Niezwykłe morskie stworzenie znalezione na wybrzeżu Alaski

Kategorie: 

Źródło: NC

U wybrzeży Alaski odkryto tajemniczą morską istotę o wielkich oczach i długich mackach. Okoliczni rybacy sfotografowali morskiego potwora, który mierzył aż 9 metrów długości.

Ogromna cuchnąca masa początkowo wyglądała jak pozostałości po olbrzymiej kałamarnicy. Stworzenie posiada kilka macek oraz gigantyczne oczy. Rybacy nazwali je „Globster” – od angielskich słów „gigantyczny homar. Określenie to jest stosowane do niezidentyfikowanych stworzeń, które są odnajdywane na brzegach dużych zbiorników.

Naukowcy szybko zainteresowali się odkryciem. Biolog Johanna Follenveider z National Oceanic and Atmospheric Administration postanowiła osobiście zbadać zwłoki zwierzęcia. Po wykonaniu autopsji okazało się, że ​​najprawdopodobniej są to szczątki humbaka bez głowy i ogona w zaawansowanym stanie rozkładu.

 

Istnieją sugestie, że wieloryb zderzył się ze statkiem i zanim został odkryty, leżał przez jakiś czas na plaży, gdzie stał się pokarmem dla padlinożerców i niedźwiedzi. Wszystko to zniekształciło zwłoki zwierzęcia, zamieniając je w niezidentyfikowaną masę organiczną.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Kmieciu

To pasiaste, czarno-żółte to

To pasiaste, czarno-żółte to jakiś brezent do przykrycia śmierdziela, czy skóra tego cósia? I 9 m bym nie dał, może z 6+ - te orłosępy ile by musiały mieć, po 2 metry? Rybsko jakieś, bo ani walenie ani głowonogi tygrysich barw nie miewają...

 

Portret użytkownika baca

"Biolog Johanna Follenveider

"Biolog Johanna Follenveider z National Oceanic and Atmospheric Administration postanowiła osobiście zbadać zwłoki zwierzęcia."

nie było to postanowienie noworoczne ale Johanna nie doszła że jak padlina nie ma ogona i głowy to skąd mu wyrastają  wielkie oczy i macki?

Skomentuj