Niezwykłe odkrycie na Krymie. W kamieniu odnaleziono kule z miedzi

Kategorie: 

Źródło:

W wapiennym kamieniołomie znajdującym się w pobliżu Sewastopolu odkryto coś niezwykłego. Pokładach wapienia z przed 70 milionów lat znaleziono coś co przypomina pociski karabinowe wykonane z miedzi.

Nie są to idealne kule, ale rzeczywiście przypominają pociski. Artefakty znajdowały się w jednym z wydobytych kamieni. Rzeczywiście wyglądają jak coś poddane obróbce mechanicznej. Biorąc pod uwagę szacowany wiek tego wapienia wynoszący 70 do 80 mln lat i jest to niewątpliwie zdumiewające odkrycie.

 

Górnicy pracujący w tym kamieniołomie twierdzą że nigdy nie widzieli czegoś takiego w urobku. Opinie na temat niezwykłego znaleziska poproszono naukowców. Nikt jednak nie wie jak miedź mogła dostać się do warstw wapienia.

 

Racjonalne wytłumaczenie tej anomalii zakłada, że to co odnaleziono to tak zwany samorodek miedzi, zwany też miedzią rodzimą. Jednak nawet jeśli uznamy, że jest to  struktura powstała w sposób naturalny, nie sposób powiedzieć jak samorodek mógł znaleźć się w środku kamienia i bez wątpienia jest to zupełnie niezwykłe.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Jedyny "zdumiewający" element

Jedyny "zdumiewający" element - to skład chemiczny (jeśli to prawda). Konkrecje polimetaliczne - narastają na dnie morza i (obok miedzi), mają tlenki manganu, żelaza, niklu i in. metali (zawartych w morskiej wodzie)

Skomentuj