ,nas samych procesów we wszechświecie w ilości wszechswiatow itd ,a co do snów będzie wam pokazane co może się stać gdy będziecie wszystko ignorować i czekać aż system zmienia politycy ,wtedy przyjdzie nam przyjąć tylko to co postanowią a oni chcą a masakry ludności i juz się nawet z tym nie kryją ,tylko ze każda wojna zależy od tego czy znajdzie robotów do walki ,Co do snów zło atakuje nas w nocy najbardziej bo to jego czas i poprzez sny potęguje nasze lęki i obawy ,nie wszystkie są przepowiedniami ale wszystkie pokazują nam kim jesteśmy i co potrafimy mimo zła i niby mocy innych istot ,pisałem że wasza moc jest w was samych ze w śnie można się poruszać ,zmieniać jego ciąg ,można rozmawiać z istotami oraz prosić o pomoc istoty światła .niektóre sny to alternatywna rzeczywistość która odbywa się z udziałem naszych ciał astralnych na innych wymiarach dlatego teraz kiedy mamy czas zmian to jak zachowamy się podczas czasu oczyszczania będzie zależała nasza dalsza droga ,gdy mamy deja vu łatwiej podjąć decyzję niż gdy widzimy coś po raz pierwszy .a to ciało niebieskie nie jest puste w środku chociaż tak wygląda i potrzebują go do tego aby odzyskać utracona energię .wystrzelił kryształu w konkretne miejsce po to aby ustawić go na częstotliwość wysyłania energii w kierunku ziemi ,na otwarcie połączenia z ziemią nie potrzebuje naszej uwagi i tego abyśmy się tym zajmowali ,potrzebuje odwrócenia naszej uwagi abyśmy nie zadawali pytań ,ostatnio odpaliły piramidy na ziemi ,odpalił CERN na największej energii pytanie brzmi po co uruchamiać energię o jakich ludzie nie maja pojęcia ? wierze ze większość z was otrzyma odpowiedź w snach na to pytanie .

Portret użytkownika bb

Mają różną temperaturę bo to

Mają różną temperaturę bo to jedno światło złamane przez kryształ. Czy nikt tego jie widzi oprócz mnie że tam jest czworościan a to jasne w nim? Harramain lubi czworościany. Tam jest coś co potwierdzi hego teorię.  Nie na tych zdjęciach oczywiście - poszukajcie w sieci.

Portret użytkownika Io600

Miałem dzisiaj sen o ogromnym

Miałem dzisiaj sen o ogromnym wybuchu, niekoniecznie nuklearnym. Zaczęło się od ognia w sąsiedztwie jakiegoś domu i ten ogień (konflikt) powoli się podsycał aż doszlo do niekontrolowanej eksplozji. Była przeogromna. Domy były zdmuchiwane jak zapałki przez falę uderzeniową. Chmura miała czerwony kolor ale przypominała eksplozję wulkaniczną.
Jakiś czas temu śnił mi sie wybuch atomowy w Warszawie i jakiś czas później w mediach pojawiła się informacja, że Putin grozi Ukrainie oraz trzem krajom bałtyckim zrzuceniem bombki.
No i teraz ciekawe, czy był to tylko przypadek i tylko zly sen, czy też posiadam trochę więcej intuicji. Zobaczymy.

Portret użytkownika znawca_PL

podobny sen miałem 3 miesiące

podobny sen miałem 3 miesiące temu: wokół mnie chaos, ludzie mówili że usa przestały istnieć, na marsylię spadła atomówka po czym nagle na choryzoncie zobaczyłem grzybka, który robił się większy, większy aż się obudziłem! bez krzyku Wink

Portret użytkownika 497

  Witaj w klubie.   Pamiętam

 
Witaj w klubie.
 
Pamiętam jak śnił mi się jakiś polityk który powiedział: czas rozpocząć nuklearny cyrk w USA.
 
A skoro o wybuchach: straszny sen w tym roku o upadku meteorytu na Nowy Jork. Stoje w mieście. Zaczynają wyć syreny. Na początku wydaje mi się że nikt się nie chowa do schronów. Po chwili zauważyłem że nieliczni jednak odczuli co się zbliża. Widzę kule ognia. Zanim uderzyła w miasto swoją ogromną temperaturą je podpaliła. Krzyki ludzi były nieciekawe.
 
Snów jednak nie można traktować dosłownie. To symbolika. Konieczna jest osobista interpretacja. Tak czy owak nie jest za dobrze.
 

Portret użytkownika b@ron

a mnie się na jesieni śniły

a mnie się na jesieni śniły bardzo realne sny...
jeden po dyskusji z aronem, walczyłem z obcym na jakimś grochowisku...no tak, grochowisku tyczki i pnącza a na pnączach strączki i obcy mnie wnerwiał, tłukłem go jakąś belką a on wyglądał jakby nie mógł się zmaterializować...pojawiał się i znikał coś jak muganie świetlówki ze spierdzielonym starterem, jednocześnie czułem jego potężną moc.
drugi sen...wysiadłem z autobusu i zmierzałem do domu jakieś 150metrów, zaraz na początku drogi na północnym zachodzie w niebo wystrzelił grzyb atomowy, widziałem że się powiększa i zbliża i wiedziałem że nie zdąże dotrzeć do domu, nie zobacze najbliższych..
ps...bardzo realne sny, ale kuźwa co one mają wspólnego z jasnymi punktami na ceresie ? Biggrin

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika bekas

Tez miałem sen w którym

Tez miałem sen w którym widziałem wybuch ...pewnie ten sam bo nie miałem casu pożegnac się z dzieckiem w przedszkolu...
Był też inny ciekawszy- zaczeło sie od obserwacji nieba( cosik się miało dziać...może zaćmienie). Ludziska patrza w niebo a Ono zaczyna migać , mrugać i w pewnej chwili księżyc poklatkowo rozciągnoł sie po niebie i wyskoczył ZAJEBISTY  blue screen (????)w jakimś dziwnym języku.  
Sen naprawde realny. Wyobraź to sobie.
 

Skomentuj